FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 191448 razy ¬
 
ROZRYWKA | Polityka
spam polityczny/newsy/ciekawostki cz.2 
[powiadom znajomego]    
Autor "spam polityczny/newsy/ciekawostki cz.2"   
 
minner
SZPIEG
 Wysłana - 19 lipiec 2009 20:46        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Z racji tego że spam cz.1 przekroczył 100 stron postów, niewygodne jest przewijanie do stron powyżej 100. Namówiłem ziemon więc by tu zacząć kontynuuację spamu ...

Link do starego spamu : [http://www.insomnia.pl/spam_polityczny%2Fnewsy%2Fciekawostki-t590914.html]
______________________________
 
"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Ekspert -
 
minner
SZPIEG
 Wysłana - 20 lipiec 2009 14:43      [zgłoszenie naruszenia]

ZUS przypomina o podpisach
Michał Chudziński, Wczoraj, 14:51, Komentarzy: 10

Od wtorku ZUS nie będzie przyjmował dokumentów opatrzonych zwykłymi podpisami elektronicznymi. Sejm pracuje nad nowelizacją ustawy, jednak dla firm to żadne pocieszenie.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że już od wtorku, 21 lipca br., nie będą przyjmowane elektroniczne przesyłki opatrzone certyfikatami wystawionymi za pośrednictwem Punktów Rejestracji ZUS. Ich podstawową zaletą było to, że były one bezpłatne. ZUS jednak już od roku ich nie wystawiał, skłaniając tym samym płatników składek do starania się o podpisy elektroniczne zabezpieczone certyfikatami kwalifikowanymi.

Do elektronicznego kontaktowania się z Zakładem zobowiązane są wszystkie firmy, które zatrudniają przynajmniej pięciu pracowników . One też ustawowo zostały zobowiązane do posiadania kwalifikowanych podpisów elektronicznych. Do tej pory niewiele z nich było zainteresowanych tym rozwiązaniem, gdyż niewielkie są jego możliwości. Wciąż za mało spraw urzędowych można załatwić od początku do końca przed monitorem komputera.

Sejm rozpoczął niedawno prace nad nowelizacją ustawy, która ma znieść obowiązek posiadania bezpiecznego podpisu elektronicznego przy przesyłaniu dokumentów do ZUS-u. Problem jednak polega na tym, że odpowiednie rozwiązania mogą wejść w życie dopiero w II kwartale 2010 roku. Oznacza to tyle, że wszystkie firmy, które mają minimum pięciu pracowników, będą musiały posiadać bezpieczne podpisy, które jednak już w połowie przyszłego roku mogą stać się nieprzydatne.

Nie bardzo to pasuje do strategii budowy przyjaznego i taniego państwa.


Dodam że taki podpis od firmy zewnętrznej będzie kosztował firmę ok. 300 zł

I drugim nonsensem jest że najpierw coś uchwalili teraz mają zamiar to likwidować, paranoja jak zwykle.
_______________________________
 
"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Ekspert -
 
minner
SZPIEG
 Wysłana - 20 lipiec 2009 14:46      [zgłoszenie naruszenia]

I jeszcze coś z polskiego "piekiełka"....

Tomasz Szczypka, weterynarz z ul. Mickiewicza, bezskutecznie upominał miejskich urzędników, że naliczają mu zbyt niski czynsz za lokal, w którym prowadzi gabinet. Teraz musi spłacić blisko 80 tys. zł długu.

Mieszkańcy kamienicy przy ul. Mickiewicza 35 zbierają podpisy w obronie weterynarza, bo zarządca budynku chce go eksmitować. Doktor Tomasz Szczypka wynajął od miasta lokal w 2003 roku. Wtedy to była ruina, bo od kilku lat nikt z pomieszczeń nie korzystał. Zarząd Zasobu Komunalnego dał więc weterynarzowi ulgę za zagospodarowanie pustostanu. Przez dwa lata miał płacić niższy czynsz. Po upływie tego okresu lekarz nadal otrzymywał jednak faktury z ulgową stawką. - Poszedłem do ZZK i spółki Administrator, która zarządzała budynkiem, i zwróciłem im uwagę, że wystawiają mi za niskie faktury - mówi Szczypka. - Stałem się tam częstym gościem, bo ani miasto, ani zarządca nie przyjmowali moich zgłoszeń do wiadomości i wciąż naliczali mi niski czynsz. Byłem natarczywy, ale nie reagowali. Aż wystawili mi zaświadczenie, że nie zalegam z żadnymi opłatami.

