FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 9296 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
upoważnienie do uzytkowania pojazdu za granica 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "upoważnienie do uzytkowania pojazdu za granica"   

alko1986
 Wysłana - 3 lipiec 2007 11:56        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Dobra no wiec sprawa polega tak potrzebuje wjechac na teren wegier samochodem ktory nie jest na mnie zarejestrowany czyli nie jestem wlascicielem, wiem ze jest mi do tego potrzebne notarialne upoważnienie, tyle ze jak dzownilem do 2 notariuszy dopytac sie o to to mi powiedzieli ze oni nie wiedza jak to ma wygladac i ze moga mi to zrobic ale tak ze sam to sobie mam napisac a oni mi tylko podpis potwierdza. Ale ja nie wiem tez jak to ma wygladac niby moge to jakos sklecic ladnie ale nie chce miec potem jakis problemow na granicy, czy ktos sie orientuje mniej wiecej jak to ma wygladac ewentualnie moglby jakis link do wzorca czegos takiego podeslac?

piotrusxtc
 Wysłana - 3 lipiec 2007 12:06      [zgłoszenie naruszenia]

idziesz do tlumacza, ktory to pisze i po sprawie. Jesli przysiegly to od razu zalatwione, jesli nie to jeszcze notariusz potwierdza.

seks, alkohol, mordobicie...

kocham konie... - mechaniczne !!

Znawca -

alko1986
 Wysłana - 3 lipiec 2007 12:09      [zgłoszenie naruszenia]

ale zaraz to moge to bez notariusza zalatwic tylko przez tlumacza przysieglego jesli to ma byc notarialne potwierdzenie? bo mowie ze dzwonilem do natariusza i mi powiedzial ze sam to sobie mam napisac a on mi tylko podpisy potwierdzi

piotrusxtc
 Wysłana - 3 lipiec 2007 12:17      [zgłoszenie naruszenia]

napisz to przez tlumacza, wtedy idz do notariusza ktory potwierdzi podpisy - twoj i wlasciciela. Sorry, o tym zapomnialem.

Zmieniony przez - piotrusxtc w dniu 2007-07-03 12:18:43

Znawca -

alko1986
 Wysłana - 3 lipiec 2007 12:33      [zgłoszenie naruszenia]

hmm czyli co tlumacz niby ma wiedziec jak cos takiego powinno wygladac? bo u tego notariusza mi powiedzieli odwrotnie ze najpierw do nich a z tym od nich dopiero do tlumacza przysieglego

piotrusxtc
 Wysłana - 3 lipiec 2007 12:55      [zgłoszenie naruszenia]

No to powinienes napisac to po polsku, u notariusza potwierdzic autentyczność i to dać do przetłumaczenia. Wtedy powinno grac.

Sorry za skroty myslowe wczesniej ale chyba jeszcze jestem podtruty po wczorajszym.

Znawca -

VLAD.IV
 Wysłana - 3 lipiec 2007 14:15      [zgłoszenie naruszenia]

jak mozna kogos upoważnić do użytkowania samochodu????
upoważnienie to jest umocowanie kogoś do działania w swoim imieniu a jak mozna upowaznić do kierowania kierownicą, wciskania pedału gazu i hamulca?

a teraz poważnie...
samochód należy użyczyć!!!
spisać umowę użyczenia, którą podpisać muszą użyczający i biorący w użyczenie... u notariusza oczywiscie

Sons Of The Gods Today We Shall Die
Open Valhalla's Door
Let The Battle Begin With Swords In The Wind
Hail Gods Of War

Znawca -

alko1986
 Wysłana - 3 lipiec 2007 15:36      [zgłoszenie naruszenia]

aa nie wiem mniejsza z tym jak to sie nazywa wiecie o co chodzi przeciez :P ale w kazdym przewodniku poradniku itp na temat wegier w dziale porad dla kierowcow jest cos takiego napisane: "Jeśli samochodem dysponuje osoba nie będąca jego właścicielem, powinna mieć notarialne upoważnienie od właściciela, przetłumaczone na język węgierski, angielski lub niemiecki. Kierowcy poruszający się pojazdami będącymi w leasingu winni być zaopatrzeni w umowę leasingową przetłumaczoną na język węgierski, angielski lub niemiecki."

VLAD.IV
 Wysłana - 3 lipiec 2007 15:37      [zgłoszenie naruszenia]

czy przewodniki piszą prawnicy?

nie...
wiec słuchaj tego co Ci napisałem

Open Valhalla's Door
Hail Gods Of War

Znawca -

alko1986
 Wysłana - 3 lipiec 2007 15:47      [zgłoszenie naruszenia]

ja nie neguje tego co mowisz wcale, wiem ze jestes prawnik, ale wiesz celnicy to tez nie prawnicy a to oni na to beda patrzyli przy wjezdzie wiec jestes pewien ze to o taka umowe chodzi? tego uzyczenia bo takiej wzor znalazlem i jesli to to bylo by mi to na reke bardzo, bo po krotce chodzi o to po prostu ze jade na urlop swoim samochodem ale nie mam go na siebie zarejestrowanego mniejsza z tym dlaczego i nie chce miec problemow na granicy. i jeszcze jedno bo jestem zielony jak chodzi o takie rzeczy, jak juz z ta umowa pojde do notariusza i on mi potwierdzi podpisy to potem ide do tlumacza przysieglego i on mi to tlumaczy na angielski, a z podpisami na tej umowie po angielsku co? ich juz nie trzeba potwierdzac u notariusza znowu?

VLAD.IV
 Wysłana - 3 lipiec 2007 15:53      [zgłoszenie naruszenia]

zrób umowe uzyczenia - na 100% bedzie dobra...
oczywiscie jest mozliwosc, ze upowznienie Ci tez przejdzie, ale to jest ryzyko...
taką umowe bierzesz, idziesz do tlumacza przysiegłego i on Ci to tłumaczy... bierzesz tłumaczenie i ono samo Ci juz wystarczy - nie musisz nic wiecej z nim robic...
a za granice wez oryginal umowy uzyczenia i jego tlumaczenie

Open Valhalla's Door
Hail Gods Of War

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

upoważnienie do uzytkowania pojazdu za granica

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Alkohol - grupa licealistów - parę pytań | Dotacja unijna na klub sportowy - kilka pytań. | Jaka aplikacja | zle wypisany mandat od kanarow | Rozliczenia z podatku | Od jakiej kwoty przedsiębiorstwa państwowe muszą oglaszać przetarg ? | ulokowanie pieniedzy | Ściąganie towaru z Azji - koszta, pozwolenia i podobne pytania. | Prawa autorskie - skanowanie, kopiowanie... | Bójka | Kupno działki | Stawka za użytkowanie prywatnego auta w firmie. | Zapłacić allegro czy Intrum Iustitia | Montaż okien niezgodnych z umową | Pytanie o alimenty - jednorazowa zaplata | Mandat. | koniec | koniec swiata | cesar007 | jenifer long monster high | wczesny wytrysk | laracoft | zabawa z mailami | gry na pc | figo fagot | Kiedys bedziemy szczesliwi | własny motyw | pieniądze w co inwestować | pieniądze | remont u żaby | ludzie bezdomni | karachan,org | zwrot auta | cd 2 | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.