FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 5498 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Elektronika
udostępnianie polączenia internetowego 
[powiadom znajomego]    
Autor "udostępnianie polączenia internetowego"   

red planet
 Wysłana - 2 grudzień 2008 15:13        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

w ustawieniach sieciowych niema w ogole opcji udostępniania polączenia internetowego jest tylko Zapora systemu windows przez co nie moge udostępnic polączenia II komputerowi... gdzie lezy przyczyna braku tej opcji w moim komputerze?

[www.pajacyk.pl]
MHM

Tadeusz.
Majster
 Wysłana - 2 grudzień 2008 18:45      [zgłoszenie naruszenia]

Najpierw musisz zrobić sieć jeśli dobrze myślę

BRODA GNICIE PONAD ŻYCIE

Znawca -

xxx320
BUKA
 Wysłana - 2 grudzień 2008 22:36      [zgłoszenie naruszenia]

ale wytłumacz nam o co konkretnie chodzi?

Masz neostradę podłączoną do komputera X i za pomocą WiFi chcesz udostępnić internet komputerowi Y? dobrze rozumiem?

Ojajebie!

Taki problem to NOŁPROBLEM!

Ekspert -

red planet
 Wysłana - 4 grudzień 2008 06:19      [zgłoszenie naruszenia]

a wiec
jestem podlączony w stacjonarnym pc do neostrady polączeniem bezprzewodowym, mam tez laptopa ktoremu chce udostępnic moje polączenie tak abym mial tam neta ... przeglądalem na google rozne strony z tą tematyką i wszedzie pisza ze potrzebuje opcji udostepnienia lącza ktorej u mnie w ogole niema!! a jest to standardowy skladnik XP

Zmieniony przez - red planet w dniu 2008-12-04 06:20:00

[www.pajacyk.pl]
MHM

xxx320
BUKA
 Wysłana - 4 grudzień 2008 07:05      [zgłoszenie naruszenia]

jestem podlączony w stacjonarnym pc do neostrady polączeniem bezprzewodowy

Domyślam się, że masz neostradę LiveBox tak?
i stacjonarny komputer jest podłączony za pomocą dongle Wifi do LiveBoxa?
Laptop ma wbudowane Wifi?

Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś: tak, to jest prosta sprawa. W instrukcji od liveboxa jest rozdział jak to podłączyć.

Z tego co pamiętam trzeba stworzyć połączenie sieciowe (ta opcja jest w tym okienku co służy do wyszukiwania sieci WIFI, okno konfiguratora uruchamiasz klikając prawym na ikonkę(z widokie komputerka i i takich niby fal) kliknij odśwież, 2x na sieć neostrady, następnie z pudełka spisać nazwę SSID oraz klucz, jednak zanim to wszystko zaakceptujesz to kliknij w Livebox`sie przycisk REC (nie pomyl z RST) i wtedy zakończ kreator. Po tej operacji powinieneś mieć net na laptopie, ten przycisk REC służy do zarejestrowania adresu twojej karty MAC przez Livebox`a.

Udostępnianie internetu(oczywiście jeśli na powyższe pytania odpowiesz: tak, tak, tak, to to co opisałem niżej nie będzie Ci potrzebne)

Jeśli chodzi o funkcję udostępniania internetu, to najpierw musisz skonfigurować swoją "sieć domową". Aby to zrobić wchodzisz w "panel sterowania" i potem w zależności od rodzaju połączenia: "kreator konfiguracji sieci", albo "kreator sieci bezprzewodowej". Na komputerze podłączonym do internetu ustawiasz: "Ten komputer łączy się bezpośrednio z internetem . Inne komputery łączą się za pośrednictwem tego komputera", a na drugim komputerze: "Ten komputer łączy się przez bramę lokalną lub za pośrednictwem innego komputera."

Tylko wiesz że jeśli będziesz chciał korzystać z internetu na komputerze nr2, to komputer nr1 musi być włączony.

Zmieniony przez - xxx320 w dniu 2008-12-04 07:26:08

Ojajebie!