Uspokoiło to weterynarza. Wrócił do leczenia zwierząt i płacił tyle, ile dostawał na fakturach. Po kolejnych dwóch latach dostał pismo, po przeczytaniu którego osłupiał. Pisała do niego spółka miejska Wrocławskie Mieszkania, która przejęła zarząd nad budynkiem przy Mickiewicza. Z listu dowiedział się, że ma 79,10 tys. zł długu wobec miasta. - Zaczął się administracyjny faszyzm, straszenie sądem i eksmisją - mówi Szczypka. - Żądali uznania długu w całości i bez zastrzeżeń. Prawnicy powiedzieli mi, że popełniłem błąd, bo powinienem płacić nie to, co jest na fakturze, ale stawkę ustaloną w umowie. Jednak długu by nie było, gdyby nie bałagan w papierach urzędników. Skoro wina jest po obu stronach, zaproponowałem, byśmy podzielili się odpowiedzialnością, a więc i długiem po połowie. W odpowiedzi dostałem wypowiedzenie umowy najmu.

_______________________________
 
"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Ekspert -
 
masti
 Wysłana - 20 lipiec 2009 21:28      [zgłoszenie naruszenia]

kownacki niezle pokozaczyl....:)
tylko zapomnial,ze blizniacy nie maja poczucia humoru...:juz jest na urlopie
[http://www.dziennik.pl/polityka/article418138/Kownacki_powiedzial_za_duzo_Idzie_na_urlop.html]michal kaminski po chwilowym wg bielana sukcesie(zostal szefem frakcji konserwatystow)-ma obecnie duze klopoty-brytyjskie gazety zajely sie jego przeszloscia polityczna i jego wypowiedziami o jedwabnym(pogromie zydow) i pedalach(pewnie powinno byc gejach...:) ).
i jego czlonkostwie w partii nop w latach 1987-1991?

kaminski jak przystalo na dobrego ucznia blizniakow juz weszy polski spisek przeciw niemu-choc oskarzaja go brytyjczycy i angielski rabin.cala nagonke prawdopodobnie sprowokowal Edward McMillan-Scott-obecnie usuniety z frakcji przez samowolne kandydowanie na stanowisko viceprzewodniczacego parlamentu-pewnie ma jakas osobista uraze....

[http://www.dziennik.pl/polityka/article418031/Kaminski_Nie_jestem_antysemita.html]
_______________________________
 
masti

Znawca -
 
ziemon
LADY
 Wysłana - 20 lipiec 2009 23:03      [zgłoszenie naruszenia]

się wypsnęło Kownackiemu
_______________________________
 
[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -
 
Fluff.y
 Wysłana - 20 lipiec 2009 23:39      [zgłoszenie naruszenia]

[kataryna.salon24.pl/115913,antysemicki-wyskok-kaminskiego]
czego-nie-przeczytacie-w-gw

Zmieniony przez - Fluff.y w dniu 2009-07-20 23:39:40
_______________________________
 
'Hen, tam wysoko już jest z niebem jesiennym góra Fuji'

 
masti
 Wysłana - 21 lipiec 2009 09:15      [zgłoszenie naruszenia]

problem nie lezy w tym co powiedzial,tylko w samym pojeciu antysemityzm-ktory stworzyli przebiegli i pokretni zydzi.
bo jak ktos podwazy to co zyd mowi-to antysemita,dowcip o zydzie-antysemita.a jak w usa i w wielkiej brytanii opowiadaja dowcipy o polakach-to juz nie jest to antypolactwo-tylko humor....

wina lezy w polsce-bo skutecznie i do konca nie wyjasnila i rozpropadowala wynikow takich afer.i kaminski sam jest sobie winien,bo tez sprawy do konca nie ciagnal,a jako polityk powinien wiedziec,ze albo cos zrobic do konca albo trzymac sie z daleka...
obecne jego mialkie tlumaczenia-tez sa nieprzekonywujace-zaczyna bronic swojego stanowiska a nie pogladow.zreszta przed kim sie tlumaczyc?przed jakims rabinem?


podobny numer zastosowali tez homoseksualisci:zamiast obiegowej nazwy pedaly-staraja sie wbic do glowy ludziom wieloznaczna nazwe gej(ktora oznacza tez oprocz homoseksualisty,wesolka,zartownisia itp...ciekawe swoja droga podejscie:stosunek homo jako zart? :) )

_______________________________
 
masti

Znawca -
 
ziemon
LADY
 Wysłana - 21 lipiec 2009 15:07      [zgłoszenie naruszenia]

