FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 13500 razy ¬

ROZRYWKA | Moda i Uroda
suche dłonie 
[powiadom znajomego]    
Autor "suche dłonie"   

kicia87
 Wysłana - 12 sierpień 2006 14:13        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Od pewnego czasu skóra moich dłoni jest w nienajlepszej kondycji.
Nie moege sobie poradzic z jej suchością
A juz po dzisiejszym całodziennym sprzątaniu jest tragicznie
Znacie może jakies domowe sposoby na to?
Jakieś kąpiele w mleku i miodzie czy coooś
Do tej pory stosowałam krem nivea i balsam garniera do suchej skóry

Rince
 Wysłana - 12 sierpień 2006 14:17      [zgłoszenie naruszenia]

co ja bym dal za suche dlonie sam musze co chwile wycierac lapy w sciere gdy gram na gitarze bo struny padaja jak kaczki od potu :-/

szogun87
 Wysłana - 12 sierpień 2006 14:19      [zgłoszenie naruszenia]

ogólnie na dłonie:

Peeling z kawy

4 łyżki kawy zalać wrzątkiem. Po zaparzeniu, płyn należy odlać, natomiast pozostałość w postaci fusów wcierać w dłonie. Zabieg należy wykonywać codziennie. Dłonie stają się delikatne, odpowiednio natłuszczone.

Kremowy kompres

Spierzchnięte, suche dłonie należy posmarować grubą warstwą tłustego odżywczego kremu, następnie nakładamy na dłonie bawełniane rękawiczki. Zabieg należy wykonać na noc. Rano dłonie będą gładkie, odpowiednio odżywione. Bawełniane rękawiczki można kupić w sklepach / hurtowniach kosmetycznych lub sklepie z akcesoriami kosmetycznymi.

Kąpiel w oliwie z oliwek

Oliwa z oliwek to naturalny surowiec stosowany w kosmetyce, nazywana często " złotym płynem". Jest to olej o mocnym zapachu i smaku, otrzymywany z tłoczenia na zimno miąższu owoców oliwki.

Do przygotowania kąpieli, niezbędna będzie oliwa z oliwek, 2 kapsułki witaminy A+E, oraz kilka kropli soku z cytryny. Oliwę należy lekko podgrzać, następnie dodać sok z cytryny oraz wcisnąć zawartość kapsułek z witaminą A+E, wszystko dokładnie wymieszać. W przygotowanej kąpieli należy moczyć dłonie około 10 - 15 minut. Po wykonanym zabiegu dłoni nie myjemy, tylko osuszamy ręcznikiem papierowym.

Kąpiele w siemieniu lnianym

Najważniejszym elementem lnu zwyczajnego są drobne brązowe nasiona (siemię lniane) stanowiące bardzo ważny surowiec leczniczy. Zawiera ono 40% oleju tłustego, 25% białka, śluz i lecytynę, bogate jest w witaminy A i E, cynk, nienasycone kwasy tłuszczowe.

Przygotowanie kąpieli należy rozpocząć od zalania kilku łyżek siemienia lnianego wrzątkiem, następnie odczekać około 10 minut do momentu kiedy siemię wytworzy śluz. Po przygotowaniu papki należy zaczekać, aż trochę przestygnie, kiedy temperatura pozwoli nam na swobodne trzymanie dłoni w przygotowanej masie około 20 minut. Po zabiegu ręce osuszamy papierowym ręcznikiem.

Peeling z soli / cukru

Do przygotowania peelingu niezbędna będzie łyżka oliwy z oliwek, bądź oliwki do ciała, łyżka cukru lub gruboziarnistej soli kuchennej. Składniki należy dokładnie z sobą połączyć. Przygotowaną mieszankę należy wcierać przez kilka minut w dłonie, następnie dokładnie opłukać je pod bieżącą wodą. Zabieg należy zakończyć wtarciem kremu odżywczego w dłonie.

Ziemniaczany okład

Dwa duże ziemniaki należy ugotować w mundurkach, następnie je obrać i rozgnieść widelcem dodając żółtko i dwie łyżki podgrzanego mleka. Ciepłą masę grubą warstwą nakładamy na dłonie i przykrywamy wilgotną gazą. Okład zmywamy letnią wodą po około 15 minutach.

