FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 6048 razy ¬


ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

 
ROZRYWKA | Zjawiska niewyjaśnione, nauka i historia
teoria Szypova 
[powiadom znajomego]    
Autor "teoria Szypova"   
 
Ozyr
 Wysłana - 2 kwiecień 2007 11:10       
 
Przeniesiona przez xami z działu 'Historia'. | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczuW Rosji żyje człowiek, który twierdzi, że udało mu się to, co nie udało się Einsteinowi i jego następcom. Gennadij Iwanowicz Szypow był wykładowcą fizyki na Uniwersytecie Moskiewskim. Został stamtąd usunięty, gdyż uczył studentów elementów wymyślonej przez siebie teorii próżni, wyklętej przez oficjalną naukę. Oficjalnie mówi się, że teoria Szypowa to bzdura, ale ponieważ sprawdza się w praktyce, wykorzystuje się ją do budowy niezwykłych urządzeń, których działanie zaprzecza znanym prawom fizyki. Podobno zbudowano kilka urządzeń, których współczynnik sprawności wynosi od 300 do 500%, chociaż według znanych praw fizyki taki współczynnik nie może przekraczać 100%. Inaczej mówiąc, stworzono perpetuum mobile. Takimi urządzeniami są np. grzejniki domowe, które, pobierając 1 kilowat energii elektrycznej, produkują 4 kilowaty energii cieplnej Obsesją Szypowa, było dokończenie pracy Einsteina i stworzenie jednolitej teorii pola. W trakcie swojej pracy rosyjski uczony zainteresował się próżnią. W oparciu o przemyślenia Alberta Einsteina doszedł do wniosku, że muszą istnieć nieznane rodzaje energii. Energia ta, może przenikać cały wszechświat i znajdować się w każdym punkcie czasoprzestrzeni. Einstein uważał, że może istnieć energia, której przepływ jest nieograniczony żadnymi limitami - energia absolutna. Oznaczałoby to, że przepływ tej energii z jednego punktu do drugiego odbywałby się w czasie 0. Gienadij Szypow poszedł tym tropem i poprzez skomplikowane eksperymenty dowiódł istnienia niewidzialnych siatek energii, która współdziała z materią znaną z naszej rzeczywistości. Wnioski, z tego odkrycia przestraszyły Szypowa. Zrozumiał on, że jeśli porównać by taką siatkę do komputera, może istnieć jakieś centrum, do którego spływają informacje z każdego punktu czasoprzestrzeni. Jeśli takie centrum istnieje, będzię ono z samego założenia wszechwiedzące i wszechmocne - będzie Bogiem

Teoria próżni fizycznej Gennadija Szypowa dowodzi istnienia dotychczas nieznanych, niewidzialnych rodzajów materii i energii. Wynika z niej też, że pewnego rodzaju promieniowanie pędzi z szybkością miliardy razy większą od prędkości światła (a może po prostu rozchodzi się natychmiastowo - Einstein podejrzewał, że coś takiego może istnieć, ale buntował się przeciwko temu pomysłowi).

Szypow badając próżnię fizyczną, doszedł do następujących wniosków: Jest to przestrzeń, z której zostały wypompowane nie tylko cząstki materii, ale również wszystkie znane dzisiejszej nauce pola. A mimo to owa próżnia jest źródłem ogromnej ilości energii. Według teorii Szypowa, 1 cm3 zawiera energię wystarczającą do zaspokojenia dziesięcioletnich potrzeb energetycznych całej ludzkości. Współpracujący z Szypowem rosyjscy naukowcy pracują nad urządzeniem, dzięki któremu będzie można pobierać niemal nieograniczone ilości czystej energii z dowolnego miejsca na planecie czy w kosmosie. Podobno takie urządzenie będzie gotowe za kilka lat.