[http://www.tvn24.pl/-1,1610786,0,1,bitwa-z-policja-przed-kdt,wiadomosc.html]

z góry przepraszam jak kogoś obrażę, ale poziom KDT, zarówno sprzedających jak i kupujących właśnie znalazł swoje ujście...
_______________________________
 
[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -
 
skowix
 Wysłana - 21 lipiec 2009 15:16      [zgłoszenie naruszenia]

W sumie to, szkoda komentowac. Oby policja szybko to załatwila.

 
ziemon
LADY
 Wysłana - 21 lipiec 2009 21:09      [zgłoszenie naruszenia]

zamiast tego wiecznego narzekania, choć na chwilę przyznajmy że szklanka jednak jest w połowie pełna


Wstępne wyniki Diagnozy Społecznej 2009 ,wskazują, że realne dochody netto gospodarstw domowych na osobę od 2007 r. wzrosły o 14,6 pkt. proc., a od 2000 r. o 40,1 pkt. proc. Spośród większych grup zawodowych największymi zarobkami mogą pochwalić się lekarze (4.722 zł), a po nich prawnicy (3.675) i nauczyciele akademiccy (3.627).

Jesteśmy coraz bogatsi, bardziej zadowoleni z życia, perspektyw na przyszłość, stanu bezpieczeństwa, sytuacji w kraju; spadło bezrobocie, Polacy częściej korzystają z internetu, mniej palą, rzadziej chodzą do kościoła - to niektóre wnioski z Diagnozy Społecznej 2009, kompleksowego badania warunków i jakości życia Polaków, które od 2000 r. co dwa lata prowadzi zespół pod kierunkiem prof. Janusza Czapińskiego.

W ciągu minionych dwóch lat w życiu Polaków poprawiło się wszystko z jednym wyjątkiem - spadło zaufanie do instytucji finansowych - podsumował wyniki badania prof. Czapiński. Jak dodał, spadek zaufania do instytucji finansowych łatwo wytłumaczyć kryzysem finansowym. "Ale z kolei jeśli mowa o kryzysie, to dziwi, że innego śladu kryzysu w świadomości i warunkach życia, zachowaniach Polaków absolutnie nie widać" - podkreśla Czapiński.

Przedstawione w Warszawie na konferencji prasowej wstępne wyniki Diagnozy wskazują, że realne dochody netto gospodarstw domowych na osobę od 2007 r. wzrosły o 14,6 pkt proc., a od 2000 r. o 40,1 pkt proc.

Spośród większych grup zawodowych największymi zarobkami mogą pochwalić się lekarze (4722 zł), a po nich prawnicy (3675) i nauczyciele akademiccy (3627). Najniższe dochody deklarują rolnicy (od 1220 do 756), pomoce domowe i sprzątaczki (1157).

Spośród grup społeczno-zawodowych najwyższe dochody deklarują prywatni przedsiębiorcy (3049), a najniższe bezrobotni (854) oraz uczniowie i studenci (986).

Gospodarstwa domowe są coraz lepiej wyposażone, zwłaszcza w urządzenia z zakresu nowoczesnych technologii. Np. odsetek gospodarstw z dostępem do internetu wzrósł w ciągu ostatnich dwóch lat o 42 proc., a posiadających przenośny komputer - 2,5 krotnie. Mamy też coraz więcej pralek automatycznych, samochodów, telewizorów LCD lub plazmowych, odtwarzaczy DVD czy kuchenek mikrofalowych. Jedynym urządzeniem, które systematycznie znika z polskich domów, jest telefon stacjonarny.

Rośnie odsetek gospodarstw posiadających oszczędności - z 23 proc. w 2005 r., do 32 proc. w 2009 r. Nie zmienia się natomiast wysokość posiadanych oszczędności w stosunku do dochodów (51 proc. ma oszczędności do wysokości trzymiesięcznych dochodów, 8 proc. - oszczędności większe niż roczne dochody.

Tyle samo gospodarstw co w poprzedniej fali badań (40 proc.) pozostaje zadłużonych, przy czym rośnie wysokość zadłużenia; powyżej rocznych dochodów zadłużonych jest 19 proc. badanych (w 2007 r. było to 16, a w 2000 8 proc.). Spadło zadłużenie na zakup dóbr, stałych opłat, np. czynszów, a wzrosło zadłużenie na zakup domu lub mieszkania. Badanie wskazuje jednocześnie, że Polacy nie mają większych kłopotów ze spłatą kredytu mieszkaniowego.

