FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1906 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
sprawa sądowa, i świadkowie 
[powiadom znajomego]    
Autor "sprawa sądowa, i świadkowie"   

zuoooo
 Wysłana - 29 wrzesień 2010 20:24        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Wygląda to tak, że rodzice znajomej zakładają sparawe sądową przeciwko sąsiadom, ja do dziewczyny od czasu do czasu przyjeżdżam i pare razy byłem świadkiem awantur miedzy nimi ( sasiadami), ale w żadne sie nie wtrącałem i rodzice dziewczyny spytali mnie czy byłbym świadkiem na sprawie, odmówiłem, po czym od dziewczyny dowiaduje się, że oni mnie podali na świadka mimo, iż ja sie nie zgodziłem, i że przyjdzie mi zawiadomienie do zgłoszenia sie na rozprawe.

Ja mam wyebane na ich kłotnie to nie sa moje sprawy niech sie pjerdola.

maja prawo mnie tak podac na swiadka? i co ja bede musial isc na rozprawe mimo, iż sie nie zgadzam? jak to działa wszystko?

Demonologia skvrwysynu!

Znawca -

Gromit77
 Wysłana - 29 wrzesień 2010 21:50      [zgłoszenie naruszenia]

Przeczytaj te dwa artykuły

Art. 177. § 1. Kodeksu postępowania karnego
Każda osoba wezwana w charakterze świadka ma obowiązek stawić się i złożyć zeznania.

§ 2. Świadka, który nie może się stawić na wezwanie z powodu choroby, kalectwa lub innej nie dającej się pokonać przeszkody, można przesłuchać w miejscu jego pobytu.

Art. 285. § 1. KPK Na świadka, biegłego, tłumacza lub specjalistę, który bez należytego usprawiedliwienia nie stawił się na wezwanie organu prowadzącego postępowanie albo bez zezwolenia tego organu wydalił się z miejsca czynności przed jej zakończeniem, można nałożyć karę pieniężną w wysokości do 10.000 złotych.

poza tym w grę wchodzi jeszcze przymusowe doprowadzenie i areszt

zuoooo
 Wysłana - 29 wrzesień 2010 21:52      [zgłoszenie naruszenia]

sog.

ja pjerdole co za patologia.

Demonologia skvrwysynu!

Znawca -

ziemon
LADY
 Wysłana - 29 wrzesień 2010 22:03      [zgłoszenie naruszenia]

Dlaczego patologia?
inaczej byś mówił gdyby na rozprawę w Twojej sprawie nie stawiał się świadek, od zeznań którego ewentualnie zależy Twoje życie/mienie/kara więzienia

tu akurat domyślam się że sprawa cywilna, choć z tego co napisałeś jasno to nie wynika, ale są sytuacje w których od obecności świadka wiele zależy....

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -

zuoooo
 Wysłana - 29 wrzesień 2010 22:07      [zgłoszenie naruszenia]

dlaczego patola? bo to starzy typki wielokrotnie zaczynali awantury, ja tam wyebane mialem, co mnie to, i teraz sprawe zakładają bo tamci raz skakali do siebie jak sie naybali. i jeszcze kurva głośno i wyraźnie mowile, ze nie bede zeznawał, bo nawet czasu na to nie mam, to mnie przymusowo wzieli, chvj im w dvpe, bede mowil, prawde czyli jeszcze ich pogrąze.

Demonologia skvrwysynu!

Znawca -

INSOMNIA
 Wysłana - 29 wrzesień 2010 22:09      [zgłoszenie naruszenia]

nie doczytałem - to jest sprawa cywilna czy karna?

ziemon
LADY
 Wysłana - 29 wrzesień 2010 22:09      [zgłoszenie naruszenia]

Z tego co piszesz to rzeczywiście nie w porządku się zachowali. Jako świadek zeznajesz przed sądem, więc generalnie powinieneś mówić prawdę...

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -

zuoooo
 Wysłana - 29 wrzesień 2010 22:11      [zgłoszenie naruszenia]

xif, nie wiem, wezwanie dopiero dostane, bo znajoma mi powiedziala o tym.

ziemon, i tak zrobie, tylko mnie wkvrwia to, ze to taka *******e, bo nic tam, nie wniose bede musial zapjerdalac 40km zwalniac sie z pracy i pewnie na 1 rozprawie sie nie skonczy? ja bede musial byc na wszystkich? czy to juz sad roztrzygnie?

Zmieniony przez - zuoooo w dniu 2010-09-29 22:12:07

Demonologia skvrwysynu!

Znawca -

Gromit77
 Wysłana - 29 wrzesień 2010 22:18      [zgłoszenie naruszenia]

Odbity.

Nie dramatyzuj. Jeżeli dostaniesz wezwanie na świadka to na podstawie dekretu o należnościach świadków, biegłych i stron w postępowaniu sądowym (DzU z 1950 r. nr 49, poz. 445 ze zm.) będzie ci przysługiwał zwrot kosztów podróży.

Poza tym masz dzień wolny w pracy, przy czym przysługuje ci zwrotu utraconego dziennego zarobku. Musisz tylko mieć zaświadczenie od pracodawcy o zarobkach.

Jeżeli twoja podróż w obie strony i pobyt w sądzie będą dłuższe niż 12 h to przysługuje ci także strawne.

O zwrot kosztów musisz się upomnieć, najlepiej zaraz po tym jak po złożeniu zeznań zwolni cię sąd.

Xif -> jeżeli pisze o jakichś awanturach między sąsiadami to raczej karna?

Zmieniony przez - Gromit77 w dniu 2010-09-29 22:19:27

zuoooo
 Wysłana - 29 wrzesień 2010 22:23      [zgłoszenie naruszenia]

gorzej jeżeli pracuje bez umowy

Demonologia skvrwysynu!

Znawca -

INSOMNIA
 Wysłana - 29 wrzesień 2010 22:24      [zgłoszenie naruszenia]

gromit77

bez szczegółów to można się domyślać o co chodziło w tych awanturach

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

sprawa sądowa, i świadkowie

Strony: 1 2

Warto przeczytać: niesplacony ZUS i problem z unijna dotacja z UP | Zakaz prowadzenia pojazdow mechanicznych | ogrodzenie - sąsiedzi | ubezpieczenie | zagadnienia z ekonomii-problem | darowizny | koszt prowadzenia dzialanosci gospodarczej | Egzamin poprawkowy | Problem-Scotland | zdjecia na prawo jazdy | jaki OFE? | mandat za parkowanie ?? | Konto bankowe | De minimis | Sprowadzenie samochodu ze stanow | Gdzie i jak znależć ludzi chętnych do pracy? | don-quixet | don quixet | taktyka | inżynieria bezpieczeństwa | rolling | stones | zerwanie | zerwanie teksty | teksty rozstanie | zostańmy przyjaciółmi | Totenburg tajemnicze mauzoleum w Wałbrzychu | na siłkę | nuta na silke | pruszków | mafia | kieszonkowcy | kieszonkowiec | predrag | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.