FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 911 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
tytuły 
[powiadom znajomego]    
Autor "tytuły"   

amigo66666
 Wysłana - 15 czerwiec 2008 23:05        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

witam , myśle że na tym forum jest wiele osob starszych i hmm dojrzałych życiowo doświadczonych i takich co już troche o życiu wiedzą - czy osoby te miały stycznosć z jakąś lekturą która zmieniła wasze życie ? podajciejakieś ciekawe tytuły bo wakacje już niedługo i coś by sie przydało poczytac

oko za oko , ząb za ząb - tylko czemu dupa za pieniądze ?

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 15 czerwiec 2008 23:18      [zgłoszenie naruszenia]

"Pismo Święte".
Świetna lekcja ludzkiej naiwności.

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 15 czerwiec 2008 23:30      [zgłoszenie naruszenia]

Ja nie jestem stary,wręcz przeciwnie :D Ale myślę że to nie przeszkadza....

Jak tak patrzę na moje zapiski z przeszłości (blog) to widzę że ważna dla mnie była w pewnym okresie książka "Wewnętrzne przebudzenie" Colin Sisson. No i faktycznie, dużo się od niej zaczęło - np rozwój świadomości na poważnie (wczesniej był rozwój ale mało świadomy). W sumie to dzięki niej (mimo że tam NIE JEST TAK NAPISANE! ) porzucam każdego dnia wszelkie moje poglądy i całe do nich przywiązanie; następnego dnia nie mam żadnych poglądów ,których nie potwierdzi nowy dzień :) Napewno dobra do rozpoczęcia obserwacji wewnętrznych zjawisk psychiki (a to jest właśnie budowanie świadomości). Są ludziektórym może się ksiązka nie podobać :)

Namaste!

Ekspert -

tragedia
 Wysłana - 15 czerwiec 2008 23:32      [zgłoszenie naruszenia]

Olokk a spójrz na to w ten sposob:

Dla ciebie religia chrześcijańska to bajki,wiara w cuda i latające barany.. stek bzurd ktorymi omamiani są ludzie

a nie wydaje ci sie ze religia ma pewną głębie ktorej celem jest zaszczepienie dobrych cech czlowiekowi ubrane w rozne historyjki. Tak zinterpretowana poprzez "ucho igielne" czy mojżesza łatwo trafiała do pospólstwa ktore bardziej w swojej naiwnośći skłonne bylo prędzej uwierzyc w bajke niz w realne fakty.

ale cel faktow i bajki jest taki sam.

Człowiek mądry wie o czym traktuje dana przypowieść biblijna i z bajki wyłuska prawde. Chodzi o to zeby szerzyć dobro i jak wczesniej-wzniecić dobro w czlowieku.

GOKACY ! tylko taki troche inny %-) death !!!!!!

Powoli mijaj kalisz !

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 15 czerwiec 2008 23:34      [zgłoszenie naruszenia]

"Pismo Święte".
Świetna lekcja ludzkiej naiwności.

Na Pismo Święte (chrześcijan) jak i inne Święte Pisma ludzkości to akurat wartopatrzeć jako na zapisek doświadczeń naszych przodków (z takiej perspektywy nabiera całkiem nowego, pouczającego sensu - sądzę że inne perspektywy są jednak mało rozważne :)

Namaste!

Ekspert -

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 16 czerwiec 2008 00:03      [zgłoszenie naruszenia]

Miałem raczej na myśli to, że ludzie generalnie nie wiedzą o tym co w Piśmie jest napisane, nie zaznajomili się z jego konkretną treścią.

I w swojej naiwności głoszą, że wiedzą czego od nich chce ich "Dobry Ojciec"...

A dobry ojciec nie jest taki dobry, podobnie jak jego syn nie został zesłany do nich.

Generalnie właśnie taka nadinterpretacja jaką przedstawiłeś i odgórne założenie, że białe jest zawsze białe, nawet jeśli jest czarne uważam za strasznie naiwne.

[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

tragedia
 Wysłana - 19 czerwiec 2008 01:03      [zgłoszenie naruszenia]

a mi to juz nie ma kto odpowiedzieć

GOKACY ! tylko taki troche inny %-) death !!!!!!

Powoli mijaj kalisz !

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 19 czerwiec 2008 04:00      [zgłoszenie naruszenia]

Odpowiedziałem Ci. Jeśli uważasz, że nie, to sformułuj pytanie jeszcze raz, naprowadź rozmowę na właściwy tor.

[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Tadeknorek
 Wysłana - 19 czerwiec 2008 21:09      [zgłoszenie naruszenia]

a nie wydaje ci sie ze religia ma pewną głębie ktorej celem jest zaszczepienie dobrych cech czlowiekowi ubrane w rozne historyjki. Tak zinterpretowana poprzez "ucho igielne" czy mojżesza łatwo trafiała do pospólstwa ktore bardziej w swojej naiwnośći skłonne bylo prędzej uwierzyc w bajke niz w realne fakty.

W każdej opowieści można dopatrzeć się ukrytej głębi, jeśli tylko będzie się chciało, jednak do tego trzeba pewnych umiejętnosci, których przeciętny człowiek zazwyczaj nie posiada. Wtedy wkracza odpowiedni, umiejętny demagog, który odnajdzie ukrytą głębię, i choć będzie to prędzej głębokie bagno, w którym toną pieniądze, przedstawi je Stasiowi jako piękny ocean. Ucho igielne jest okropnym odniesieniem, podobnie, jak powiedzenie, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Jednak patrząc praktycznie, druga sprawa znacznie lepiej oddaje obraz kościoła.
ale cel faktow i bajki jest taki sam.

Człowiek mądry wie o czym traktuje dana przypowieść biblijna i z bajki wyłuska prawde. Chodzi o to zeby szerzyć dobro i jak wczesniej-wzniecić dobro w czlowieku.

Wzniecanie dobra powinno odbywać się drogą mniej dyktatorską. Człowiek mądry wie, co można z biblii wyłuskać, a co wyrzucić już na zawsze, toteż robiono to.

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 20 czerwiec 2008 04:21       [zgłoszenie naruszenia]

Człowiek mądry wie, że żeby studiować biblię należy odrzucić wszelką jej krytykę i doszukiwać się TYLKO pozytywów
A ludziom pod tym kontem niewykształconym należy powiedzieć, że nigdy jej nie zrozumieją, bo ich umysł pojąć tego wszystkiego nie jest w stanie...

[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

tytuły

Warto przeczytać: the secret | Buddyzm | Pytanie o nieomylność papieża... | grupa krwi | Dlaczego ludzie inteligentni i wykształceni wierzą w Boga? | koniec swiata 2012 %-) | Cejrowski vs Hołownia - dwa oblicza polskiego katolicyzmu | Czy ateiści idą do piekła? | Grzech pierworodny, świat cierpienia i ewolucja życia. | roztargnienie | Rozmyslania - bardzo solidna rozkmina POMOZCIE! | Jaki jest sens modlitwy za kogoś?? | Powodów sto, wierzyć lub nie-sonda na temat wiary | Beatyfikacja Jana Pawła | Jezus historyczny - a judaizm i Qumran w świetle współczesnych badań | Antykoncepcja a religie | sggw | oral hiv | wymiana taśmy samsung sgh e250 | funkacja brzydoty | brzydota | combichrist | sciagniecie simlocka wt280i | squazi | Ślub | orman | odtwarzacz | jakiego smartfona polecacie | telefon z androidem do 300 | używane części | kurfa znowu 50 | ewka | narcyzm | enevie | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.