Polacy częściej korzystają z usług służby zdrowia - także tej prywatnej. Wraz ze wzrostem zamożności spada odsetek gospodarstw zmuszonych rezygnować z różnych świadczeń zdrowotnych. W 2009 r. mniej osób niż w poprzednich latach z powodów finansowych zrezygnowało z leczenia zębów czy zakupu leków. Spada również odsetek osób wręczających łapówki za usługi zdrowotne; ponieważ jednak rośnie związane z korupcją ryzyko - wzrosła też kwota przeciętnej łapówki - ze 169 zł w 2005 r. do ok. 500 w 2009 r.

Wzrost korzystania z usług zdrowotnych skutkuje spadkiem symptomów chorobowych oraz depresji psychicznej. W 2009 r. bardzo zadowolonych i zadowolonych ze swojego stanu zdrowia było 43 proc. badanych, w 2000 r. 31 proc.

Znacząco spadło bezrobocie (nie tylko rejestrowane, ale też faktyczne, obejmujące tylko tych zarejestrowanych, którzy aktywnie poszukują pracy, są gotowi ją podjąć, nie pracują w pełnym wymiarze czasu i nie osiągają dochodów powyżej 949 zł). Według Diagnozy, faktycznych bezrobotnych jest w Polsce 5,1 proc. (rejestrowanych 9,9).

Zmieniły się kierunki polskiej emigracji zarobkowej - spadła atrakcyjność Niemiec i USA, wzrosła Wielkiej Brytanii, Włoch Francji i Holandii oraz Norwegii. Ogółem autorzy Diagnozy szacują, że po wejściu Polski do UE wyemigrowało z kraju za pracą nie więcej niż 1,5 mln osób (najwięcej mieszkańców wsi, osób z wykształceniem średnim i zawodowym oraz w wieku 25-34 lat). Zamierza wyjechać za granicę, aby tam pracować, 6,4 proc. respondentów, co w skali kraju oznacza niecałe 2 mln osób.

Spada odsetek Polaków uczestniczących w uroczystościach religijnych. Do kościoła w ogóle nie chodzi 30,8 proc. osób w wieku 16 i więcej lat (w 2007 r. odsetek ten był mniejszy o ponad 2 pkt proc.).

Ciągle ubywa palaczy. W 2000 r. było ich 32,3 proc. (w populacji 16 lat i więcej), obecnie 27,8 proc.

Wzrósł nieco odsetek osób generalnie ufających innym ludziom (z 11,6 proc. w 2007 r. do 13,4 proc. w 2009).

Stopniowo słabnie mit łatwego życia w PRL-u. W 2000 r. 61 proc. pamiętających życie w PRL twierdziło, że było ono łatwiejsze, w 2009 r. przekonanie to żywiło o 20 pkt proc. mniej respondentów. Radykalnie zmieniła się zaś ocena wejścia Polski do UE. W 2005 r. za korzystny wpływ ten uznawało 36 proc. osób, dziś - 63 proc.

Jak powiedział dziennikarzom prof. Czapiński, w tegorocznej Diagnozie najbardziej zaskoczył go przyrost optymizmu i zadowolenia Polaków. "Jest on jeszcze większy niż był w 2007 r." - podkreśla Czapiński.

Także sekretarz Rady Monitoringu (organizatora projektu) i rzecznik prasowy GUS Wiesław Łagodziński podkreśla, że tym, co najbardziej zaskoczyło go w tegorocznej Diagnozie, jest "odporność ludzi na wrzask medialny wokół totalnego kryzysu. Okazuje się, że ludzie są trochę obok państwa, żyją własnym życiem, aż tak łatwo tym medialnym humorom i histeriom nie ulegają" - powiedział PAP Łagodziński.

Podkreślił, że Diagnoza społeczna to "najbardziej rzetelnie zrobione w Polsce badania od 20 lat" i ubolewał, że wnioski z niej są zbyt mało w Polsce wykorzystywane. "Nie mam satysfakcji z wykorzystania tego, zaskakuje mnie, że tak mało wiedzy z tego ciągniemy, a w tym jest naprawdę wiele sygnałów, poważnych ostrzeżeń" - powiedział.

Tegoroczna Diagnoza objęła 12 tys. 381 gospodarstw domowych (w tym 3 699 z edycji w 2007 r.) oraz 26 tys. 178 indywidualnych respondentów (w tym 7 620 z poprzedniej edycji). Drugą część wyników badań (poświęconą m.in. rynkowi pracy i osobom niepełnosprawnym) zespół prof. Czapińskiego przedstawi jesienią.(PAP)

_______________________________
 
[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -
 
minner
SZPIEG
 Wysłana - 22 lipiec 2009 09:53      [zgłoszenie naruszenia]

Kiedy ktoś spuści "atomówkę" na te bande kretynów ??

