FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 699 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
trzecia umowa na czas określony - od strony pracownika 
[powiadom znajomego]    
Autor "trzecia umowa na czas określony - od strony pracownika"   

DarkusA
 Wysłana - 27 maj 2009 00:55        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam.
Jak w temacie, czy jest dopuszczalna możliwość podpisania trzeciej umowy o pracę na czas określony.
chodzi o to , że to ja jestem pracownikiem i stroną która jest najbardziej zainteresowana tego typu rodzajem umowy.
Kończy mi się druga umowa na czas określony (z 2 tygodn. wypowiedzeniem). Wg wszystkich tematów które znalazłem w Googlach trzecia umowa MUSI być na czas nieokreślony (gdzie okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące). Tymczasem nie jestem do końca pewien czy nadal chcę przedłużać współpracę z moim dotychczasowym pracodawcą. Wiem, że te przepisy są po to aby chronić prawa pracownika, ale w moim przypadku jest to pewne "utrudnienie".
Czy istnieje możliwość np. obustronnego zgodnego oświadczenia woli co do zawarcia kolejnej umowy na czas określony.
Albo czy okres wypowiedzenia na umowie na czas nieokreślony może być krótszy niż 3 miesiące, no i jeśli tak to jaki jest najkrótszy
(2 poprzednie umowy na czas określony były po 2 lata każda = 4 lata dotychczasowego stażu na obecnym stanowisku = 3 miesiące wypowiedzenia).
I proszę nie pisać komentarzy typu "4 lata i nie jesteś pewien czy chcesz dalej pracować". Mam swoje powody których nie chcę tu wymieniać.
Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

anc_kozak
 Wysłana - 27 maj 2009 01:09      [zgłoszenie naruszenia]

Nie. Przepisy o okresach wypowiedzenia umowy o pracę mają charakter bezwzględnie obowiązujący.

[http://www.theanimalrescuesite.com/]
Pomóż zwierzakom !
"Od tego co masz chciej jeszcze więcej"

Ekspert -

adamski70
 Wysłana - 27 maj 2009 11:48      [zgłoszenie naruszenia]

Umowy na czas określony są dwie, trzecia jest na czas nieokreślony nawet jeśli w treści bądź nagłówku widnieje napis ' czas określony". Jeśli chodzi o wypowiedzenie umowy to przy stażu poniżej 6 m-cy wynosi 2 tyg, powyżej 6 m-cy wynosi 1 m-c, powyżej 3 lat wynosi 3 m-ce. Wypowiedzenia te tyczą się umowy na czas nieokreślony.

Mowa jest srebrem, a milczenie jest owiec.

bambochaaa
 Wysłana - 27 maj 2009 12:09      [zgłoszenie naruszenia]

mozesz zlozyc tez wypowiedzenie za porozumieniem stron
jezeli pracodawca oczywiscie wyrazi zgode
wtedy zwalniasz sie z dnia na dzien

"Mężczyźni są dla kobiet wesołym miasteczkiem z ubezpieczeniem na życie"

Znawca -

DarkusA
 Wysłana - 27 maj 2009 17:23      [zgłoszenie naruszenia]

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, szkoda, niestety potwierdziliście wszystko to co odnalazłem wczoraj w sieci.
Czyli zostaje mi w piątek nie przedłużać dalszej umowy i przejść natychmiast do drugiego zakładu pracy. Może się uda. Miałem tam zacząć pracę dopiero za 2 miesiące ale będę musiał się spytać czy dałoby radę wcześniej.

PanMarcin
 Wysłana - 27 maj 2009 20:51      [zgłoszenie naruszenia]

Przepisy o okresach wypowiedzenia umowy o pracę mają charakter bezwzględnie obowiązujący.

wszystkie uchwalone przepisy które weszły w życie i nie zostały uchylone mają charakter bezwzględnie obowiązujący

Zmieniony przez - PanMarcin w dniu 2009-05-27 20:53:25

Specjalista -

anc_kozak
 Wysłana - 27 maj 2009 22:46      [zgłoszenie naruszenia]

Uczyć się nie a Viki oglądać Marcin

Wyrok z dnia 13 września 2001 r., IV CKN 381/00

Według Sądu Apelacyjnego, przepisy ustawy z dnia 10 czerwca 1994 r. o
zamówieniach publicznych, dotyczące umów w sprawach zamówień publicznych,
mają charakter bezwzględnie obowiązujący

Wyrok SN - II PK 161/05
Ponadto odprawa emerytalna korzysta z takiej
samej ochrony jak wynagrodzenie za pracę, zatem zgodnie z art. 84 k.p. powód nie
mógł się zrzec prawa do niej, gdyż zakaz ten ma charakter bezwzględnie obowiązu-
jący.

Pomóż zwierzakom !

Ekspert -

PanMarcin
 Wysłana - 27 maj 2009 22:54      [zgłoszenie naruszenia]

Z. Radwański "Prawo cywilne - część ogólna" 8. wydanie zmienione i poszerzone s. 46

"Kryterium odróżniającym te normy nie jest rodzaj ich obowiązywania, lecz sposób w jaki prawodawca określa okoliczności ich zastosowania, a w konsekwencji charakter ich mocy wiążącej. Z tego względu wskazane byłoby zastąpić mylące określenie "obowiązujące" (przyjęte w tradycji prawniczej) innym przymiotnikiem ściślej wskazującym na podstawę ich wyróżnienia. W związku z tym wydaje się, że właściwym byłoby mówić o normach bezwzględnie albo względnie wiążących "

Zmieniony przez - PanMarcin w dniu 2009-05-27 22:55:36

Specjalista -

anc_kozak
 Wysłana - 27 maj 2009 22:59       [zgłoszenie naruszenia]

"Moje" zastosowanie jest zdecydowanie bardziej popularne w orzecznictwie

Pomóż zwierzakom !

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

trzecia umowa na czas określony - od strony pracownika

Warto przeczytać: Nabycie mieszkania z lokatorami | Szkoła, pełnoletni uczniowie, straż miejska, Giertych | L4 a urlop | Handel... | Zamiana mieszkania z najblizsza rodzina. | Kara za brak rozliczenia ? | Nieuczciwy pracodawca | Spozywanie alkoholu w miejscach publicznych | Dowód osobisty | Pytanie: dragi | paszport | Praca w niemczech | Pytanie o dzierżawę gruntu. Czy mozna? | zapytanie prawne | Kredyt | dewastacja znakow drogowych | joanna mucha | burak fotki | street workout | noclegi | beata | beata chmielowska | beata tadla | sex w aucie | dyktafon | sposoby na opuchlizne palca | isis | dziewczyna w rajstopach | my home my castle | usa broń | testy wiedzy ogolnej | studia nauczycielskie | jak wlamac sie na email | broń krótka | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.