FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 785 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Praca
umowa o prace- pytania 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "umowa o prace- pytania"   

and_one
 Wysłana - 19 maj 2010 21:35        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam, jestem na etacie od roku. Mam pytanie odnośnie zwolnienia L4 oraz urlopu, a mianowicie ile płatna jest dniówka w przypadku L4 a jak w przypadku urlopu na żądanie, ponieważ byłem dwa dni na urlopie oraz 4 na zwolnieniu a wypłata przyszła normalna. Kolejne pytanie odnośnie urlopu. Jeżeli nie wykorzystałem urlopu w zeszłym roku, to przechodzi on na następny rok, ale jeżeli zwolnię się z firmy to wypłacą mi pieniądze za urlop czy przepada on z zeszłego roku? bo teoretycznie powinienem go wykorzystać do końca marca. Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.

ariana20
 Wysłana - 20 maj 2010 14:34      [zgłoszenie naruszenia]

Wynagrodzenie chorobowe wypłaca się za każdy dzień orzeczonej niezdolności do pracy, nie wyłączając dni wolnych od pracy (w tym wolnych sobót, niedziel i świąt). Za jeden dzień takiej nieobecności przysługuje 1/30 miesięcznego wynagrodzenia za czas choroby (bez względu na to, czy dany miesiąc liczy 28, 30 czy 31 dni). Wysokość takiego wynagrodzenia nie zależy od stażu pracy i wynosi 80 proc. podstawy wymiaru, również za pobyt w szpitalu. Do 70 proc. obniża się jedynie zasiłek chorobowy za czas pobytu w szpitalu. Z kolei nieobecnemu z powodu wypadku w drodze do lub z pracy lub podczas ciąży należy się 100-proc. wynagrodzenie.

Urlop na żądanie płatny tak jak normalny dzień pracy.
Jeżeli zwolnisz się z firmy wypłacą ci ekwiwalent za dni urlopowe przysługujące ci, pracodawca może również udzielić ci urlopu w trakcie trwania okresu wypowiedzenia.

"Dmuchawce, latawce, wiatr...do Ciebie po niebie szłam...Tobą oddycham..."

lukasDG86
 Wysłana - 20 maj 2010 14:54      [zgłoszenie naruszenia]

Urlop na żądanie jest płatny lepiej niż normalna dniówka, L4 ~80% zwykłej dniówki. Pewnie to Ci się wyrównało i nie widziałeś różnicy w wypłacie.

and_one
 Wysłana - 20 maj 2010 16:21      [zgłoszenie naruszenia]

Ja też coś słyszałem że do 5 dni L4 płaci pracodawca czy coś takiego i dlatego jest normalna dniówka, a powyżej już ZUS czy jakoś tak. A co do urlopu, to np jeżeli mam okres wypowiedzenia 2 tygodnie, to może mi pracodawca w te dwa tygodnie wcisnąc na siłe urlop którego nie wykorzystałem ?

ariana20
 Wysłana - 20 maj 2010 17:00      [zgłoszenie naruszenia]

Zus płaci dopiero od 34 dnie od twojej choroby, wczesniej pracodawca. Urlop może być na całe wypowiedzenie.

"Dmuchawce, latawce, wiatr...do Ciebie po niebie szłam...Tobą oddycham..."

and_one
 Wysłana - 20 maj 2010 18:44       [zgłoszenie naruszenia]

Dziękuje za odpowiedzi:)

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

umowa o prace- pytania

Warto przeczytać: co sądzicię o tej pracy | Sad | Praca w internecie | Książeczka sanepidu n'shit ;) | ARCITEKT-wie ktoś coś?? WAŻNE | Panowie i Panie potrzebuje waszej rady | sprawdzenie na L4 | pytanie do wchodzących na rynek pracy | Praca | rejestracja w urzędzie pracy | Pare pytań w sprawie pracy | Szukamy pracy | Dostawca pizzy - napiwki | Naleśnikarnie i pizzerie. | Sprzedawca samochodow nowych | Barman4life | 21 utracie | ile lod w | ziperon | repartycyjny | tamara fotki | cain demon | Krew Honor | Krew_Honor | suzuki gs550l | omamy2 | przedmiot w odbycie | ktoto | MASTURBACJA SZKODZI SPOŁECZNIE | candida | MASTURBACJA SZKODZI SPOŁECZNIE | teatr | ciekawostkawawa | tesknota | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.