FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 19083 razy ¬

ROZRYWKA | Uzależnienia i Używki
ssri a alkohol?? 
[powiadom znajomego]    
Autor "ssri a alkohol??"   

XTCon
 Wysłana - 19 grudzień 2005 22:23        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

mam pytanie bo na ulotce o lekach pisze ze nie zaleca sie picia alkoholu wraz z lekami ssri?? ale czy mozna sie od czasu do czasu napic bo wiadomo jakas imprezka czy cos?? niewiecie czy cos sie moze stac chodzi mi o skutki psychiczne ???

rafee
 Wysłana - 19 grudzień 2005 22:28      [zgłoszenie naruszenia]

Skoro jest tak napisane na ulotce to widocznie nie powinno sie tak robic. Przeciez nikt nie pisze sobie tak dla jaj, ze nie wolno

"Cześć kle0 jestem nie wiem czy mnie kojarzysz byłam pare lat z deberem z forum"

XTCon
 Wysłana - 19 grudzień 2005 22:37      [zgłoszenie naruszenia]

ale nie pisze czym grozi spozycie alkoholu podczas kuracji lekami z tej grupy??

Pure_MDMA
 Wysłana - 19 grudzień 2005 22:38      [zgłoszenie naruszenia]

skoro tak napisali to mieli swoje powody...
ssri to rodzaj lekow antydepresyjnych?

mazia101
 Wysłana - 19 grudzień 2005 22:41      [zgłoszenie naruszenia]

Na ogół chodzi o to, że alkohol obniża lub całkiem niweluje działanie danego leku.I dlatego nie zaleca się picia alkoholu (np z antybiotykami) bo wtedy bez sensu jest brać te leki. Ale są również leki psychotropowe i tym podobne (np Anticol), do których absolutnie nie wolno się napić bo można się przejechać nogami do przodu (ponieważ powodują bardzo wysokie nadciśnienie albo mogą np wywołać zapaść).
Generalnie, Ci co piszą ulotki do leków to raczej wiedzą co robią i bez sensu ludzi nie straszą.

LUDZIE,MACIE BANA NA GOGLACH,CZY CO???

Ole ole ole ola i tylko Legia,Legia Warszawa!

Pure_MDMA
 Wysłana - 19 grudzień 2005 22:58      [zgłoszenie naruszenia]

na necie zdania sa podzielone dlaczego nie zapytasz lekaza ktory ci te leki przepisuje?

[psychologia.apl.pl/forum/viewtopic.php?p=191202&sid=1375881c50c88a1fd85e56b411cab272]

"SSRI przyśpieszają metabolizm alkoholu powodując szybsze "upijanie się" "

"SSRI nie tylko zmniejszają spożycie alkoholu, ale są dobrze tolerowane przez alkoholików i stosunkowo bezpieczne w przypadku przedawkowania lub spożycia łącznie z alkoholem."

[forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=176&w=27433913]

"Ja do SSRI pilem i to znaczne ilosci alkoholu (dalej to robie). Ograniczam sie w porownaniu z tym co bylo przed braniem leku jesli jednak jade na jakas impreze to zawyczaj pije wodke (i to nie tak malo), co do piw to tez sie nie ograniczam do jednego. Czy cos zauwazylem? Szybciej sie upijam i nie moge spac a poza tym wszystk ok. Bralem Asentre i Sulpiryd obecnie biore Efectin. "

Hadouken
 Wysłana - 19 grudzień 2005 23:06      [zgłoszenie naruszenia]

Czasem (nawet czesto) zdarza sie, ulotki strasza "na zapas". Nawet jezeli ryzyko interakcji jest minimalne i nie wszystkich dotyczy pisza na wszelki wypadek: "nie laczyc". Czesto mieszanie lekow z alko powoduje wieksza bombe, czasem tylko ostre spawanie... Podejrzewam, ze w tym wypadku jest podobnie. Co nie znaczy, ze na pewno bedzie bezpiecznie-pamietaj, ze nikt poza toba nie wezmie za ewentualne skutki odpowiedzialnosci.

