FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 11417 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
umowa zlecenie,wypowiedzenie umowy 
[powiadom znajomego]    
Autor "umowa zlecenie,wypowiedzenie umowy"   

kilimandza
 Wysłana - 15 grudzień 2008 20:21        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Z przyczyn niezaleznych ode mnie musze zwolnic sie z pracy,ale nie wiem jak to zrobic,sprawa jest goraca bo musze to zrobic jak najszybciej,wiec zwolnienie musialo by nastapic w trybie natychmiastowym,czyli jutro.

i teraz mam nastepujace pytania:
czy pracodawca moze roscic ode mnie jakies odszkodowanie ze wczesniejsze rozwiazanie umowy??

czy umowa o prace wiarze sie z odpowiedzialnoscia materialna,jezeli w umowie nic nt odpowiedzialnosci nie ma?? {to jest chyba jesne,ale wole sie upewnic}

jak napisac podanie o natychmiastowe zerwanie/rozwiazanie umowy?? {powodem jej rozwiazania sa problemy zdrowtne,moge dostac zaswiadczenie lekarskie,wypisy ze szpitala etc.}

jezli temat nie pasuje bardziej do "pracy" to prosze o przeniesienie.

Konio
 Wysłana - 15 grudzień 2008 21:01      [zgłoszenie naruszenia]

W tytule podales, ze to umowa zlecenie, w tresci, ze umowa o prace, okresl ktore to jest.

Przy umowie o prace obowiazuje okres wypowiedzenia i jesli sie z niego nie wywiazesz to bedziesz prawdopodobnie zwolniony dyscyplinarnie. Mozesz jednak rozwiazac to za porozumieniem stron, i wtedy moze to byc w terminie natychmiastowym bez zadnych konsekwencji. Niektorzy lamiac prawo jesli pracodawca sie nie godzi na porozumienie stron, biora pozostale dni urlopu, a pozniej zwolnienie chorobowe.

Przy umowie zlecenie mozesz chyba zerwac w dowolnym momencie, bo przedmiotem nie moze byc czas pracy, tylko zlecenie wykonania czegos. Jak sie nie wywiazesz ze zlecenia to po prostu nie dostaniesz za nie pieniedzy, ani za jego czesc (czyli za przepracowany czas w danym m-cu Ci przepadna).

kilimandza
 Wysłana - 15 grudzień 2008 21:42      [zgłoszenie naruszenia]

chodzi u umowe zlecenie,czyli tak jak w nazwie tematu

Klejcun
Win Dizel
 Wysłana - 15 grudzień 2008 21:52      [zgłoszenie naruszenia]

umowa zlecenie to nie umowa o parce, takze nie ma mowy o czyms takim jak okres wypowiedzenia, a jesli z tresci umowy zlecenia wynika jasno, ze ma charakter umowy o prace, to jeszcze mozesz ich podac do sadu i prawdopodobnie wygrasz.

Nie piszczie do mnie nic na PW bo nie sprawdzam tego maila.

kilimandza
 Wysłana - 15 grudzień 2008 22:11      [zgłoszenie naruszenia]

a jakie charakterystyczne cechy ma umowie o prace,bo nie wiem czego szukac w mojej umowie.

Klejcun
Win Dizel
 Wysłana - 15 grudzień 2008 22:14      [zgłoszenie naruszenia]

Jesli w tesci tej umowy nie ma nic o terminie wypowiedzenia, to jutro mozesz isc i wypowiedziec umowe. A jesli jest cos takiego, to jest to niezgodne z prawem, bo rownie dobrze mogli by napisac, ze umowe mozna wypowiedziec tylko po zrobieniu loda dyrektorowi. Sa jasno okreslone zasady w KC i tresc umowy nie moze ich zmieniac.

Zmieniony przez - Klejcun w dniu 2008-12-15 22:18:42

Metyu
 Wysłana - 15 grudzień 2008 22:22      [zgłoszenie naruszenia]

Art.746 par. 2 i 3 w KC

kilimandza
 Wysłana - 15 grudzień 2008 23:00      [zgłoszenie naruszenia]

sogi powchodzily

Klejcun
Win Dizel
 Wysłana - 15 grudzień 2008 23:02      [zgłoszenie naruszenia]

za porade prawna zadam 1500 zl, jesli nie, podam cie do sadu

kilimandza
 Wysłana - 15 grudzień 2008 23:06      [zgłoszenie naruszenia]

podaj nr konta

Klejcun
Win Dizel
 Wysłana - 15 grudzień 2008 23:11      [zgłoszenie naruszenia]

za podanie nr konta biore 500 zl

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

umowa zlecenie,wypowiedzenie umowy

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Reklamacja telefonu w Orange | zatajenie przy kupnie mieszkania | Spowodowanie wypadku | Najemca , elektrownia i gazownia | Pilne, aukcja allegro smieszne pieniadze;d | Wpłata bankow | regulamin studiów. | Rozwod aco z zaslkiem? | wygrana wycieczka - podatek? | Rejestr skazanych | pobicie ciag dalszy | Fotoradar vol. xyz | Sprawa o pobicie | Palenie papierosów w godzinach pracy/Temperatura w zakładzie pracy | Aplikacja legislacyjna | mandant po terminie (gdzie zapłacic?) | fisting | zywy rap | postanowienia noworoczne | agencje pracy | testaviron | kurtka | król dopalaczy | żywy rap | pasja | przepowiednie | jak zrobić stena | agent | ronowicz | czarnulkaaa18 | dzien kobiet | chrupek | agresja | hube | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.