Tam, gdzie myśl staje się rzeczywistością

Drugi poziom jest jeszcze dziwniejszy - to pierwotne pole wirowania lub inaczej: pole świadomości. Jak napisał Gennadij Szypow w swojej książce pt. "Teoria próżni fizycznej", pole to składa się z "elementarnych wirów czasoprzestrzennych przenoszących informacje." To właśnie ten poziom umożliwia zachodzenie zjawisk określanych mianem magii, parapsychologii czy psychotroniki. Dzieje się tak dlatego, że owe przenoszące informację pierwotne wiry tworzą coś w rodzaju materii będącej powłoką myśli. Na tym poziomie myśl jest materialna, może istnieć samodzielnie przez jakiś czas i oddziaływać na inne obiekty materialne. Co więcej, odpowiednio ukształtowana i wzmocniona może się w tych wirach "zagnieździć", stać się niezniszczalna, powodując zachodzenie w naszym świecie zjawisk parapsychicznych traktowanych przez oficjalną naukę z wielką podejrzliwością.Z teorii próżni wynika, że wszystko we wszechświecie jest w mniejszym lub większym stopniu obdarzone świadomością. Oznacza to, że nie jest ona wynikiem istnienia materii ożywionej (np. człowieka), ale podstawą istnienia wszelkiej materii. Zwolennicy Gai - żyjącej planety - znajdą w teorii Szypowa naukowe potwierdzenie swoich hipotez.

Tak szybko jak myśl

Pole świadomości ma też inną nazwę - pole torsyjne (ang. torsion - wirowanie), jako że związane jest z ruchem wirującym. Najważniejszym wynalazkiem opartym na teorii próżni jest generator torsyjny, którego twórcą jest Anatolij Akimow. Dzięki temu urządzeniu wielkości czterech paczek papierosów dowiedziano się, że pole torsyjne rozprzestrzenia się miliardy razy szybciej niż światło i przenika każdą materię, nie tracąc przy tym na intensywności. Nie wiadomo dokładnie, jak szybko się porusza, gdyż nie udało się tego zmierzyć. Wykorzystując własności tego pola, stworzono nowy, rewolucyjny system łączności. Z najodleglejszymi miejscami w kosmosie można połączyć się natychmiast, bez zakłóceń, a nadajnik wymaga minimalnej ilości energii. Nadajnik torsyjny znajduje się ponoć na pokładzie rosyjskiego pojazdu, który w 1998 roku poleciał na Marsa. Jeśli wszystko będzie działać prawidłowo, torsyjny nadajnik i odbiornik będą się łączyć w jednej chwili, podczas gdy sygnał konwencjonalnego nadajnika biegnie z Marsa na Ziemię około 7 - 13 minutZza równań wyłania się twarz Boga

Ostatnim, najwyższym planem jest Absolutne Nic, czyli, jak twierdzi Szypow, źródło pochodzenia całego wszechświata. Jest to plan materii, który rodzi z siebie pozostałe rodzaje materii. Nie jesteśmy w stanie - i pewnie nigdy nie będziemy - zrozumieć tego planu czy wyobrazić go sobie, choć równania Szypowa Absolutne Nic opisują.

Z tych równań wyłania się spójny i całościowy opis wszechświata, z którego wynika, że istnienie Absolutu jest konieczne do powstania tego wszechświata. Szypow w swojej książce napisał: "Tego rodzaju przestrzeń zakłada istnienie "pierwotnej świadomości", zdolnej do ogarnięcia Absolutnego "nic" i uporządkowania go. Na tym planie decydującą rolę odgrywa "superświadomość'. Inaczej mówiąc, aby wszechświat mógł zaistnieć, trwać i rozwijać się, konieczne było świadome działanie Superistoty, którą wielu nazywa Bogiem.