Ekspert -

Meekhail
 Wysłana - 4 grudzień 2008 08:24      [zgłoszenie naruszenia]

Maiłem podobny problem co autor, tyle że nie miałem tej skrzyneczki TP, tylko komputer podłączony do sieci wewnętrzej z którego miałem dostęp do internetu. Chciałem mieć na laptopie internet. Zrobiłem tak:
1. Na allegro kupiłem kartę WIFI firmy D-Link.
2. Podłączyłem kartę WIFI do pc.
3. Utworzyłem sieć bezprzewodową Ad-Hoc między PC i Laptopem.
4. Zmostkowałem połączenie lokalne (to co dawało Internet) z połączeniem bezprzewodomym.
5. Połączyłem się z PC przez sieć WIFI i cieszyłem się internetem

xxx320
BUKA
 Wysłana - 4 grudzień 2008 08:28      [zgłoszenie naruszenia]

Maiłem podobny problem co autor, tyle że nie miałem tej skrzyneczki TP, tylko komputer podłączony do sieci wewnętrzej z którego miałem dostęp do internetu. Chciałem mieć na laptopie internet. Zrobiłem tak:
4. Zmostkowałem połączenie lokalne (to co dawało Internet) z połączeniem bezprzewodomym.

Tylko w tym przypadku żeby korzystać z netu na lapku, stacjonarny musiał być włączony prawda?

Ojajebie!

Ekspert -

Meekhail
 Wysłana - 4 grudzień 2008 08:43      [zgłoszenie naruszenia]

PC chodzi non stop

Zmieniony przez - Meekhail w dniu 2008-12-04 08:43:53

xxx320
BUKA
 Wysłana - 4 grudzień 2008 08:45      [zgłoszenie naruszenia]

no właśnie, ciekawe czy autorowi będzie pasował taki układ... poczekajmy aż odpowie.

Ojajebie!

Ekspert -

red planet
 Wysłana - 4 grudzień 2008 16:33      [zgłoszenie naruszenia]

mam utworzoną sieć ad hoc miedzy pc a laptopem, ale z tego co piszesz masz 2 odzielnie polączenia do sieci ad hoc i internetu a u mnie jest jedno polączenie ktore przestawia się na ad hoc lub na net ...
Domyślam się, że masz neostradę LiveBox tak?
i stacjonarny komputer jest podłączony za pomocą dongle Wifi do LiveBoxa?
Laptop ma wbudowane Wifi?
3 x Tak
w takim razie udam się do sąsiada(serwerowni ) aby poprzestawial w liveboxie te ustawienia o ktorych piszesz...
Ten komputer łączy się bezpośrednio z internetem . Inne komputery łączą się za pośrednictwem tego komputera tej opcji tez niemam tzn nie da się jej zaznaczyc

[www.pajacyk.pl]
MHM

xxx320
BUKA
 Wysłana - 4 grudzień 2008 19:28       [zgłoszenie naruszenia]

3 x Tak

w takim razie masz proste rozwiązanie...

a i jeszcze mam pytanie, jak włączysz wyszukiwanie sieci wifi na laptopie to wykrywa Ci tą Twoją sieć?

Ojajebie!

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

udostępnianie polączenia internetowego

Warto przeczytać: Dwa głośniki samochodowe podpięte pod kompa | Dobra cyfrówka ? | nagrywanie dvd | Call Of Duty 4 Prosze o pomoc ... | Problem z mikrofonem... | Themed Park World | internet w telefonie | telefon się spjertolił :< | blokada strony w firefoxie | Stare gry- jakie programy potrzebne, by gry działały? | poleć fps'a dla deuzego | komputer pod monitor HD | problem komputer | Problem z flashem (?) | Wycena sprzętu | Przejściówka | pikrado | pikradom | to jest wejście | strony xxx | kulturystyka xx | filmy xxx | Ford Fusion wersja Plus TDCI opinie | ciota | tapety na pulpit stoprocent | stestifler | grażyna wolszczak | pantoflarz | PMS | wspinaczka | PHILIPS PT720 | ebcl | licence | business | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.