FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 7116 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
twarz a charakter?? 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "twarz a charakter??"   

Methos
 Wysłana - 31 sierpień 2005 09:42        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Pytanko...

heh moze dziwne...

jak to jest...

w filmach do ról osób pozytwnych dobiera się aktorów o ładnych, pogodnych, opalonych, usmiechnietych buziach, na które miło sie patrzy.. itd

znów role tych "złych" o wrednych charakterach -> grają przeważnie aktorzy o co tu duzo mówić -> o raczej "brzydkich" facjatach... hmmm ogólnie nie zbyt miłych dla oka...

jakby widz miał zrozumieć -> ze człowiek brzydki = zły, a ładny = dobry...

nooo.... tak to wyglada w filmie

a jak jest w życiu???

czy tez uważacie ze piękno na zewnątrz to piękno wewnątrz???

czy nasz charakter, cechy wewnętrzne -> zależą od naszej twarzy, jej kształtu, wyrazu i formy (lub odwrotnie)???

Jaka jest Wasza opinia???

Ja dodam tylko od siebie... że wg mnie "kult pięknej twarzy" i postrzegania charakteru pod tym kątem - jest aktualnie chyba widoczny -> bardziej niz kiedykolwiek przedtem...

Zmieniony przez - Methos w dniu 2005-08-31 09:42:56

Ekspert -

boriaa
 Wysłana - 31 sierpień 2005 09:59      [zgłoszenie naruszenia]

Hm.....mądry temat. Mi sie nasuwa takie jedno życiowe powiedzenie że "piękno z mądrością nigdy nie idzie w parze" Oczywiście napewno są wyjatki od reguły

Facet to świnia???

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 31 sierpień 2005 13:19      [zgłoszenie naruszenia]

Dobry wygląd na pewno pomaga w kontaktach z ludźmi, na starcie takiego lepiej postrzegamy niż kogoś, powiedzmy, brzydkiego. Ponadto osoby dobrze wygladające z reguły są bardziej pewne siebie niż te brzydkie, co jest oczywiście oczywiste Pewność siebie na pewno pomaga im w promowaniu własnej osoby wśród innych ludzi, stąd też bardziej zwracają na siebie ich uwagę.

Ale czy ktoś ma dobro czy zło wypisane na twarzy? Owszem, mozna sprawiać jej wyrazem pewne pozory, ale nie zawsze muszą się one pokrywać z tym, co dana osoba rzeczywiście reprezentuje

W filmach zauważyłem ostatnio tendencję nie tyle do umieszczania osób o "brzydkim" wyrazie twarzy do "brzydkich" ról, ale do obsadzania ich względem charakteru. Na przykład jednym z naczarniejszych charakterów w filmie będzie bez wtpienia Freddy Krueger, bohater cyklu "A Nightmare On Elm Street". Jest on grany przez człowieka o bardzo poczciwej i robiacej "dobre" wrażenie twarzy, Roberta Englunda. Ostatecznie wychodzi jednak najwiekszy s****iel jakiego możesz sobie wyobrazić Podobnie było w cyklu "Batmanów", Jack Nicholson, Danny DeVito, Michelle Pfeifer, Jim Carrey, Mommy Lee Jones - oni też mają względnie przystępne twarze
Myślę, że osoby zajmujące się castingiem patrzą bardziej przez profil portretu psychologicznego naszych bohaterów. Jeśli ma to być osoba pewna siebie, podążająca pasmem sukcesów - znajdą kogoś dobrze wyglądającego. Jeśli to ma być patałach - odwrotnie

P.S.
A co do tego przysłowia to ono jest durnowate i wymyslił je jakiś zakompleksiony palant. Dziękuję za uwagę.

Zmieniony przez - OloKK w dniu 2005-08-31 13:21:29

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

NiePytaj
 Wysłana - 31 sierpień 2005 17:26      [zgłoszenie naruszenia]

zycie nauczylo mnie nie oceniac nikogo po wygladzie, nie raz juz sie przejechalem... (ale bylem mlody i glupi )
fakt faktem, ze szybciej podbijemy do osoby ladniejszej.. taka mamy mentalnosc, ktora ciezko zmienic.. ;]
A wiec wszystko zalezy od czlowieka i celow w jakim podchodzimy do danej osoby... ;)

troche odbieglem od filmow i napisalem ogolnie..

Sila plynie z krwia duma razem z nia.

Azagal
 Wysłana - 31 sierpień 2005 20:16      [zgłoszenie naruszenia]

Bardzo interesujacy i madry temat

Z moch obesrwacji wynika cos zupelnie odwrotnego, im dluzej jestem na tym swiecie tym bardziej sie przekonuje ze wyglad twarzy czlowieka swiadczy o tym czego mozna sie po nim spodziewac, ci ktorzy twierdza inaczej wg mnie klamia albo powtarzaja slogany "nie osadzaj po wygladadzie" itp. Oczywiscie ze sa nieliczne wyjatki ale gdzie ich nie ma? Tak czy siak to moja subiektywna ocena i pomimo tego ze malo kto przyznaje mi otwarcie racje to uwazam ze wszyscy podswiadomie czy bardziej swiadomie czuja to samo.

