FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 25976 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Militaria
uchyalenie się od WKU 
[powiadom znajomego]    
Autor "uchyalenie się od WKU"   

chłopek
 Wysłana - 2 maj 2007 13:53      [zgłoszenie naruszenia]

skarbowy ci jak i minnerowi polecam wojskowe forum dyskusyjne z ktorego dowiecie sie jak wyglada procedura poboru w dzisiejszych czasach. z tym czekaniem na ciebie na granicy to juz w ogole przegiecie heh... nie straszcie tu niepotrzebnie ludzi jak dokladnie sami sie nie orientujecie jak to jest i na kogo moga tam czekac.

blablabla

Skarbowy
 Wysłana - 2 maj 2007 14:47      [zgłoszenie naruszenia]

Jeżeli prokurator wydał nakaz zatzymania po doniesieniu od WKU ze poborowy taki to a taki uporczywie uchyla sie od pełnienia zsw (Jest zameldowany w miejscu zamieszkania, nie odbiera listów, nie stawia sie na wezwania, czy wreszcie wywiad środowiskowy dokonał ustaleń na okolicznosc jego faktycznego miesca pobytu) to prawdopodobnie zostanie zatrzymany na lotnisku po powrocie z kraju. Taki poborowy zostaje umieszczony w KOPLG i każda służba mająca dostęp informatyczny do tej bazy danych ma obowiązek go zatrzymać. Elektroniczne sprawdzenie paszportu/dowodu od razu umożliwia sprawdzenie czy dana osoba jest poszukiwana.

Żandarmeria, majac szczególny dostęp do informacji o osobach uchylajacych sie od zsw asystuje Policji lub SG przy zatrzymaniu poborowego. Moze go nawet zatrzymać celem niezwłocznego przekazania funkcjonariuszom Policji i doprowadzenia do aresztu.

Tak wygląda sprawa od strony prawnej. Realia są różne, ale należy się spodziewać takiego scenariusza. Natomiast nikomu za kim nie został wystawiony list gończy nic nie grozi.

Ciężko być zaje*istym, ale staram się to znosić z podniesionym czołem.

Specjalista -

minner
SZPIEG
 Wysłana - 2 maj 2007 15:54      [zgłoszenie naruszenia]

chłopek idąc Twoim tokiem rozumowania

bardzo łatwo byłoby wymigać się od wojska, wystarczyłoby wyjechać zagranice i siedzieć tam do wieku 30 lat przynajmniej (aż WKU się znudzi wysyłaniem listów pod adres zameldowanego), lub pójście na studia -- bo wg Ciebie jak rozumiem ludzie po studiach są nie brani do wojska ????

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Ekspert -

Skarbowy
 Wysłana - 2 maj 2007 16:01      [zgłoszenie naruszenia]

A i secundo: jakie masz merytoryczne podstawy do polecania forum, na którym oddałeś 2 (słownie dwie) wypowiedzi?
Jedna była zapytaniem a druga kumplowskim oznajmieniem iż otrzymałeś bilet do jw w Bartoszycach celem odbycia zsw.
Site Admin obiecał ci tam moderatora jeżeli sciągniesz duzo ludzi czy jak?
Poza tym skąd wiesz czy i tam nie bywam, tylko pod innym nickiem

Specjalista -

mleqs
mleko
 Wysłana - 2 maj 2007 16:11      [zgłoszenie naruszenia]

Też dostałem wezwanie o uzupełnienie ewidencji, mam się stawić w poniedziałek. Od października chce iść na mgr, a niedługo zaczynam pracę, co mam w WKU powiedzieć żeby mnie nie męczyli do tego okresu?

(<>)...ZAGŁĘBIE'NI...(<>)
"A bad woman is a sort of woman a man never gets tired of"

Skarbowy
 Wysłana - 2 maj 2007 16:18      [zgłoszenie naruszenia]

Oj widzę mleko przed tobą szerokie horyzonty po odbyciu zaszczytnej krótkotrwałej słuzby w SPR-ze
Do desantu cię dadzą byku jeden

Specjalista -

mleqs
mleko
 Wysłana - 2 maj 2007 16:19      [zgłoszenie naruszenia]

Ej ale poważnie pytam

Skarbowy
 Wysłana - 2 maj 2007 16:22      [zgłoszenie naruszenia]

Skończyłeś już licencjata? Kiedy to było czy jeszcze trwa?

Specjalista -

mleqs
mleko
 Wysłana - 2 maj 2007 16:22      [zgłoszenie naruszenia]

Inżyniera zrobiłem 23 marca. Kilka dni temu dostałem wezwanie do WKU o uzupełnienie ewidencji.

Skarbowy
 Wysłana - 2 maj 2007 16:31      [zgłoszenie naruszenia]

Czyli musisz im przedstawić aktualne zaświadczenie o posiadanym wykształceniu.

Jeżeli ktoś odebrał wezwanie to musisz iść

W zależności od tego czy Siły Zbrojne potrzebują specjalistów twojego wykształcenia mogą ci zaproponować 2 rzeczy:
1. niedługo dostaniesz powołanie do odbycia zsw w spr (3 miesiace)
2. przeniosą cię do rezerwy od razu

i pozostaje jeszcze trzecia dyskusyjna kwestia: mianowicie szwej w wku zapyta się - Panie Mleko co dalej Pan chce robić? I tu wiadomo, że chodzi o to, ze pyta się czy chcesz dalej sie kształcić. Tu już wiadomo jak poprowadzić sprawę.

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 16 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

uchyalenie się od WKU

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Warto przeczytać: pytanie%-) | Zbrojenia c.d | Wojsko w innym kraju | ELITEX GERMANY | F-22 Raptor | Policja-poszukiwane pytania do nowego testu wiedzy | PYTANIE !! | Szybkie pytanko o komisję wojskową | balisongi | Sztab.org działa wam link ? | sluzba kandydacka w bor?? | chcę kupić dobry folder - co możecie mi polecić? | Rutynowa kontrola i kastet... | Czy będzie służba zawodowa ? | odroczenia na 2 lata | PYTANIE O JEDNOSTKI AT !!!! | Age Of Empires II HD EDITION | Age Of Empires | bet at home | mma panowie mma | język polski | motyw raju | na której sie zabił | borsukje | doping | Don_Quixet | banda byka nowy dwór mazowiecki | banda-byka-nowy-dwór-mazowiecki | cztery wierzchołki sześcianu połączono | kandydoza | bransoletka na kostke | programowanie | nie lubie pońiedziałków | dsj3 | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.