FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1770 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Praca
umowa zlecenie, zwolnienie z dnia na dzien 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "umowa zlecenie, zwolnienie z dnia na dzien"   

kempa15
 Wysłana - 23 kwiecień 2011 17:55        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam mam taki problem mianowicie moja dziweczyna najpierw opisze jak wygladała sprawa

moja dziewczyna zaczeła prace w solarium 16.02.2011 roku no i dostawała umowe co miesiac wygladało to tak
dostała 3 umowy kazdą dostała 1 bądz 2 dnia miesiaca (1 w styczniu 1 w lutym 1 w marcu) 4 umowa była zawarta 1.04.2011 roku ale szefowa zmieniła na 04.04.2011 nie wiem dlaczego no ale niewazne. No i problem sie wyłanił przy 3 umowie poniewaz na umowie pisało ze pracodawca zobowiazuje sie wypłacic pieniazki do 10 dnia miesiaca no i ok dała jej 300złotych 31.03 potem 400złotych 04.04 no i zostało jej jeszcze 40złotych do zapłaty mojej dziweczynie. Był juz 18.04 moja dziweczyna potrzebowała te pieniadze i napisała na karteczce szefowej (poniewaz nie dzwoniła ani nie przychodziła na solarlium) o tresci ,,czy mogła by mi pani wypłacic zaległe 40zł no i szefowa teraz w poniedziałek przyszła i zrobiła jej awanture ze jej siej eszcze takie cos nie zdarzyło ze syf jest w solarium no i o wszystko miała problem. Na umowie było ze umowe ma do 30.04.2011 a umowe zerwała jej wczoraj czyli 22.04 . Teraz moje pytania
1. czy mogła jej tak zerwac umowe z dnia na dzien??
2. moja dziewczyna nie dostała zadnych papierów czy powinna cos dostac?? (jakies swiadectwo pracy czy kopie tych umów zeby miec jakies potwierdzenie idąc do innej pracy ze nabyła jakies doswiadczenie)
3. Chyba powinna dostac cos do rozliczenia sie mam racje??
Dziekuje za pomocsogi poleca na pewno

el - passo
 Wysłana - 23 kwiecień 2011 18:01      [zgłoszenie naruszenia]

Kopie umów powinna mieć w domu - zawsze dostaje się dwie: 1 dla pracownika a 2 dla pracodawcy.

kulmas
 Wysłana - 23 kwiecień 2011 18:04      [zgłoszenie naruszenia]

ale mozliwe ze robila na czarno i nic o tym nie widziala.
a te papierki to byla sciema.

...

Znawca -

bambochaaa
 Wysłana - 23 kwiecień 2011 18:51      [zgłoszenie naruszenia]

1. czy mogła jej tak zerwac umowe z dnia na dzien??

mogła, chyba że w umie było napisane inaczej

2. moja dziewczyna nie dostała zadnych papierów czy powinna cos dostac?? (jakies swiadectwo pracy czy kopie tych umów zeby miec jakies potwierdzenie idąc do innej pracy ze nabyła jakies doswiadczenie)
świadectwa pracy nie, ale powinna miec egzemplarze umowy
jak nie to sama sobie zawaliła że nie poprosiła o nie

3. Chyba powinna dostac cos do rozliczenia sie mam racje??
w przypadku umów zlecenie wynagrodzenie wypłacane jest na podstawie rozliczenia-rachunku
powinna miec egzemplarz tak jak umowy

Zmieniony przez - bambochaaa w dniu 2011-04-23 18:52:15

"Mężczyźni są dla kobiet wesołym miasteczkiem z ubezpieczeniem na życie"

kempa15
 Wysłana - 23 kwiecień 2011 21:34      [zgłoszenie naruszenia]

no kopie mam tzn skany oryginałó bo jej kazałem zawsze ,,wykradać" bo były schowane w jakims tam biurku to brała i jej skanowałem no ale to tak jakby ich nie bło bo o tym szefowa nic nie wie... czyli teraz jakby chciała sie rozliczyc i PIT wypełniac w przyszłym roku to musi do niej isc po jakis papierek tak??

