FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1237 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Motoryzacja
staz miejska, a mandaty 
[powiadom znajomego]    
Autor "staz miejska, a mandaty"   

Stazi
 Wysłana - 13 kwiecień 2007 19:46       

Przeniesiona przez Skarbowy z działu 'Motoryzacja ARCHIWUM'. | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

witam Panowie
Mam pytanko. Moze ktos orientuje sie jak to jest z ta straza miejska? Jakis czas temu, ok 2 mies, dostalem zdjecie z fotoradaru od strazy miejskiej za predkosc. Mandacik, punkty, itd. Uslyszalem, ze (podobno) staz miejska nie ma takich praw, tj. do fotoradaru i egzekwowanie kary. Jak to z tym jest?
Dodam, ze sprawa jest prowadzona przez sad grocki, ale ze wzgledu na to, ze nie zglosilem sie w wyznaczonym terminie.

Zalezy mi na tej informacji, bo dzis znow mi wlecialo kilka punkcikow i okazalo sie, ze juz przekroczylem limit.

Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

phantoomm
Fanta
 Wysłana - 13 kwiecień 2007 19:50      [zgłoszenie naruszenia]

glosna sprawa byla i miejscy nie mogli nakladac mandatow za sesje podobno nie trzeba placic mandatow od miejskich

"no tak niestety jest, ze 3 lata ciężkiego zapierdalania, ale wiesz koninktura to sie zapieprzalo po 22h
"Boże chroń mnie przed przyjaciółmi bo przed wrogami sam się uchronię"
MKD- macie dla odmiany ladna sztunie
Piolek- juz wole tych chłopaków

Znawca -

bartus_
 Wysłana - 13 kwiecień 2007 20:12      [zgłoszenie naruszenia]

żeby sie wyłgać od mandatu musiałbyś udowodnić, że nie popełniłeś wykroczenia bo straż miejska nie może nakładać mandatów(za przekroczenie prędkości), ale ma prawo robić zdjęcia więc jako dowód zdjęcie może być uznane.

sąd nie kara punktami karnymi tylko nakłada mandat. złóż wniosek o samoukaranie... to najtańsza opcja.

...::: BMW - Freude am Fahren :::...

Specjalista -

Stazi
 Wysłana - 13 kwiecień 2007 20:18      [zgłoszenie naruszenia]

A jezeli juz sie przyznalem, bo musialem podpisac taki dokument, w ktorym sie przyznalem. To co wtedy?
Moge sie odwolac po wyroku sadu? Juz nawet nie chodzi mi o kase, tylko o punkty.

edit:
a co z tym wnioskiem o saoukaranie? jak to wyglada? gdzie mam to zrobic, itd?

Zmieniony przez - Stazi w dniu 2007-04-13 20:19:07

bartus_
 Wysłana - 13 kwiecień 2007 20:25      [zgłoszenie naruszenia]

przyznałeś sie do wykroczenia, ale sprawa już jest w sądzie bo są tam kierowane automatycznie- nic nie szkodzi. to nie wyklucza możliwości złożenia wniosku o samoukaranie (proponuje sie tam wysokość mandatu)- wtedy nie będą Cię nawet nigdzie wzywać tylko po jakimś czasie przyjdzie pismo z zawiadomieniem o decyzji sądu, a jeszcze później informacja o tym jak masz to zapłacić.

no i tak jak mówiłem ... sąd nie da Ci pkt karnych.

Specjalista -

Stazi
 Wysłana - 13 kwiecień 2007 23:15      [zgłoszenie naruszenia]

a gdzie ten wniosek sie sklada?
mowisz, ze nawet jezeli bym teraz nic nie zrobil, to w zwiazku z tym, ze sprawa jest prowadzona przez sad grocki, to conajwyzej dostane mandat, ale bez pkt?

Termitek
Little boy
 Wysłana - 14 kwiecień 2007 00:41      [zgłoszenie naruszenia]

z tego co ja wiem to dostaniesz wtedy mandat troche drozszy ale bez ptk. Jednak nie jestem co do tego na 100% pewien

...

bartus_
 Wysłana - 14 kwiecień 2007 01:14      [zgłoszenie naruszenia]

no więc każdy mój kontakt z sądem grodzkim za wykroczenia drogowe kończył sie niższą karą niż ta przewidziana w taryfikatorze (którą proponowali panowie mundurowi). punktów karnych nie przyznano.

Zmieniony przez - bartus_ w dniu 2007-04-14 01:15:08

Specjalista -

Termitek
Little boy
 Wysłana - 14 kwiecień 2007 01:37      [zgłoszenie naruszenia]

czyli jest tak jak mowisz, bo mi znajomi takze tak mowili ja sam mandatu jeszcze nie dostalem wiec nie wiem

...

Stazi
 Wysłana - 14 kwiecień 2007 01:51       [zgłoszenie naruszenia]

fajnie jezeli sie okaze, ze macie racje :)
w kazdym badz razie dzieki za informacje

pozdrawiam

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

staz miejska, a mandaty

Warto przeczytać: Najlepsze silnik diesla | blotnik | Do znawców BMW | problem z kierunkami w lagunie 1 | Trasa Bydgoszcz - poludnie | BMW X3si czy Cayenne? | Reflektory | Głośniki na drzwi - pytanie | kratownica pomocy | antena TMC do TomToma | Opel Corsa B - skrzynia biegów | Czy ktoś zna szegóły wypadku Janusza Świtaja? | Car & Girls | Opel Insignia | problem z LPG.... | Opel Vectra B diesel | kieszonkowcy | kieszonkowiec | predrag | naga | kursy | intercyza | snowboard | cannes | zazdrość | balony vol1 | lesinelle | kępka | sonia | kaim ewa | kurtka skórzana | komedia | jak stiunigować pokój | marihuana | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.