FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3998 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
twórczość a osobowość 
[powiadom znajomego]    
Autor "twórczość a osobowość"   

morswinek
 Wysłana - 20 październik 2008 16:09        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

w jaki sposób twórczość artystyczna, plastyczna wpływa na osobowość człowieka?

zmiana jest jedyną rzeczą stałą

Znawca -

twojatata3
 Wysłana - 20 październik 2008 17:02      [zgłoszenie naruszenia]

może być bardziej zamknięty w sobie

To już moje 3 konto na insomni %-)

bezemocji
 Wysłana - 20 październik 2008 18:21      [zgłoszenie naruszenia]

w jaki sposób twórczość artystyczna, plastyczna wpływa na osobowość człowieka?

Jak by się dobrze przyjrzeć, to właśnie osobowość wpływa na twórczość. Wtedy twórczość jest wyrażeniem się, swoich odczuć, myśli, wrażeń, formą wypowiedzi. Jest po prostu ekspresją osobowości. Oddziaływanie tworczość-osobowość jest zresztą dwukierunkowe. Wystarczy jako tako znać biografię impresjonistów, twórców Młodej Polski czy dadaistow aby prześledzić jak ich osobowość, zupełnie odwrotnie, wpływała na ich sztukę. Mamy tak znamienny przykład jak Van Gogha. Podejrzewanego o formy schizofrenii, z okresami euforycznymi i depresyjnymi naprzemian, z symptomatycznym nadużywaniem żółci. Dużą dynamikę, meandry psychiczne i szukania środków wyrazu, wariackie heppeningi były u naszego Witkacego. Czego on nie wyprawiał. Fotografował, pisał dramaty, sztuki teatralne, malował. Interesował się teorią Kretschmera co wykorzystywał w swojej firmie portretowej a swoją kotkę nazwał Schyzia. Stanowczo dementował, że zrodzone z niej kociaki są podobne do niego... Albo na oczach kelnera wpychał mielonego do portfela a obrazy opatrywał -pił, pyfko, meskalina.
Ludzie twórczy wchodzą w rejony nieznane, poza schematami. Myślenie twórcze wyzwala ich z krępujących więzów tradycyjnego myślenia. Indywidualiści, łamiący konwenanse, dobry smak, utarte kanony. Na impresjonistów padły akademicke gromy. O malarstwie Gaugaina - oto małpa dorwała się do pudełka z farbami! O Renoirze - kto powiedział panu Renoir, że ciało kobiety ma kolor rozkładającego się mięsa?
Ludzie twórczy mają szczególny styl poznawczy, silne poczucie niezależności, intuicję, skłonność do narzucania własnych norm i reguł. A z drugiej strony silne ego przeplata się z poczuciem beznadziei, odrzucenia, niezrozumienia i depresji. Samobojców mamy dosyć wśrod wspaniałych tworców, z kapitalnymi osiągnięciami. Wielu marnie kończyło nie zaznając za życia powodzenia. Może to cena za ich wrażliwość, inne widzenie świata, niezrozumienie wśród otoczenia, egzystencjalny ból?

Zmieniony przez - bezemocji w dniu 2008-10-20 18:56:10

Specjalista -

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 21 październik 2008 00:45      [zgłoszenie naruszenia]

A ile jest osób, które się zabiły nie będąc artystami, łohoho
Tylko, że o nich się nie mówi, bo nic nie stworzyli. Po prostu mieli przesrane i się zabili. To, że coś ktoś tworzy nie ma nic do rzeczy, bo sam znam wielu szczęśliwych artystów jak i żałosnych pijaków (i żałosnych, ale szczęśliwych pijaków artystów).

Generalnie artysta musi się wyróżniać większą od przeciętnego człowieka wrażliwością, więc jego twórczość zwrotnie silnie może na niego oddziaływać. Ale nie popadajmy w paranoję i nie odbierajmy wszystkiego tak dosłownie...

Np Giger nie wydaje mi się jakimś szczególnym zwyrodnialcem tylko zwyczajnym fajnym gościem

Bezemocji, co możesz powiedzieć na przykład o twórcy [www.olokk.pl]?

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Fluff.y
 Wysłana - 21 październik 2008 01:13      [zgłoszenie naruszenia]

Dzisiaj widząc nowe dziwne rzeźby na pl.Wolności w Poznaniu zacząłem się na chwilę zastanawiać nad sztuką współczesną.
Olokk co myślisz o sztuce współczesnej? Nie wiem czy dobrego terminu używam(chyba zbyt ogólnego). Chodzi mi o prace typu jakieś ponure bohomazy(jeśli chodzi o obrazy), albo dziwne dzieła, jeśli chodzi o rzeźby, takie jakie dzisiaj widziałem.
Nie wiem czy to jest jakiś taki nurt w obecnej sztuce czy ogólna tendencja, ale strasznie mi się to nie podoba. Nie wiem co to jest, ale dla mnie to tak jakby autorzy tych prac inspirację czerpali ze swojej zwichniętej podświadomości, tak jakby wyżywali się w akcie tworzenia, by dać upust swoim popędom.