" We had 2 bags of grass, 75 pillets of mescaline, 5 sheets of higher power blooder acid, a salt shaker half full
of cocaine, a whole galaxy of multicoloured uppers, downers, screamers, laughers,
also a quarter tequilla, quarter rume, case of beer, pine of raw ether, two dozens amyl"

Specjalista -

booe
biały miś
 Wysłana - 20 grudzień 2005 01:08      [zgłoszenie naruszenia]

mieszać alkohol z lekami to nie za mądra sprawa. chociaz w tym konkretnym przypadku nie mam pojęcia jak sprawa wyglada. jak bym postępował zgodnie z instrukcjami na ulotce

Ekspert -

bunchet
 Wysłana - 20 grudzień 2005 13:45      [zgłoszenie naruszenia]

Ja ******le alkhol i leki to okropne po***anstwo
tym bardziej jezeli nie wiemy jakie interakcje moga zajsc
Pomijajam mieszanki typu apap i woda bo tutaj ucierpi jednynie wątroba.
Mam bardzo przykre doswiadczenia z mixami ... Absolutniy idiotyzm

Zapaści, problemy z seruchem , z wątrobą , krzywe wkrety włacznie z efektem w postaci samobójstw , zaborzenia psychoruchowe itp
Nie warto.

ps trzeba jeszcze pamieac o tym ze niektore leki zwielokrotniaja kopa po alku (zreszta wiadomo)

Specjalista -

arachno
 Wysłana - 20 grudzień 2005 21:43      [zgłoszenie naruszenia]

Dawno temu zapijalem wszystko co sie dalo - antybiotyki, leki przeciwbolowe, prochy nasenne...etc. Na szczescie zyje.
Mimo iz nie ma sie czym chwalic, warto napomniec dla przestrogi - Kiedys ze znajomkami pilismy cala noc, okolo 4 nad ranem skonczylo sie alko, nie bylo zadnych dragow ,a presja przymusu znietrzezwienia totalnego rosla, wtedy kumpela wyciagnela swoje leki psychotropowe. Jak zdolalem sie wtedy dowiedziec, to dawka efektywna bylo pol tabletki na dzien....ja zrzarlem 5 a kumpel chyba 7 w efekcie mialem kolejny powod do radosci ze ciagle zyje, a kumpel prawie sie przekrecil, bo strasznie mu gardlo zwezylo i tragicznie zaczal sie dusic, ja nie wiedzialem nic, nawet gdzie jestem...
Nie bez powodu jest napisane na niektorych lekach ze nie wolno mieszac z tym albo tamtym. Prosta zasada - woz albo przewoz. Naprawde nie lekcewazcie swojego zdrowia. Lepiej odpuscic jeden weekend imprezy i przelezec swoje tymsamym konczac kuracje lekami, niz stwozyc niepotrzebne komplikacje. Niestety jak sam doswiadczylem na sobie, zdrowie zaczyna sie szanowac ,gdy zauwazamy ze nasz organizm zaczyna sie rozsypywac i wola o pomoc. Natomiast doprowadzic sie do stanu normalnosci ,to pozniej sa dluugie tygodnie, o ile wogole istnieje taka ewentualnosc.

Always Hardcore!

lounge21
 Wysłana - 25 grudzień 2005 22:03      [zgłoszenie naruszenia]

Tak ogolnie mowiac,to poruszanie takiego tematu na forum,jest bez sensu.Co z tego ze jeden powie Ci ze mozna,drugi powie ze nie mozna?Sa ulotki,trzeba je czytac,pozatym leki z grupy ssri kupisz tylko na recepte,podobnie jak inne leki antydepresyjne,psychotropowe itp.Zawsze lepiej spytac lekarza,sadze ze 1 piwo napewno nie zaszkodzi,jednak upijanie sie w sztok przy takich lekach to niepotrzebne ryzyko,wiadomo ze jeden zareaguje zwyklym mega kacem a po innego przyjedzie erka.Naprawde lepiej ograniczyc picie,przy ssri nawet na dluzszy niestety okres.Pozdrawiam

I got a lover,a brown skin girl
She's got a magic of another world
And every time that I think of her, I'm on fire - fire

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

ssri a alkohol??

Strony: 1 2 3