Kancelaria Prezydenta ogłosiła przetarg nie do wygrania

Ogłaszając przetarg na zakup komputerów Kancelaria Prezydenta postawiła ponad 90 szczegółowych warunków technicznych, w tym takie, które spełnia tylko jeden laptop. Ale nie to jest najdziwniejsze. Niektóre wymagania... wykluczają także ten jedyny model. Na początku lipca Kancelaria Prezydenta ogłosiła przetarg na zakup sprzętu komputerowego, w tym dwóch rodzajów laptopów - małych i standardowych. Wymagania dotyczące komputerów przedstawiła w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Te dotyczące małych laptopów wykluczają praktycznie wszystkich dużych producentów poza jednym: firmą Lenovo.Specyfikacja jest zadziwiająco szczegółowa. Dla pierwszego rodzaju laptopów Kancelaria postawiała 92 warunki, dla drugiego - 93, w tym niektóre bardzo wysokie. Spełnić je mogą jedynie wyższej klasy notebooki biznesowe w cenie od 5 tys. zł.
Większość warunków spełnia jeden laptop

Nawet więcej: wymagania co do małych laptopów, jakie chce kupić Kancelaria, na pierwszy rzut oka ograniczają wybór do jednego sprzedawanego w Polsce modelu - Lenovo X200s. Spośród 92 parametrów sprzętu, jakim posługiwać się mają prezydenccy urzędnicy, naszą szczególną uwagę zwróciło kilka, m.in. typ kości pamięci DDR3 (bardzo nowoczesny, występujący w niewielu sprzedawanych w Polsce laptopach), bardzo wysokie wymagania dotyczące procesora (wskazujące na dokładnie jeden z modeli Intela: SL9400), matryca o przekątnej 12,1 cali i nietypowej dla tej wielkości rozdzielczości obrazu.

Wygląda jednak na to, że Kancelaria Prezydenta za bardzo zagalopowała się w swoich wymaganiach i... przetarg może być nie do wygrania nawet dla Lenovo. Komputerową wpadkę prezydenckich urzędników podsumowuje specjalista Agory Paweł Pawłowski.Kancelaria żąda np., by laptop miał złącze PCMIA - rzadkie, którego nie ma laptop Lenovo X200s, podobnie jak nie posiada on dwóch zintegrowanych głośników. Dwa głośniki o wymaganej przez Kancelarię mocy 2W ma jeden z laptopów Fijitsu Siemiens, który nie spełnia za to wielu innych parametrów specyfikacji.W specyfikacji znalazło się też kilka innych ciekawostek. Mały notebook ma mieć wbudowany modem, choć większość użytkowników laptopów nie używa już modemów, a np. łącza bezprzewodowego. W wymaganiach dotyczących oprogramowania Kancelaria zawarła dodatkową aplikację do defragmentacji danych od producenta sprzętu, mimo że dostarcza jej już producent systemu operacyjnego.

Wymagania Kancelarii dotyczące dużych laptopów są już mniej wyśrubowane, choć najbliższe modelowi T 500 Lenovo.

Na to, że warunki przetargu mogły być dostosowane do Lenovo, zwrócił uwagę dystrybutor sprzętu komputerowego Scientific, który zgłosił do Kancelarii Prezydenta oficjalny sprzeciw. Czytamy w nim, że "jeden z potencjalnych wykonawców spytał o możliwość zmiany kilku mniej istotnych parametrów i otrzymał we wszystkich przypadkach odpowiedzi negatywne". "Domagamy się wprowadzenia takich zmian charakterystyk laptopów, które umożliwią konkurencję przynajmniej dwóch producentów w tym przetargu" - piszą dr Krzysztof Pastor i dr Andrzej Hennel z zarządu Scientific.

Rzeczywiście, jeden z zainteresowanych przetargiem podmiotów pytał o możliwość m.in. rezygnacji z warunków dotyczących głośników albo złącz, ale Kancelaria Prezydenta nie wyraziła na to zgody. Scientific nie chce komentować sprawy do piątku, gdy otrzyma odpowiedź na swój protest. Z kolei sama Kancelaria na nasze pytania nie zdążyła jeszcze udzielić odpowiedzi.

_______________________________
 
"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 250 stron.   | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

spam polityczny/newsy/ciekawostki cz.2

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100