FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 10268 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Elektronika
switch przejściówka euro hdmi 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "switch przejściówka euro hdmi"   

v_c_t_r
 Wysłana - 1 czerwiec 2010 13:40        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

witam. mam problema.. chodzi o to, że kupiłem sobie telewizora z full hd... postanowiłem go powiesić na ścianie itp, pełen lans.. tylko, że kable musiały być wymienione na takie po 3 metry i w związku z powyższym zaczęły pojawiać się straszne straty na sygnale z kabla euro-scart, którym mam podpięte główne źródło rozrywki - dekoder polsatu (a gnoje powiedziały, ze nie moge wymienic dekodera na hd, a rok minie zanim mi się umowa skończy i ucieknę od tych złodziei)

zacząłem poszukiwać więc jakiegoś boxa który pozwoli mi podpiąć dekoder w euro a wyjść na kabel hdmi, który takich strat nie powoduje. znalazłem jeden taki box ale 849zł nie dam za chvja wafla, tutaj pytanie.. czy ktoś z Was spotkał się z taką przejściówką za rozsądną cenę?
interesuje mnie tylko i wyłącznie box, nie muszą z niego wystawać żadne kable, chcę wpiąć euro i na wyjściu mieć gniazdo hdmi, tak, by do niego wpiąć kabel hdmi

pytanie bonusik , czy ktoś spotkał się z jakimiś dobrymi a tanimi wzmacniaczami sygnału na euro jeśli nie znalazłby ktoś przejściówki?

INSOMNIA RACING CLUB! ZAPRASZAMY WSZYSTKICH!

Ekspert -

awake
 Wysłana - 1 czerwiec 2010 14:00      [zgłoszenie naruszenia]

Pewnie taniej ci wyjdzie kupienie nowego tunera z hdmi

[http://www.q-s.pl/prod2/Y-6250_SCART_HDMI_KONWERTER.html]
Nie ma zadnej gwarancji, ze to bedzie dobrze dzialac. Obraz z pewnoscia po scart-hdmi 720p rewelacyjny nie bedzie.

"It's only after you've lost everything that you're free to do anything"

v_c_t_r
 Wysłana - 1 czerwiec 2010 14:02      [zgłoszenie naruszenia]

no właśnie też tak czuję, ale żeby mi ziarno znikło chociaz na ten rok, bo potem pewnie n'kę wezmę i srał bede na 8 kanałów hd w polszmacie (n ma aż 13)

Ekspert -

reavan
 Wysłana - 1 czerwiec 2010 14:28      [zgłoszenie naruszenia]

Jaki masz dekoder?

Dobra zresztą.

Prostej przejściówki z Euro na HDMI nie znajdziesz bo to różne typy sygnałów (analogowy i cyfrowy). Podłącz najlepiej za pomocą dobrej jakości kabla Componenet (YPbPr).

Zmieniony przez - reavan w dniu 2010-06-01 14:38:21

Znawca -

v_c_t_r
 Wysłana - 1 czerwiec 2010 14:38      [zgłoszenie naruszenia]

samsung polsatowy, nie pamietam jaki model, staroć jak .. nie powiem co, ale na krótkim kablu euro i po regulacji obrazu na tv obraz był baaardzo bliski 720p z dekodera hd polsatu.

Ekspert -

reavan
 Wysłana - 1 czerwiec 2010 14:47      [zgłoszenie naruszenia]

[allegro.pl/item1046234362_prolink_exclusive_3x_rca_component_video_0_6m.html]

Taki kabel będzie odpowiedni.

Właśnie o to chodzi, musisz kupić jak najlepszy ale i jak najkrótszy kabel. Sygnał analogowy ma to do siebie, że traci na jakości przy zastosowaniu długich połączeń.

Znawca -

v_c_t_r
 Wysłana - 1 czerwiec 2010 14:54      [zgłoszenie naruszenia]

o, wlasnie o tym nie wspomniałem... nie da rady krótkiego kabla stosować gdyż

cała instalacja kabli jest pod tynkiem i zaklejona świeżą tapetą, nie ma bata na wymianę kabli, pozostaje więc jedynie taki box, bo hdmi naprawde ma nieduże straty bądź wzmacniacz sygnału.
w najlepszej wersji 2,5 metra kabel to wystarczający na połączenie, ale nie będę ściągał tv, zrywał tapety, kuł miejsca na kabel i zaklejał tego raz jeszcze, jeden remont na pare lat wystarcza

więc te 0,6 metra pozwoli zwisać dekoderowi pod tv tylko

Ekspert -

reavan
 Wysłana - 1 czerwiec 2010 15:04      [zgłoszenie naruszenia]

Znaczy się masz telewizor powieszony i nie chcesz, żeby Ci kable zwisały, tak?