______________________________
 
Nie dysponujemy wprawdzie żadnymi konkretnymi informacjami
na temat jakiejkolwiek cywilizacji pozaziemskiej,
aby udowodnić jednak możliwość jej istnienia wystarczy oprzeć się
wyłącznie na prawach rozwoju naszej cywilizacji

 
Regggie
PUMBUS
 Wysłana - 2 kwiecień 2007 11:31      [zgłoszenie naruszenia]

ooo
_______________________________
 
"Wiedzie mnie po wlasciwych sciezkach, przez wzglad na Swoje imie.
Chociazbym chodzil ciemna dolina, zla sie nie ulekne, bo Ty jestes ze mna"

"Pozwol mi zwyciezyc, a jesli nie zdolam, pozwol mi byc dzielnym w mej walce."

 
Vartor
 Wysłana - 2 kwiecień 2007 13:35      [zgłoszenie naruszenia]

bylo juz kiedys,niewiem czy w tym dziale, ale dosc ciekawe, warte odswiezenia ;)

 
J.killer
 Wysłana - 2 kwiecień 2007 14:20      [zgłoszenie naruszenia]

ciekawe czemu tych grzejników nie reklamują
ja bym taki zakupił
_______________________________
 
[http://www.jatkathemovie.prv.pl]
Nie ma rzeczy trudnych. Są tylko takie, których jeszcze nie umiemy.

 
soki87
 Wysłana - 2 kwiecień 2007 20:50      [zgłoszenie naruszenia]

chyba nie miałbyś tyle $$$

 
hallucyon
 Wysłana - 2 kwiecień 2007 21:46      [zgłoszenie naruszenia]

Tematyka pseudonaukowych bzdur Szypowa została rozlegle omówiona w tym wątku: [http://www.insomnia.pl/Mistycy%2C_magicy%2C_diab%C5%82y%2C_religie_itd%2E%2E%2E-t209843.html] , gdzie głos wzięli zarówno jego zwolennicy jak i osoby sceptyczne.

 
J.killer
 Wysłana - 2 kwiecień 2007 22:40      [zgłoszenie naruszenia]

soki87
fakt, złoto też można wytworzyć z niezłota, a nikt tego nie wytwarza bo jest bardzo nieopłacalne.

_______________________________
 
[http://www.jatkathemovie.prv.pl]
Nie ma rzeczy trudnych. Są tylko takie, których jeszcze nie umiemy.

 
Ozyr
 Wysłana - 3 kwiecień 2007 07:19      [zgłoszenie naruszenia]

czy tak dokonca szypov jest w błędzie?

jak sie nad tym zastanowić, to jest w tym wiecej wewnetrzenej spojnosci niz mogloby sie wydawac.
wiekszosc ludzi sądzi bowiem ze próżnia jest pusta. Jednak dla wewnętrznej spójności mechaniki kwantowej i teorii względności, wymagany jest ekwiwalent 10 do 94 gramów energii masy, gdzie każdy gram to energia obliczona według równania E=mc2. To olbrzymia liczba. Ale co to oznacza w praktyce? W praktyce, jeśli mogę założyć, że wszechświat jest płaski, a coraz wiecej danych astronomicznych wskazuje, ze taki wlasnie jest,
jesli moge to zalożyć, to jeśli wziąść objętość albo próżnię znajdującą się w pojedynczym atomie wodoru równą około 10 do -23 cm3, to przy takiej ilości próżni i jej energii utajonej, mamy trylion razy wiecej energi, niż w sumie masy wszystkich gwiazd i wszystkich planet w obrębie 20 miliardów lat świetlnych. To naprawde sporo. A jeśli świadomosc moglaby kontrolować choćby niewielką część tej energii, to stworzenie Wielkiego Wybuchu nie stanowiłoby problemu

