FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4134 razy ¬

ROZRYWKA | Motoryzacja ARCHIWUM
spalanie w golfie 
[powiadom znajomego]    
Autor "spalanie w golfie"   

Gs
 Wysłana - 3 wrzesień 2003 23:19        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Czesc! Prosze powiedzcie mi co jest nie tak bo juz nie mam mocy do mojego samochodu. Kupilem golfa 2 87` 1.3 benzyna gaz (gaznik).Palil mi okolo 7.5-8 trasa 9-9.5 miasto gazu. Pozniej puscily 2 zawory na glowicy i spadla kompresja na 2 tlokach i palil ze 14 a mocy mial tyle ze pod gorke mnie braly maluchy.Dalem glowice do zrobienia wszystko spox. Jeszcze wymienilem swiece z 3 elektrodowych na 1 elektrodowe i przewody bo iskry lataly znich po calym silniku. i spox chodzi ale spalanie... w cyklu mieszanym okolo 11.5-12l gazu.to nie jest normlane.Mam pytanie czy przy zmianie swiec i przewodow trzeba wyregulowac zaplon? i czy jak jest zaplon zle wyregulowany to spalanie jest wieksze ( podejrzewam zaplon ale to dziwne bo dobrze ciagnie wedlug mnie) co zrobic zeby palil mniej !!

***** Musisz spróbować wybrać właściwą droge. *****

INSOMNIA
 Wysłana - 3 wrzesień 2003 23:59      [zgłoszenie naruszenia]

nie pamietam czy sa rególowane ale sprawdz zawory.zapłon też sprawdz bo pali za dużo

PetaHans
 Wysłana - 4 wrzesień 2003 15:31      [zgłoszenie naruszenia]

po szlifowaniu glowicy bedziesz musial przestawic benzyne z normalnej na super (95 okt). Do tego dochodzi ze trzeba wyregolowac gaznik i wkrecic swiece z trzema elektrodami. One sa drogie ale za to zaplon jest lepszy.
Do tego dochodzi ze swiece sa na dana temperature i moga sie stopic , w najgorszym wypadku przepala ci tloki . Jak to bedzie zrobione to ustaw zaplon . Odkrecasz dwie albo trzy srobki przy kopolce i lekko musisz udezyc w aparat, Wtedy on jest luzny i mozna nim krecic. Jesli sie nie znasz na technice to radze ci zebys sie zwrocil do warsztatu , ktory ma tester do silnikow z lampe blyskowa. Ta lampa mozna wyregulowac silnik i wtedy powinien spalac okolo 8l na 100 w miescie a na trasie okolo 6 litrow. Zalezy czy masz skrzynie 4 albo 5 biegowa. Jesli masz automat to normalne ze tak duzo pali. Jesli masz jeszcze jakies pytania to pisz .

Hamburczyk

kr1s
 Wysłana - 4 wrzesień 2003 19:47      [zgłoszenie naruszenia]

w tWOIM GOLFIE MASZ CHYBA JUZ CHYdrauliczna regulacje zaworow o ile pamietam od 85 roku takowa jest,jedz do gazownika niech CI nareguluje instalacje

OFICER TESH PAKER!!!

Specjalista -

Gs
 Wysłana - 5 wrzesień 2003 14:09      [zgłoszenie naruszenia]

Sluchajcie.Puscily 2 zawory juz to gosc zrobil.glowica byla minimalnie szlifowana bo byla ciutke krzywa.zawrosy reguluje sie hudraulicznie.gaz byl regulowany.A co do swiec.Bylem w stacji konroli pojazdow i mialem i mialem 3 elektrodowe swiece to mi powiedzieli ze to najgorsze swiece jakie sa wiec kolega mi dal zapasowy komplet 1 elektrodowych swiec ktore obecnie zalozylem.skrzynie biegow mam 4.juz mi nie chodzi o to zeby palil 8 po miescie niech mi pali 10 po miescie i 9 po trasie i spox .ale bez przesady zeby palil 12 przy silniku 1.3 to mi w zime bedzie palil chyba 15 :)

***** Musisz spróbować wybrać właściwą droge. *****

PetaHans
 Wysłana - 6 wrzesień 2003 22:49      [zgłoszenie naruszenia]

sprawdz jeszcze filtr powietrza i istnieje mozliwosc ze guma na ktorej sie gaznik trzyma moze byc lekko peknieta. Jesli tak to automatycznie bedzie spalal wiecej bo ciagnie wiecej powietrza i mieszanka sie nie zgadza. Zeby osiagnac dana predkosc cisniesz tez wiecej na gaz i to moze byc powodem ze tak duzo pali.
Jesli to nie pomoze to juz nie wiem co moze byc jeszcze przyczyna.
Zeby to sprawdzic wystarczy nacisnac na pokrywe filtra jak bedzie silnik na chodzie i sprawdzic czy obroty sie zmienily. Jesli masz kogos dobrego w warsztacie to niech podlaczy silnik do obrotomierza i wtedy bedziesz mial wynik czy usczelka jest sztachnieta . Czasami wystarczy mala ryska w gumie . Jesli to nie pomoze to nie wiem jak by ci dalej pomoc. Nie znam sie tez na instalacji gazowej i byc moze ze ona ma jakis feler

Hamburczyk

Wasal
 Wysłana - 8 wrzesień 2003 13:52      [zgłoszenie naruszenia]

NO a co wy na to mam Golfa 3 rok 1993 silnik 1.6 z jedno punktowym wtryskiem, na mieście palił mi normalnie kolo 10 litrów a teraz nagle 15 !!!!!! I nie wiem co mam robić normalnie chodzi tak jak chodził tylko więcej pali . Filtry, świece i inne pierdółki były wymieniane niedawno ??????

kr1s
 Wysłana - 8 wrzesień 2003 15:41      [zgłoszenie naruszenia]

to trzeba jakos widocznie to regulowac ale nie wiem jak to jest z benzyna z gazem to bym Ci powiedzial:)

OFICER TESH PAKER!!!

Specjalista -

Wasal
 Wysłana - 8 wrzesień 2003 17:22      [zgłoszenie naruszenia]

NO musze coś z tym zrobić bo lipa jak bedzie mi palił po 15 litrów to w zimie zje pewnie z 18 to wole kupić sobie VR6 i bede mial takie same spalanie

Beny_S
 Wysłana - 22 kwiecień 2006 18:23      [zgłoszenie naruszenia]

Z wiekiem spalanie rośnie.
Golf 1.3 90r pali z 9l beny to gazu z 12l musi brać. (Przy ekonomicznej jeździe)
Widział ktos jakieś tabele w których można sprawdzić ile powinien palić beny taki golf 1.3?

Trzeba rosnąć

bartus_
 Wysłana - 22 kwiecień 2006 18:43      [zgłoszenie naruszenia]

zobacz z którego roku jest jeden post przed Twoim

i tak z czystej cikawosi - na której stronie juz był?

...::: BMW - Freude am Fahren :::...

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

spalanie w golfie

Strony: 1 2