FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 8074 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Pasje i podróże - małe i duże
sport z psem - CANICROSS, DOGTREKKING i inne... 
[powiadom znajomego]    
Autor "sport z psem - CANICROSS, DOGTREKKING i inne..."   

INSOMNIA
 Wysłana - 27 luty 2007 23:40        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Postanowiłem założyć post na ten temat( namówiła mnie Imanuela ), chcąc zachęcić was do takiej formy aktywności, którą możecie śmiało "kultywować" ze swoim psem.

No więc- pies i my.
Między nami-(poza przyjaźnią)-smycz. A co poza tym?

Dosyć dawno, tłumacząc amatorsko teksty dotyczące głownie weightpullingu, natknąłem się w internecie na zdjęcia i artykuły dotyczące canicrossu i dogtrekkingu. Zwykle na stronach anglojęcznych, ale-w duzej ilosci-na stronach czeskich.
Canicross to w zasadzie zwykłe bieganie,a dogtrekking turytyka piesza z psem. Od standardowych spacerków różni się jednak tym, ze pies jest do nas przypiety za pomocą amortyzowanej linki. Linka najlepiej spisuje się z pasem.
Sam próbowałem początkowo po prostu biegać i spacerować z psem przypiętym np do szelek plecaka, albo do zwykłego, szerokiego paska. Pozniej jednak zakupiłem linke amortyzowaną i pas.
I jestem naprawdę zadowolony.
Sam używam szelek manmat, pozostały osprzęt to firma hifikia. Nie jest moim celem reklama, więc jezeli ktos zna podobne akcesoria inych firm-dobrze by było napisać

Linkę dobiera się do wagi psa. Jest to taśma tunelowa
poliamidowa lub polipropylenowa(w przypadku mojej linki), rozciągająca się stopniowo w zalezności od użytej siły.
Linkę przypinamy do pasa. Mój pas posiada dwa dodatkowe amortyzatory, które swietnie przenoszą szarpnięcia. Dlatego mimo wszystko moim zdaniem dobrze dodatkowo zainwestować w pas, to bardzo wygodne.

Jak rasa psa odpowiednia? Każdy nieco większy (oczywiście to pojęcie względne), w miarę sprawny fizycznie pies się nadaje. Swietnie sprawdzą się oczywiście rasy pociągowe. Ale oglądając zdjęcia z zawodów widziałem masę innych. Trzeba oczywiscie brać pewne poprawki...np. basseta jednak za bardzo przy takiej zabawie nie widzę...

Powiem szczerze, ze im więcej chodzę z psem przypiętym do takiej linki, tym bardziej mi się to rozwiązanie podoba
Przede wszystkim-w lesie, na krętej drodze, może ktoś na nas nagle wyjść. Często z własnym psem. W tym momencie puszczony luźno ON moze sie stac przyczyną paniki-nawet jezeli w podskokach pobiegnie sie przywitac. Mając Gardę na lince nie obawiam sie tego, a ona czuje się w miarę swobodnie.
Nawet jezeli szybko maszerujemy-pies musi pokonywac jednak lekki opór, bo cały czas stara się nas "ciągnąć". To fantastyczna forma treningu-ale przy młodszych psach trzeba moim zdaniem uważać, to zawsze bardziej obciąża stawy niż normalne chodzenie, z psem dysplastycznym bym się na to na pewno nie decydował. Garda ma nieco ponad rok, dopóki jej nie przeswietle-bawimy się bardzo rekreacyjnie i przypinam ją co jakiś czas, w miejscach gdzie mozemy spodziewac się ludzi. Poza tym-biega luźno.
Jest tutaj pewien punkt styczny z zaprzegiem i weightpullingiem, chociaz obciązenia są mniejsze. Do weightpullingu za dostattecznie dorosle uwaza się psy 18 miesięczne, jezeli nie wykazują dysplazji. Taki margines bezpieczenstwa jest chyba odpowiedni, nawet jezeli dogtrekking mniej obciąza stawy.
Gdy pies jest przypiety-my mamy wolne ręce Mozwmy wiec bez przeszkód uzywac kijków trekkingowych, regulowac system nosny ciężkiego plecaka, czy nawet wyslac smsa lub trzymac kogos za rękę
Obawialem sie nieco, ze nauczona "ciągnięcia" Garda bedzie tak samo postępowała w innych sytuacjach, np gdy szelki założy się jej na placu przy cwiczeniu obrony bądz na sladzie. Ale chyba nie ma takich problemów, komendy sa jednak inne i pies reaguje inaczej.
No i w koncu...nie da sie ukryc, ze pies nas troche ciągnie, więc idzie sie nieco łatwiej