Organizacje takie jak NASA czy British Aerospace,
próbują wykorzystywać to niewyobrażalnie wielkie morze energii.
I uważają, że jeśli/im się uda, możliwe staną się podróże międzygalaktyczne.
Rozumieją więc, że pusta przestrzeń zawiera tę niewiarygodną energię.
Najważniejszą i podstawową/implikacją fizyki kwantowej,
która pozwala nam zrozumieć czy nawet myśleć o tym nowym paradygmacie,
jest to, że istnieje drugie dno.
Musi istnieć sfera egzystencji,
której nie można dotknąć ani zobaczyć,a która wnika w egzystencję, dając początek
naszemu rozumieniu świata.
Im ściślej fizyka próbuje uchwycić rzeczywistość fizyczną,
żeby zrozumieć, z czego naprawdę się składa,
czym są te klocki życia, znajdujące się u podstaw wszystkiego,
życie i wszechświat przeciekają przez palce.
I pozostaje coś, co staje się coraz bardziej abstrakcyjne,
aż wreszcie dociera się do królestwa czystej abstrakcji.
I tym właśnie jest pole zintegrowane
_______________________________
 
Nie dysponujemy wprawdzie żadnymi konkretnymi informacjami
na temat jakiejkolwiek cywilizacji pozaziemskiej,
aby udowodnić jednak możliwość jej istnienia wystarczy oprzeć się
wyłącznie na prawach rozwoju naszej cywilizacji

 
Methos
 Wysłana - 3 kwiecień 2007 13:30      [zgłoszenie naruszenia]

Takimi urządzeniami są np. grzejniki domowe, które, pobierając 1 kilowat energii elektrycznej, produkują 4 kilowaty energii cieplnej

ze to niby jest perpetum mobile???

akurat trochę siedzę w przetwarzaniu energii więc...

wyjaśnij mi to prosze

Zmieniony przez - Methos w dniu 2007-04-03 13:31:53

 
Mati27
 Wysłana - 3 kwiecień 2007 14:09      [zgłoszenie naruszenia]

bo malo placimy i jest nam ciepluuusio
_______________________________
 
[www.pajacyk.pl] , [www.polskieserce.pl]

 
hallucyon
 Wysłana - 3 kwiecień 2007 15:48      [zgłoszenie naruszenia]

@ Ozyr:
W praktyce, jeśli mogę założyć, że wszechświat jest płaski, a coraz wiecej danych astronomicznych wskazuje, ze taki wlasnie jest

To lepiej nie zakładaj, bo możesz na tym wyjść jak Zabłocki na mydle. Fizyka, którą mieszasz do jakoby rewelacji Szypowa jest nauką precyzyjną, wszak nadzwyczaj jest siostrą matematyki.

Coś, co jest płaskie, ma dwa, nie trzy, wymiary, a więc skoro wszechświat zawiera takie trójwymiarowe ciała jak Ziemię, Ciebie czy Twój komputer, to nie może on mieć dwu wymiarów!

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

teoria Szypova

Strony: 1 2 3
 
Warto przeczytać: Nibiru, Kalenadarz Majów, ufo, sympozjum - Wrocław | Dobry Bóg nie gra w kości... | jestem duchem | dziwne sny | Nowy Porządek Świata (plan zniewolenia społeczeństwa) | NWO - Nowy Porządek Świata | Skarbczyk + kluczuk | Denver International Airport | Nawiedzony las Ruda-Popioły w Łodzi | Szklanka przesuwa sie sama?! | straszne historie które zdażyły się naprawdę | 21:37 | Zdrada i wypadek | Wynalazki Tesli | Dzieci Indygo / Dzieci Krysztalowe | James Randi | mlodsza siostra sex | studentka | studentka porno | Artur555q | wrzodziejące zapalenie jelita grubego | sluchawki bezprzewodowe | jak usunąć konto brazzers | filmy hd xxx | SYN ROBIĄCY MI DOBRZE | syn podnica mame | sypiam z synem | modele kartonowe | kler | hasła do email | shakowac hasło | OPOWIADANIA matka syn sex | OPOWIADANIA sex matka syn sex | jaram sie tymi | Biznes

 
Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi


Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.
 
Powered by Pazdan ForKat 4.0