FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 864 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
spowodowanie kolizji jako pieszy 
[powiadom znajomego]    
Autor "spowodowanie kolizji jako pieszy"   

bziku00
 Wysłana - 18 maj 2010 12:25        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

dobra do rzeczy

ponosze koszty naprawy samochodu pod ktory sie wpakowalem, z typem dogadalismy sie miedzy soba, bez sadu

nie zgodzil sie aby naprawiac samochod w warsztacie wskazanym przeze mnie

dowiadywal sie o cene naprawy w wybranym przez siebie warsztacie i jest to ok 3000zl i tyle tez zada ode mnie

jak to rozegrac zeby mnie nie wydymal? cena ta napewno nie jest zawyzona bo fura dosc mocno uszkodzona

planuje spisac umowe ze otrzymal ode mnie kase i jest usatysfakcjonowany z rozwiazania sprawy

i teraz pytanie: jak ona powinna wygladac dokladniej?

z gory dzieki za odpowiedzi

[i32.tinypic.com/mh7muw.jpg]

baruch
 Wysłana - 18 maj 2010 14:43       [zgłoszenie naruszenia]

Najwłaściwiej i najbezpieczniej byłoby, gdyby zawezwał Cię (albo Ty jego) do próby ugodowej przed sądem rejonowym Twojego miejsca zamieszkania. Gość pisze wniosek do sądu- koszt 40zł. Rozmowa toczy się przed sędzią, zawieracie ugodę, wciągana jest do protokołu. Niezłe jest, że ugoda podlega kontroli sędziego ktory zadba o to, by dla ktorejś ze stron nie była zbyt niekorzystna. W razie gdyby kierowca Cię potem pozwał to powołasz się na ugodę i sprawę sąd oddali.

art. 184
Sprawy cywilne, których charakter na to zezwala, mogą być uregulowane drogą ugody zawartej przed wniesieniem pozwu. Sąd uzna ugodę za niedopuszczalną, jeżeli jej treść jest niezgodna z prawem lub zasadami współżycia społecznego albo zmierza do obejścia prawa.

art. 185
§ 1. O zawezwanie do próby ugodowej - bez względu na właściwość rzeczową - można zwrócić się do sądu rejonowego ogólnie właściwego dla przeciwnika. W wezwaniu należy oznaczyć zwięźle sprawę.

§ 2. Postępowanie pojednawcze przeprowadza sąd w składzie jednego sędziego.

§ 3. Z posiedzenia spisuje się protokół, a jeżeli doszło do ugody, osnowę jej wciąga się do protokołu. Strony podpisują ugodę; niemożność podpisania ugody sąd stwierdza w protokole.

art. 186
§ 1. Jeżeli wzywający nie stawi się na posiedzenie, sąd na żądanie przeciwnika włoży na niego obowiązek zwrotu kosztów wywołanych próbą ugodową.

§ 2. Jeżeli przeciwnik bez usprawiedliwienia nie stawi się na posiedzenie, sąd na żądanie wzywającego, który wniósł następnie w tej sprawie pozew, uwzględni koszty wywołane próbą ugodową w orzeczeniu kończącym postępowanie w sprawie.

Zmieniony przez - baruch w dniu 2010-05-18 15:25:13

brak czasu

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

spowodowanie kolizji jako pieszy

Warto przeczytać: problem w pracy POMOCY!!!! | rozwiaznie umowy o prace | Sąsiad chce zrobić staw. | Rejestracja samochodu - upoważenienie. | allegro - problem. Pomoc. | PIT 37, wysyłka netem, UPO | Modele AR (autoregresji) MA (średniej ruchomej) - ekonometria/statystyka | dyrektorka. | Sprawozdania finansowe do pracy licencjackiej | Prawo Karne - bojka brak wniesienia oskarzenia przez strony a jednak wyrok? | Odszkodowanie | KZK GOP | zatrudnienie osoby bezrobotnej mozna dostac jakas kase na nowe miejsce pracy? | co z dolarem?? | Druczek przelewu Poczta Polska | Komisja wojskowa | portale randkowe | randka | wiolus | warthunder | skaza białkowa | skaza | sponsorkipl | sponsorki | insomnia cd | hitch | super | odkurzacz | hot dog | gingula | exstaza | szoowar | wiagra | wesolych swiat | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.