FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 25979 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Militaria
uchyalenie się od WKU 
[powiadom znajomego]    
Autor "uchyalenie się od WKU"   

minner
SZPIEG
 Wysłana - 15 kwiecień 2007 09:24      [zgłoszenie naruszenia]

a za co Cie niemcy mają ścigać ?? nie ma takiej opcji....

niewiem jak to zadziała w Twoim przypadku jak się wymeldujesz z PL, bo wtedy WKU nie będzie wiedziało gdzie Cię szukać...

jakbyś wogóle ich nie poinformował to generalnie mogą Ci skoczyć, tylko że wtedy masz zamknięty wjazd do PL, bo WKU po długim okresie poszukiwania Ciebie w końcu przekaże Straży Granicznej żeby Cię zatrzymali jakbyś wjeżdzał do PL.... (tak się to naprzykład ostatnio działo na lotniskach, gdzie łapano chłopaków pracujących w anglii i uchylających się od służby)

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Ekspert -

ziomekkk
hooligans
 Wysłana - 15 kwiecień 2007 09:35      [zgłoszenie naruszenia]

czyli najlepiej jak to rozegrac ? dostane list mama mowi ze pracuje w niemczech i przy okazje wymelduje sie i sie odwala ?

Nie liczy się też ile masz w łapie ważne jest to że jesteś wariatem.

minner
SZPIEG
 Wysłana - 15 kwiecień 2007 10:40      [zgłoszenie naruszenia]

no tak

ale jak powiedziałem za rok za dwa możesz mieć kłopoty z przekroczeniem granicy....

INSOMNIA 2013

Ekspert -

G__
 Wysłana - 19 kwiecień 2007 09:37      [zgłoszenie naruszenia]

Witam.
To jeszcze mój zestaw pytań ;)

14 XII 2006 obroniłem się (mgr) na studiach dziennych, PW, gazownictwo.
Studia rozpocząłem w 1999 r, czyli skończyłem 2 lata po terminie.
Tam po drodze miałem dziekankę, potem mnie skreślili rok temu, ale zaraz się wznowiłem. Wtedy mnie ścignęło WKU, napisałem podanie o ważne sprawy osobiste i miałem odroczkę do 4 kwietnia bodaj. Teraz mama odebrała wezwanie do WKU znowu. W ogóle to się przeprowadziłem, ale nie przemeldowałem jeszcze... nie bywam w domu rodzinnym, tak więc może w ogóle ich olać? Albo pójść teraz, przedstawić zaświadczenie o skończonych studiach, a jakby dopiero chcieli brać naprawdę to olać? No sam już nie wiem. WIem że nie chcę tracić czasu, kredyt sam się nie spłaci, do tego życie rodzinne, itp, wiadomo o co chodzi :/
I teraz pytanie, co mi grozi...
Mam pracę na etat dobrą już 14 miesięcy, wcześniej pracowałem na stałe, ale na zlecenie 8 mies. i głównie z tego powodu studia mi się przedłużyły...
No nieważne. Czy teraz biorą wszystkich po studiach? CO na to pracodawca? Nie zwolnią mnie? Mieszkam w W-wie.
Czy mogą mnie nie wziąć? Czy można się wymigać? ;) Jak z płacą w pracy za okres przeszkolenia?
Najgorsze że koledzy którzy się bronili w terminie (2 lata wcześniej), z automatu przeszli do rezerwy. Ja nie, mimo że ten sam rocznik jestem :/
Dodam tylko że w lipcu kończę 27 lat, ale to chyba już nie robi różnicy...

Jakiekolwiek rady? Z góry dziękuję.

---
[g.jogger.pl/]

Clenoman
Smakosz
 Wysłana - 19 kwiecień 2007 11:39      [zgłoszenie naruszenia]

Po studiach biora do wojska ??? Chyba do rezerwy przenosza?? No chyba ze sie cos zmienilo w tym temacie bo nie jestem zbytnio na biezaco...

Ja jak sie obronilem(licencjat) to dostalem przeniesienie do rezerwy

...oszukali mnie, banda złodziei Polskich, decydentów kurva...