Maseczka z żółtka i twarożku

Surowe żółtko należy utrzeć z kilkoma kroplami oliwy, następnie dodajemy do masy 2 łyżeczki naturalnego twarożku naturalnego. Papkę nakładamy na ręce, zmywamy po 15 minutach.

[*******/8k99]

kicia87
 Wysłana - 12 sierpień 2006 14:33      [zgłoszenie naruszenia]

dziękuje, SOG
i czekam na dalsze dobre rady

Nicci
 Wysłana - 12 sierpień 2006 16:01      [zgłoszenie naruszenia]

Peeling z kawy, jak dla mnie lepiej sie nadaje do ciala, zwlaszcza do nog.

Tradycyjnie parafina, mozesz ja za grosze kupic w aptece.

Moze tez byc cos mlecznego : Dwie łyżki mleka w proszku nalezy wymieszac z letnia woda i łyżeczką miodu. Aplikujemy na dlonie i przykrywamy gaza. Po 20 minutach nalezy zmyc papke letnia woda.

Bielenda z serii Beauty Milk ma bardzo fajna odzywcza maseczke do rak i paznokci. Nakladaj krem po kazdym myciu, a na wieczor wieksza warstwe.

Wiec kimze w koncu jestes?
Jam czescia tej sily, ktora wiecznie zla pragnac,
wiecznie czyni dobro
Noctua Summe Farmosa Parvula

Ekspert -

kicia87
 Wysłana - 12 sierpień 2006 16:14      [zgłoszenie naruszenia]

OOo chętnie wypróbuje ta maseczke Bielendy, bo przy okazji odzywie pazurki
dzięki Nicci

Zmieniony przez - kicia87 w dniu 2006-08-12 16:14:26

Nicci
 Wysłana - 12 sierpień 2006 16:20      [zgłoszenie naruszenia]

Wiec kimze w koncu jestes?
Jam czescia tej sily, ktora wiecznie zla pragnac,
wiecznie czyni dobro
Noctua Summe Farmosa Parvula

Ekspert -

Fist501
 Wysłana - 12 sierpień 2006 21:35      [zgłoszenie naruszenia]

Mnostwo jest kremow do rak ja uzywam (staram sie) po kazdym myciiu rak
Latem własciwie tylko na noc lub wogole bo jak jest cieplo i naloze krem to rece sa tluste i niektorzy mowia "rece ci sie poca", w****iaja mi takie texciki

caroline22
 Wysłana - 13 sierpień 2006 19:00      [zgłoszenie naruszenia]

polecam kuracje parafinową (w salonie kosmetycznym lub w zaciszu domowym, preparaty, dzięki którym można wykonać ten zabieg nie są drogie, a skuteczne, sama stosuje. wcześniej warto wykonać peeling. a oprócz tego noś zawsze ze sobą tubeczke kremu do rąk, najlepiej z gliceryną, tworzą fajną ochronną powłoke na dłoniach i wygładzają je. oprócz tego stosując dwa razy dziennie krem nawilżający do twarzy zawsze przy tej okazji smaruje lekko ręce tym samym kremem, dzięki temu nawet jak zapomne o ich nasmarowaniu w ciagu dnia, nadrabiam przy okazji twarzy . pomaga !! słyszałam tez ostatnio o kremach do rąk dla zabieganych i zapominalskich - smarujesz dłonie raz dziennie, a on się aktywauje przy każdym myciu rąk, pod wpłwem wody, niestety nie moge żadnego polecić, sama jestem na etapie jego poszukiwania , a jak zapytałam o taki preparat w mojej małej mieścinie to kobitka popatrzyła na mnie jakbym się z choinki urwała

Splendido
 Wysłana - 13 sierpień 2006 19:26      [zgłoszenie naruszenia]

Ja polecam krem do rak Neutrogeny

kicia87
 Wysłana - 13 sierpień 2006 21:30      [zgłoszenie naruszenia]

balsam garniera (czerwony)
bardzo pomógł moim biedny łapkom więc już jest wszystko w miare OK
ale i tak rozejrzę się za jakimś dobrym kremem do rąk, najlepiej takim który pielęgnuje tez paznokcie

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

suche dłonie

Strony: 1 2