bambochaaa
 Wysłana - 23 kwiecień 2011 21:57      [zgłoszenie naruszenia]

co znaczy ze jej szefowa nie dawała? to jest obowiazek firmy, a twoja laska powinna sie upomniec; nie wpadliście na pomysł że pracownik też musi miec egzemplarz umowy dla siebie?
jeszcze na samym dole powinna byc formułka, że "umowe sporządzono w 2 egzemplarzach po jednym dla kazdej ze stron"
a jak laska za rok chce pita wypelniac to ona nie ma sie upominac, tylko firma sama ma jej obowiazek przysłać

ale wyglada na to ze wszystko było robione na czarno
postraszcie że ma wypłacić całą zaległą kase w ciągu np 5 dni i od razu niech pit-11 dadza, a jak nie to donosicie do urzędu skarbowego

Zmieniony przez - bambochaaa w dniu 2011-04-23 21:59:28

prezes85
 Wysłana - 23 kwiecień 2011 22:20      [zgłoszenie naruszenia]

nie zapomnijcie o nielegalnym oprogramowaniu

I just don't know what to do with myself.
Money for nothing and chicks for free.

Weź nie pierdol bejbe.

kempa15
 Wysłana - 23 kwiecień 2011 22:47      [zgłoszenie naruszenia]

pit-11 o to mi chodziło!! no i o umowy tez... mówisz ze postraszyc urzedem skarbowym i powinno pomóc?? no bo pracowała tam te 4 miesiace to wie ze na lewo tez tam kasowała tzn brała pieniądze ze opalanie a nie wbijała tego na kase

prezes85
 Wysłana - 23 kwiecień 2011 22:48      [zgłoszenie naruszenia]

ja bym jej jeszzce do*******il za to 10 tys kary

Zmieniony przez - prezes85 w dniu 2011-04-23 22:49:04

I just don't know what to do with myself.
Money for nothing and chicks for free.

Weź nie pierdol bejbe.

bambochaaa
 Wysłana - 23 kwiecień 2011 23:02      [zgłoszenie naruszenia]

ale kto brał tą kase?
w sensie, że twoja laska okradała szefową
czy szefowa nie kazała wszystkiego wbijac na kase, zeby obniżyć przychód firmy?

jak nie dostanie pita11 ani teraz ani w przyszłym roku, to idziesz z umowami do urzędu

rss20
 Wysłana - 23 kwiecień 2011 23:13      [zgłoszenie naruszenia]

ja robilem przez 3 miesiace na fikcyjna umowe-zlecenie. niby byla wypisana, podpisana przez szefa ale bez wpisanej daty. w razie jakies kontroli mialem se date wpisac. kiedy zdecydowalem ze koncze z ta firma, wyliczylem ile sa mi winni kasy, tyle se wzialem z pieniedzy ktore odbieralem od klientow, napisalem "list pozegnalny" w ktorym wyszczegolnilem za co ile wzialem. na koniec jeszcze dodalem informacje, ze jesli przyjdzie im do glowy zglaszac jakas kradziez czy cos to ja mam swoje egzemplarze tych fikcyjnych umow i nie zawacham sie przejsc z nimi do urzedu skarbowego. nawet jednego telefonu nie bylo zebym oddawal kase czy cos w tym rodzaju.

w twojej sytuacji jesli masz skan to go wydrukuj i przejdz sie do tej szefowej calej. powiedz ze albo wyplaca zalegla kase + odsetki, albo idziesz gdzie trzeba. urzad skarbowy, zus, pip itd. jak baba jest przynajmniej troche przy rozumie to po krotkiej pyskowce wyplaci zalegla kase bo dobrze bedzie wiedziala ze lepiej oplaci sie jej zaplacic 200zl czy ile tam jest winna niz placic kare lekko liczac > 10tys

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

umowa zlecenie, zwolnienie z dnia na dzien

Strony: 1 2

Warto przeczytać: IDE DO WOJSKA I PRACUJE PRZUSŁUGUJE MI 3 MIES.WYPŁATA? | Praca w ochronie... | operator wózka wodłowego | Novision | Produkcja Cegły | w sklepie... | praca po politologii | Praca od zaraz dyspozytor handlowy | kierowca | Capgemini itp. stawka godzinowa ? | Dlaczego chcą zatrudniać tylko na pełny etat? | Do roboty za granicę .... | hmm kto pomoże? | Słuzba w Policji/Strazy a studia zaoczne | Bezpieczensto narodowe..?? | zbrojarz betoniarz | mieszkania | telewizja naziemna | namierzanie telefonu | dysk zewnętrzny | rzym dla włóczęgi | dziewczynka | gruchelski | rebeca | poznajmy się | wspomagacze dla kobiet | broni | bojko | slodko w ustach | laski w jeansach | będzie siwy gęsty dym, ubralem sie, machnolem pare pompek co by forme | ide kurwy | johnyb | prozac | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.