G__
 Wysłana - 19 kwiecień 2007 14:33      [zgłoszenie naruszenia]

Ano biorą, biorą... Dlatego opisałem dokładnie mój specyficzny przypadek ;)
i pytam czy ktoś coś może wie w takiej kwestii :)

---
[g.jogger.pl/]

minner
SZPIEG
 Wysłana - 19 kwiecień 2007 15:50      [zgłoszenie naruszenia]

jeśli chodzi o to że nie mieszkasz i nie ma Cie w miejscu zameldowania, to jeśli ich olejesz i tak Cię namierzą... wtedy policja będzie Cię poszukiwała, wystarczy że zostaniesz wylegitymowany i Cię mają....

po studiach oczywiście biorą do wojska... owszem był okres gdy absolwenci byli przenoszeni do rezerwy , ale tyczyło to pewnej grupy i się skończyło, gdyż obecnie są problemy na poborem (m.in. z powody wyjazdów zagranice dużej ilości poborowych)....

sprobuj sie dowiedziec ,bo akurat nie jestem zorientowany czy nie moglbys przejsc 6 tygodniowego przeszkolenia wojskowego w wakacje.... tylko problem w tym ze nie jestes juz studentem :/

INSOMNIA 2013

Ekspert -

chłopek
 Wysłana - 1 maj 2007 19:21      [zgłoszenie naruszenia]

heh ktos tam pisl ze po studiach do woja pojdziesz normalnie. od kilku lat nikogo nie wzieto. wezwanie sie dostaje ale w celu uzupelnienia ewidencji. mozesz ewentualnie przejsc szkolenie kilkutygodniowe.

minner gdzie takie ******ly opowiadaja ze na granicy ŻW rzekomo czekalo na poborowych uchylajacych sie od sluzby???

w ogole minner to chyba nie bardzo jestes w temacie odbywania sluzby bo jakies dziwne rzeczy tu piszesz czasem :-/

Zmieniony przez - chłopek w dniu 2007-05-01 19:23:44

blablabla

Skarbowy
 Wysłana - 2 maj 2007 00:30      [zgłoszenie naruszenia]

Nie rozumiesz sensu przeszkolenia wojskowego po studiach synu to sie powstrzymaj od komentarzy
To nie komuna gdzie sie zapierdalało 2 lata w kamaszach jako pisarz kompanii

ŻW rzekomo czekalo na poborowych uchylajacych sie od sluzby

Nie rzekomo kurva tylko faktycznie tak było jak tatuś kurva podawał dzielnicowemu kiedy synuś z zagranicy wraca, a policmajster meldowal do wku info.

Zmieniony przez - Skarbowy w dniu 2007-05-02 00:33:34

Ciężko być zaje*istym, ale staram się to znosić z podniesionym czołem.

Specjalista -

minner
SZPIEG
 Wysłana - 2 maj 2007 08:57      [zgłoszenie naruszenia]

chłopek... Ty chyba nie jesteś na bieżąco...

ŻW ostatnio bardzo często zbiera informacje o ludziach którzy pracują zagranicą i zwijają ich na granicy... nawet na święta Wielkanocne były reportaże krótkie w TV .... jak na lotniskach zawijano poborowych.

A co do studentów to co student po studiach to święta krowa ?? Z tego co wiem przeszkolenie wojskowe robi się podczas studiów (często w okresie wakacyjnym) .... w moich czasach gdy służyłem w wojsku było coś takiego jak SPR (Szkoła Podchorązych Rezerwy), trwało to krócej niż zwykła służba i było kierowane właśnie do osób po studiach, miało na celu szkolenie podoficerów średniego stopnia... W końcu w razie konfliktu wojennego mogłoby nie wystarczyć podoficerów zawodowych... (dowódcy plutonów, drużyn itp.)

INSOMNIA 2013

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 16 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

uchyalenie się od WKU

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Warto przeczytać: Przygotowanie do woja | polscy zołnierze w iraku | Terroryzm w polskim wydaniu? | Wchodzenie po linie | Ćwiczenia | Plany AK-47 | jaki typ broni jest najlepszy ? | wojsko bez matury | Legia cudzoziemska (Légion étrangére) | trochę starsza broń | amunicja gumowa | Jednostki paramilitarne | Może komuś sie przyda!:) | Łuk bloczkowy | Smiglowiec bojowy Mi 24 | Do wojska ? | implanty groupon | familia | sex siostra | mariola wojtanowska | mariola jaworzno | Mam 13 lat | igraszki z kotkiem | Filmy warte obejrzenia | polski sex | the sims 4 | the sims 4 zuza | playboy kwiecień | playboy 2017 | kalendarz ckm | bigoreksja | AntyKebab | denaturat | fotka tv wixa | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.