poniżej jeszcze linki:

[http://www.karusek.com.pl/poradnik/canicross.html]

[http://www.biegi.pl/aktual/cani1.html]

[********/wassss]

dodam, ze bardzo podobny post na forum ON tez jest mojego autorstwa.
Wrzucę jeszcze kilka zdjęć....

Zmieniony przez - PITTT w dniu 2007-04-09 02:16:52

Zmieniony przez - PITTT w dniu 2007-05-09 23:25:18

INSOMNIA
 Wysłana - 27 luty 2007 23:43      [zgłoszenie naruszenia]

taki pas posiadam.

INSOMNIA
 Wysłana - 27 luty 2007 23:44      [zgłoszenie naruszenia]

to inny rodzaj pasa, system amortyzacji jest rozwiązany w ten sposób, ze dochodzi amortyzator krokowy. Podobno takie rozkład swietnie amortyzuje szarpnięcia.

INSOMNIA
 Wysłana - 27 luty 2007 23:46      [zgłoszenie naruszenia]

to juz Garda na lince...

INSOMNIA
 Wysłana - 27 luty 2007 23:47      [zgłoszenie naruszenia]

Garda ...

mleqs
mleko
 Wysłana - 27 luty 2007 23:47      [zgłoszenie naruszenia]

Bardzo ciekawe

Ja robiłem coś w ten deseń tylko że jechałem na butach po śniegu

(<>)...ZAGŁĘBIE'NI...(<>)
"A bad woman is a sort of woman a man never gets tired of"

INSOMNIA
 Wysłana - 27 luty 2007 23:48      [zgłoszenie naruszenia]

widok z boku na pas.

INSOMNIA
 Wysłana - 27 luty 2007 23:51      [zgłoszenie naruszenia]

Mleqs, to "jechanie na butach po sniegu" mozesz traktowac jako dobry wstęp do skijoringu- w tym sporcie masz narty biegowe, i tak samo ciągnie Cię pies

INSOMNIA
 Wysłana - 27 luty 2007 23:53      [zgłoszenie naruszenia]

INSOMNIA
 Wysłana - 27 luty 2007 23:56      [zgłoszenie naruszenia]

i kilka zdjęć

INSOMNIA
 Wysłana - 27 luty 2007 23:57      [zgłoszenie naruszenia]

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 5 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

sport z psem - CANICROSS, DOGTREKKING i inne...

Strony: 1 2 3 4 5

Warto przeczytać: Szukam lektury na temat psów.... | Tworzenie muzyki | Krótkie opowiadanie pt. "Samo życie" | Wojciech Grzanka- interpretacja dzieł :) | Salsa? Tanczy ktos z Wroclawia? | piesio | pieski | Co to za roslinka???? | hazard online | czy trzeba koniecznie dopuszczac suke?? | Kim jest ten malarz? | Cs 1.6 | Czy da się "wychować" kurę ? | chce byc dj! | wiersze | Pakernia | iwonka_87 | biedronka | renika | renia | petardy | kodeina | dzika karta | must be the music | angielskiego | jak najszybciej | accuface | patrz w lusterka | cilest | amber gold | Adobe Creative Suite 6 Master Collection 2012 PL | kozłoski | wygryw | bibliotekoznawstwo | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.