'Hen, tam wysoko już jest z niebem jesiennym góra Fuji'

Znawca -

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 21 październik 2008 01:18      [zgłoszenie naruszenia]

No ssie pałkę.
Ale o czym mówisz?

Jakieś fotki? Przykłady?
Nie byłem na tej samej wystawie, wybacz... A sztuki współczesnej od hooya wszędzie

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

bezemocji
 Wysłana - 21 październik 2008 01:33      [zgłoszenie naruszenia]

Olo, w wolnej chwili przejrzę. Nie bardzo wiem na ile mogę się wywnętrzać na publicznym forum, na ile w miarę analitycznie, a ile kurtuazyjnie.
Co do sztuki współczesnej panuje ogólny galimatias ze swoistą rolą krytyków, którzy tkwią w swoim sosie i heretyźmie. Na to nakłada się kompletny brak rozeznania i edukacji w sztukach plastycznych, które zatrzymały się albo na jelonkach i brzózkach albo w dobrym wypadku impresjonistach. Gdzie człek ma się tego dowiedzieć? A krytycy szaleją. W prozaicznym wydarzeniu jak pies zrobił kupę koło kapliczki doszukali się - sfera sacrum pozycjonowana w kontekst animistyczno-kaprofagiczny. Nie fachowcy?
Acha, jeszcze jedno o związkach twórczość-osobowość. Wielu coś tam tworzących dostaje zwykłej palmy i "artystycznej" pozy akurat bez związku z walorami swoich dzieł. To bardziej skomplikowana materia, raczej psychologiczna...

Zmieniony przez - bezemocji w dniu 2008-10-21 01:43:28

Specjalista -

Fluff.y
 Wysłana - 21 październik 2008 02:23      [zgłoszenie naruszenia]

Kurcze Olokk nie mogę znaleźć nic co byłoby podobne do tego o czym mówię. W moim mniemaniu, całkiem dobrze oddająca tę "twórczość" jest ta animacja.

Imo totalne schizolstwo.

Zmieniony przez - Fluff.y w dniu 2008-10-21 02:24:19

'Hen, tam wysoko już jest z niebem jesiennym góra Fuji'

Znawca -

morswinek
 Wysłana - 21 październik 2008 11:18      [zgłoszenie naruszenia]

ok, jak to wpływa na osobowość? jakie wartości społeczne modeluje taka sztuka?
a co z arteterapią?

zmiana jest jedyną rzeczą stałą

Znawca -

bezemocji
 Wysłana - 21 październik 2008 11:40      [zgłoszenie naruszenia]

ok, jak to wpływa na osobowość? jakie wartości społeczne modeluje taka sztuka? a co z arteterapią?

Ale co "to" wpływa, co "takiego" modeluje?
Artoterapia to inna bajka, dotyczy osób, ktorzy w ogóle kwalifikują się do terapii, i którym ona jest potrzebna.

Specjalista -

LukRecJa
 Wysłana - 21 październik 2008 11:47      [zgłoszenie naruszenia]

jestem twórcza gdy mam doła.
wtedy mam najlepsze wizje i może mi coś wyjść.
A że już dawno nie byłam w takiej ciężkiej depresji dawno już nic nie namalowałam.

Choć może to kwestia przestawienia gdyż zaczynam przejawiać coraz większe zainteresowanie podjęciem pewnej aktywności na gruncie artystycznym.
Co z tego wyjdzie... czas pokaże.
póki co pracuję, gotuję i robię pranie.
w przerwach marzę

[http://www.youtube.com/watch?v=ksiXn6h-gwo]

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 4 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

twórczość a osobowość

Strony: 1 2 3 4

Warto przeczytać: Honor a sytuacja zagrożenia | odczucie nudy | In vitro | Watykan=sami pedofile i kryminalisci ?? | czyn jest życie | W obronie rozumu, zawód wróżbita | Sentencje forumowych filozofów- wydanie drugie odspamione | Ultimate Praying Championship | Proszę o pomoc - mały problem w szkole. | Problem ze sobą. | Oblicze bestii 666 | Dusza | KrK i sprawiedliwość dziejowa Polaków | Do olokk - wytlumacz mi prosze czym jest Biblia | Kościół to perwersja | Powstanie człowieka | acetate | depresja | nafulu | perfum | hugo boss | sekty | MangoFusion | cipa | eminem | elmapet | straszne historiie | zbiornik | kantor | prawiczek | cipa ciekawa | lisa ann | żelazko | pułapka | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.