Jeśli tak to chyba jesteś skazany na ten kabelek. Przyznam, że o żadnych wzmacniaczach sygnału nie słyszałem, a nawet jeśli są to podejrzewam, że*****a warte niestety.

Aha jest jeszcze opcja w postaci podłączenia do amplitunera kina domowego i późniejsze podłączenie amplitunera pod HDMI do telewizora. Rozwiązanie drogie, ale na pewno bardziej rozsądne niż jakieś (również drogie) modulatory.

A dobra doczytałem, że Ci wisi ten TV . Ja bym się jeszcze nad maskownicą do kabli zastanowił.

Innych pomysłów już chyba nie mam.

Zmieniony przez - reavan w dniu 2010-06-01 15:21:30

Znawca -

v_c_t_r
 Wysłana - 1 czerwiec 2010 15:24      [zgłoszenie naruszenia]

w sumie dobry pomysł, miałbyś jakiś godny polecenia amplituner w rozsądnych cenach?

w sumie moje wymagania odnośnie ampli są takie, by miał ze 3 wejścia hdmi, dwa scarty, chociaz od biedy moze byc jeden oraz oczywiście obsługę 1080p
jakichś ograniczeń co do firm nie mam, lubię mieć różne niestworzone marki w domu ale.. czy jest coś, co da się rozbudować na późniejsze kino 5.1 z tego ampli i móc to wystawić na półce, żeby ładnie wyglądało ?

stary, maskownica dla kabli? nie da rady w tym miejscu w pokoju, mogę wstawić zdjęcia to sam przyznasz, że niebardzo

Zmieniony przez - v_c_t_r w dniu 2010-06-01 15:24:50

Ekspert -

reavan
 Wysłana - 1 czerwiec 2010 15:33      [zgłoszenie naruszenia]

Określ się w jakiej kwocie operować. Jeśli masz zamiar oglądać Blu-ray rozsądnie by było wziąć coś z dekoderami dźwięku HD.
Co do firm to Pioneer, Denon, Yamaha, Onkyo. Wszystkie 4 maja zarówno dobry i tani sprzęt, jak i niebotycznie drogi przeznaczony dla prawdziwych miłośników kina domowego.

Znawca -

v_c_t_r
 Wysłana - 1 czerwiec 2010 15:50      [zgłoszenie naruszenia]

jeśli chodzi o bluray, mam laptopa z blurayem i taką ilością stuffu, że dzięki

a czytałem, że denon ma te same wnętrzności co funai więc jak narazie denon dla mnie tylko fajne słuchawki robi.

co do kwoty.. no nie chciał bym za całe kino wypluć więcej niż 3000zł więc taki ampli, żeby tam się zmieściła cała reszta. i tak jak wcześniej napisałem, wystarczą mi 3 wejścia hdmi i jedno scart w takim ampliku... i tylko o scarta się boję, że może nie być

w sumie jeśli chodzi o filmy 1080p i 720p to zamierzam właśnie z laptopa z plików mkv oglądać, więc raczej i tak player odpada..

Zmieniony przez - v_c_t_r w dniu 2010-06-01 15:55:09

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

switch przejściówka euro hdmi

Strony: 1 2

Warto przeczytać: platforma cyfrowa | podstawka chłodząca pod laptopa | Program do tworzenia filmów animowanych | Problem z GG szybka pomoc=SOG | co jest z wrzutą? | Głośniki logitech x-540 (5.1) | Problem z Microsoft WORD- prosze o pomoc | Przelew Heyah - Orange | America's army 2.0 | telefon do 1k | zasilacz do HP - pomoc | Laptop do 2700 ? | Telefon za zeta | POMOCY !!! PROBLEM Z URUCHOMIENIEM GRY | HP Pavilion dv 5 -nadaje sie to do czegos? | problem z samsung avila! | zniszczeni | opowiadanie erotycznie | cirno perfect math class | peugeot 406 coupe | lewic | gra analna | dysk przenośny | legnica kszysztow oleszczyk | new balance | aktorki | ford mustang | jebewdenko | CHŁOPAK ROBI LODA | presecutr | biseksualizm | trampekfromnightmare | trampek | fromnightmare | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.