Dobry wyglad twarzy swiadczy wg. mnie o tym kim jestesmy, jak sie czujemy, na co mozemy sobie pozwolic w kontaktach z innymi i wiele wiele innych drobnych ale jakze istotnych rzeczy wplywajacych na nasze samopoczucie.

Bongo_z
 Wysłana - 1 wrzesień 2005 00:05      [zgłoszenie naruszenia]

Nie

Methos
 Wysłana - 1 wrzesień 2005 08:57      [zgłoszenie naruszenia]

azagal.. ale ja piszę w sumie o wygladzie twarzy, którą warunkują nam nasze geny....

i osobiście nie uwazam zeby od tego zalezało to jaki mamy charakter...
(chyba ze nietolerancyjne środowisko na to wpłynie)

chyba ze Ty twierdzisz ze kobieta/męzczyzna o twarzy modela będzie miał zawsze dobry charakter.. i odwrotnie ktos z oszpecona twarzą bedzie miał zły...

jesli tak uwazasz, to twierdzę to jestes w ogromnym błędzie...

Zmieniony przez - Methos w dniu 2005-09-01 08:58:20

Ekspert -

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 1 wrzesień 2005 10:53      [zgłoszenie naruszenia]

" fakt faktem, ze szybciej podbijemy do osoby ladniejszej.. taka mamy mentalnosc, ktora ciezko zmienic.. "
Naturalna, instynktowna reakcja. Nie ma sensu zmieniać

[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

bardota..
 Wysłana - 1 wrzesień 2005 11:44      [zgłoszenie naruszenia]

Osoby nieatrakcyjne, zeby nie powiedziec brzydkie bardzo często maja duzo bogatsze wnetrze, sa milsze i bardziej zabawne od osob atrakcyjnych. według mnie wynika to z tego ze niedoskonałosci fizyczne staraja sie nadrobic charakterem. Pracuja czesciej nad swoja osobowoscia, z koleji osoby ładne czesto zyja w przeswiadczeniu ze wszystko im sie od zycia należy a skoro sa atrakcyjne to kazdy je powinien lubiec i do nich lgnac dlatego, mniej zajmuja sie swoja osobowoscia i wieksza wage przywiazuja do poprawienia swojego i tak doskonalego poniekad wygladu.

Jest jednak gdzies gleboko zakorzenione w swiadomosci czlowieko ze piękno jest dobre a brzydkie zle. Dlaczego tak jest musielibysmy cofnac sie gdzies milion lat wstecz. Warto jednak zaznaczyc ze juz w biblii dostrzegamy ta zaleznosc...anioły sa piekne, szatan jest brzydki, przerażajacy wręcz

Zmieniony przez - bardota.. w dniu 2005-09-01 11:45:50

Ludzie narzekają na starość,nie potrafią docenić że mogą poznać każdy etap

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 1 wrzesień 2005 13:30      [zgłoszenie naruszenia]

Brzydki jak się odwrócił od Boga. Jako archanioł był piękny jak nikt inny

[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

_DeDe_
 Wysłana - 3 wrzesień 2005 14:16      [zgłoszenie naruszenia]

To tylko stereotypy kreowane przez tyrazniejsza rzeczywistosc... kiedys jakas dziewczyna mi powiedziala ze nie tyle brzydki jestem :P tylko mam jakis taki grozny wyraz twarzy, nie przytocze teraz dokladnie bo to dawno bylo :P ale po blizszym zapoznaniu zmienila zdanie co do mnie :] bo lagodny ze mnie czlowiek raczej :)

Prawda wedlug mnie jest jedna, wyglad twarzy nieznanej osoby jest jedna z podstaw pierwszego wrazenia jakie sie buduje w naszej swiadomosci i zwykle nie znajac tej osoby ani troche tym bedziemy sie kierowac, wiec jezeli ktos ma nieprzyjemna dla oka twarz pierwsze wrazenie w wiekszosci przypadkow bedzie takie ze jest on nieprzyjemny, ot takie moje zdanie :)

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 5 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

twarz a charakter??

Strony: 1 2 3 4 5

Warto przeczytać: Pewna zaleznosc... | Homoseksualizm - cecha wrodzona czy nabyta? | Moralność... | Młodzież | Pytanie do znających tematy chorób psychicznych | Emocjonalny szantaż... | "Najlepsza" śmierć | Mam nerwice natręctw i pytanie do Was | Nadużycie władzy | Czym jest "racja". | Ewolucja filozofii... | KSIĄŻKI<Ebooki<Linki<ETC!!.....>>>ZAKAZ WYPOWIADANIA SIE | Co sądzicie o tym "guru"? | Leszek Wspaniały największy polski filozof | Co jest wazniejsze...(?!) | Toxyczni ludzie... | jądro | Mandaryna | brak fizyczności | gra-ben-10-xbox | gra ben 10 gestowe | z czka | bia ko | wygładzanie krawędzi warstwy photoshop | poradnik dla desperata | trzech panów | omamy w chorobie alkoholowej | teorie spiskowe lotto | lotto | tomaszów mazowiecki belcvhatów | the killing | TMBAF25J993035535 | przepuklina przełyku | glebokie gardlo | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.