FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4967 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
szybkie pytanie-skrócony odpis aktu urodzenia 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "szybkie pytanie-skrócony odpis aktu urodzenia"   

Miaky
 Wysłana - 17 styczeń 2010 23:36        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

czy dzwoniąc do USC dowiem się czy mój skrócony odpis aktu urodzenia znajduje się u nich ? czy musze się pofatygować i iść osobiście ?

musze zrobić dowód bo nagonke dostałem, że zbyt długo z tym czekam a nie chce iśc do pierdla na stronie www urzedu mojej mieściny pisze, ze nie trzeba dołączać aktu urodzenia jak znajduje się on w USC, tyle że ja kurhwa nie wiem czy oni go mają czy nie. Drugie szybkie pytanie-płaci coś sie za ten akt ?

PanMarcin
 Wysłana - 18 styczeń 2010 00:26      [zgłoszenie naruszenia]

Akt urodzenia masz w mieście/gminnie w której się urodziłeś.
Jeśli pierwszy raz wyrabiasz dowód i wniosek składasz tam gdzie się urodziłeś (ta sama gmina/miasto) to nie musisz załączać odpisu skróconego aktu urodzenia.
IMO odpis skrócony wykorzystywany na cele wyrobienia dowodu osobistego jest zwolniony z opłaty skarbowej.

Specjalista -

Miaky
 Wysłana - 18 styczeń 2010 13:02      [zgłoszenie naruszenia]

ok sog, szczerze mówiąc to nie wyrabiałbym go jeszcze z jakieś pare miesiecy tyle, ze wczoraj zatrzymała mnie policja i się dowiedziałem, że za brak można nawet do pierdla iść także wole nie ryzykować

skoro powiadasz, że za free wszystko o tylko za zdjęcie musze zapłacić

MKD
POPEK MMA
 Wysłana - 18 styczeń 2010 21:35      [zgłoszenie naruszenia]

PanMarcin ja za pierwszym razem jak robilem dowod to musialem zalaczyc odpis, mimo ze USC jest tej samej dzielnicy co urzad
ale peirwszy jest bezplatnie to fakt

tiru riru

PanMarcin
 Wysłana - 19 styczeń 2010 01:11      [zgłoszenie naruszenia]

Ale co, chcesz o tym porozmawiać czy żeby ci zrobić zdjęcie?
W rozporządzeniu jest napisane że nie trzeba to nie trzeba. A że tobie kazali przynieść to już nic nie poradzę.

Specjalista -

Miaky
 Wysłana - 20 styczeń 2010 00:30      [zgłoszenie naruszenia]

pytanie mam a wole się upewnić, ide jutro złozyc wniosek na fotce jest:
posiadany dokument tożsamości
podać ważna legitymacje czy nieważny paszport ?

a dalej mam te A, B, C tam nic nie wpisuje jak wyrabiam pierwszy raz ? bo ani nie zgubilem, ani nie utracilem i tez nie nie zayebali wiec te pola zostawic puste czy dac kreske ?

kle0_
Cycata %)
 Wysłana - 20 styczeń 2010 01:51      [zgłoszenie naruszenia]

od kiedy legitka jest dowodem tozsamosci?
posiadany-czyli jezeli masz juz wyrobiony dowod.

oraz helou! masz juz 18 lat, wiec przydaloby sie czytanie ze zrozumieniem- posiadany a na dole masz wynienione okolicznosci dlaczego juz go nie posiadasz.
jak wyrabiasz 1 raz to tego nie wypelniasz!

marnie widze przyszlosc polski jak takie genJusze zaczna zalewac rynek pracy itd

Zmieniony przez - kle0_ w dniu 2010-01-20 01:51:42

kon jaki jest, kazdy widzi %-)
"Nieważne, co mam w sercu- ważne, co mam w dupie" - Kapitan Bomba

Znawca -

Miaky
 Wysłana - 20 styczeń 2010 12:04      [zgłoszenie naruszenia]

wolałem się upewnic a Ty nie musisz od razu tak najeżdżać na mnie.
Poza tym: od kiedy legitka jest dowodem tozsamosci?

też się nad tym zastanawiałem bo na tej www pisze, że jest:
[wyhacz.gazeta.pl/Wyhacz/1,88542,5179320,Mozna_kupowac_alkohol_na_legitymacje_szkolna.html]

natomiast tu, że nie
[http://www.poradaprawna.pl/index_pytania.php?co=pozycja&id=22067]

ale ty zapewnie od razu wiedziałaś jak wypełniać pity itd-racja jesteś geniuszem

oraz helou! masz juz 18 lat,
19

Lepiej zapytać o coś dwa razy niż potem tkwić w błędzie

także wyluzuj majty i się tak nie strzelaj bo teksty typu "boje sie o przyszłość narodu" są na poziomie gimnazjalistek

Zmieniony przez - Miaky w dniu 2010-01-20 12:06:23

kle0_
Cycata %)
 Wysłana - 20 styczeń 2010 12:49      [zgłoszenie naruszenia]

zazwyczaj wystarczy uwaznie przeczytac adnotacje urzedowe na dole formularzy. wypelnienie wniosku o dowod to nie wniosek o wpis do krs, zeby miec z tym jakis problem.

wystarczy ruszyc glowa i zapewniam, ze to wcale nie boli.

mhm wole byc na poziomie gimnazjalistek, niz miec problem z czytaniem ze zrozumieniem.
amen

Zmieniony przez - kle0_ w dniu 2010-01-20 12:50:10

kon jaki jest, kazdy widzi %-)
"Nieważne, co mam w sercu- ważne, co mam w dupie" - Kapitan Bomba

Znawca -

Miaky
 Wysłana - 20 styczeń 2010 13:11       [zgłoszenie naruszenia]

byłem to złożyć dziś i wszystko pięknie ale do dwóch rzeczy się mylicie lub to tylko u mnie w mieście tak jest

PanMarcin poszedłem z samym wnioskiem i 2 zdjęciami ale mimo to zostałem poproszony o dołączenie skróconego aktu urodzenia, wiem ze w rozporządzeniu z 2000 roku tak pisze, mimo to akt musiałem dołączyć

Kleo legitymacja chyba jest dowodem tożsamości, bo w miejscu na wniosku miła Pani urzędniczka wpisała dane z legitymacji (miejsce: posiadany dokument tożsamości) to samo jak byłem po skrócony akt urodzenia

ale mimo to dziękuje i macie po sogu

cycata nie złość sie tak

Zmieniony przez - miaky w dniu 2010-01-21 17:15:05

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

szybkie pytanie-skrócony odpis aktu urodzenia

Warto przeczytać: Allegro- zwlekajacy sprzedawca | art 92 KC | mandaty od strazy miejskiej | TV wprowadza w blad klientow - co mozna im zrobic? | jak "zerwać" ze szkołą... | pożyczka bez umowy | Przeterminowany towar. | Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym...pytanie | zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych(...) | Podatek "od wzbogacenia" | sprawa o posiadanie narkotyków.problem z za zarzutami.pomózcie | Przedluzenie promocji+oplata | "praca licencjacka" | Umowa kupna sprzedaży samochodu | O kryzysie filmików kilka | Zaległy mandat | inżynieria bezpieczeństwa | rolling | stones | zerwanie | zerwanie teksty | teksty rozstanie | zostańmy przyjaciółmi | Totenburg tajemnicze mauzoleum w Wałbrzychu | na siłkę | nuta na silke | pruszków | mafia | kieszonkowcy | kieszonkowiec | predrag | naga | kursy | intercyza | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.