FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4142 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
sprzedaż złota "znalezionego" 
[powiadom znajomego]    
Autor "sprzedaż złota "znalezionego""   

Hobik
 Wysłana - 25 styczeń 2010 11:52        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Czasami sprzedaję jakieś bransoletki, pierścionki u jubilera, drobiazgi te pochodzą od kumpeli która nie ma jeszcze dowodu dlatego ja muszę to sprzedawać. W razie przypału mam mówić że to znalazłem (nie chce żeby rodzice się doczepili że sprzedaje, traci tyle kasy) Kumpel robił podobnie iii.. zameldowała się u niego policja :D z pytaniem; skąd miał te drobiazgi ?
Ja mam w takiej sytuacji najpewniej odpowiadać; znalazłem xD
I teraz moje pytanie jakie konsekwencje mogę ponieść jeżeli powiem że znalazłem ? co będzie?

Oczywiście nikt nie zgłosi kradzieży bo to z kradzieży nie pochodzi ;) Nie byłem karany mam 20 lat tamten kumpel był po 18 i był karany może to ich na niego ściągło.
Dodam ze ja dzisiaj dostałem ze sprzedaży 460zł (suma trochę mnie zaskoczyła, dużo)

baruch
 Wysłana - 25 styczeń 2010 20:45      [zgłoszenie naruszenia]

To paserstwo:

art. 291
§ 1. Kto rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

art. 292
§ 1. Kto rzecz, o której na podstawie towarzyszących okoliczności powinien i może przypuszczać, że została uzyskana za pomocą czynu zabronionego, nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. W wypadku znacznej wartości rzeczy, o której mowa w § 1, sprawca

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

art. 293
§ 1. Przepisy art. 291 i 292 stosuje się odpowiednio do programu komputerowego.

§ 2. Sąd może orzec przepadek rzeczy określonej w § 1 oraz w art. 291 i 292, chociażby nie stanowiła ona własności sprawcy.

art. 294
§ 1. Kto dopuszcza się przestępstwa określonego w art. 278 § 1 lub 2, art. 284 § 1 lub 2, art. 285 § 1, art. 286 § 1, art. 287 § 1, art. 288 § 1 lub 3, lub w art. 291 § 1, w stosunku do mienia znacznej wartości,

podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 2. Tej samej karze podlega sprawca, który dopuszcza się przestępstwa wymienionego w § 1 w stosunku do dobra o szczególnym znaczeniu dla kultury.

brak czasu

Specjalista -

baruch
 Wysłana - 25 styczeń 2010 20:46      [zgłoszenie naruszenia]

jak to nie z kradzieży? to skąd ma błyskotki? Jeżeli podbiera rodzicom/skupuje z niepewnego żródła to i tak odpowiesz karnie.

brak czasu

Specjalista -

Hobik
 Wysłana - 25 styczeń 2010 21:50      [zgłoszenie naruszenia]

a walić to najwyżej zawiasy złapie, znalazłem i głowy m inie urwą

baruch
 Wysłana - 25 styczeń 2010 22:14      [zgłoszenie naruszenia]

Strasznie to głupie, ale morałów nie będę prawił. Przecież to Ty chcesz sobie obsrać życie

brak czasu

Specjalista -

FU
 Wysłana - 25 styczeń 2010 22:25      [zgłoszenie naruszenia]

blyskotki sa jej czy komus je kradnie ?

Oh my God, it's a lion, get in the car !

Stef-x
 Wysłana - 26 styczeń 2010 02:59      [zgłoszenie naruszenia]

jasne ze jej :P
tutaj ludzie maja szczescie w zyciu juz za malolata znajduja zloto i sprzedaja :D
nie wiem jak Ty ale ja nie znam nikogo kto by znalzl/dostal zloto, a pozniej sprzedawal :]
ale Twoja sprawa(jej chyba tez) wiec zycze powodzenia w zyciu...
...nie wiem czy zauwazyles ale ludzie wpadaja/ida siedziec glownie z wlasnje glupoty oraz pazenrosci za jakies gowna malo kto idzie za kratki za przekret na miliony

Szue
 Wysłana - 26 styczeń 2010 09:29      [zgłoszenie naruszenia]

Dokładnie. Teraz dostaniesz zawiasy, później zrobisz jakąś małą głupotę i już masz pozamiatane. Dla kilku stów sobie życie psuć...

Eska
 Wysłana - 27 styczeń 2010 15:25      [zgłoszenie naruszenia]

co z tego ze dostajesz zloto od kolezanki. Wiadomo ze to nie jej. Tylko ty robisz za jelenia i sprzedajesz jej zloto ktore napewno skad kradnie. A nie chce jej sie samej sprzedawac wiec znalazla jelenia (ciebie) zebys to robil za nia.

!-=PEACE, LOVE & TOLERANCE=- !

Znawca -

baruch
 Wysłana - 27 styczeń 2010 15:57      [zgłoszenie naruszenia]

Eska, to wiadomo wszem i wobec, autor poinformowany o zagrożeniu karą spokojnie godzi się z mozliwością skazania wyrokiem. Sam też bierze "znalezione" w cudzysłów. Krzyżyk na drogę, sędzia, prokurator i adwokat też muszą mieć coś do roboty.

Najśmieszniejsze jest to, że w razie ew. wpadki 'koleżanka' podkabluje 2 jelonków od razu w zamian za złagodzenie kary. Ba, nawet wymyśliła im rozbrajająco naiwną legendę w postaci "znalezienia."

Zmieniony przez - baruch w dniu 2010-01-27 15:58:15

brak czasu

Specjalista -

greku_806
moto.ifd
 Wysłana - 27 styczeń 2010 16:02      [zgłoszenie naruszenia]

dawaj swoje dane, zaraz zobaczymy czy ci tak wszystko jedno

Live to Ride
Ride to Live ©®

[moto.ifd.pl/] zapraszam!

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

sprzedaż złota "znalezionego"

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: Spadek - Dlugi | bez orzekania , jednorazowa platnosc alimentow | Własność | Żądanie zapłaty | kolizja drogowa, kwestia rozliczenia | Transze kredytowe - Budowa domu | Mandat , fotoradar | Czy legalne jest sprzedawanie kser instrukcji i książek samochodowych z lat 50? | Turniej wirtualnego bilarda8 na kase | wypowiedzenie umowy o prace | wezwanie do zaplaty | Obrona konieczna i przekroczenie jej granic,czy Polski system prawa jest tu sensowny? | Analiza krotkiego bilansu. | Własna działalność gospodarcza | Bardzo wazne | Pismo do Telefonii Komórkowej. | Don_Quixet | banda byka nowy dwór mazowiecki | banda-byka-nowy-dwór-mazowiecki | cztery wierzchołki sześcianu połączono | kandydoza | bransoletka na kostke | programowanie | nie lubie pońiedziałków | dsj3 | ibuprom | nie umie robic loda | alfred | tosia123 | snake2oo7 | gwiazdeczka | gwiazdeczka89 | stella | link4 | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.