FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1521 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
urlop dla mlodocianego 
[powiadom znajomego]    
Autor "urlop dla mlodocianego"   

ziomekkk
hooligans
 Wysłana - 24 sierpień 2006 21:10        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

witam
mam taki problem jestem mlodocianym pracownikiem i nie otrzymalem urlopu przez calutkie wakacje z tego co mi majster gadal nalezy mi sie 1 miech urlopu 1 miech robie niestety tak nie jest teraz mi podliczyl i wyszlo mi 16 dni urlopu i chce mi dac go od poniedzialu ale powiedzial ze urlop mi sie liczy od pon do soboty czyli szkole mam w poniedzialem wtorek i srode a w czwartek piatek i sobota praktyka czy te 16 dni urlopu bedzie obowiazywac zajecia praktyczne czy czaly tydzien ?
prosze o szybka odp
sog bedzie

Nie liczy się też ile masz w łapie ważne jest to że jesteś wariatem.

młodaa
 Wysłana - 24 sierpień 2006 22:46      [zgłoszenie naruszenia]

art. 205
par.1. mlodociany uzyskuje z uplywem 6 miesiecy od rozpoczecia pierwszej pracy prawo do urlopu w wymiarze 12 dni roboczych.
par. 2. z uplywem roku pracy mlodociany uzyskuje prawo do urlopu w wymiarze 26 dni roboczych. jednakze w roku kalendarzowym, w ktorym konczy on 18 lat, ma prawo do urlopu w wymiarze 20 dni roboczych, jezeli prawo do urlopu uzyskal przed ukonczeniem 18 lat.
par.3. mlodocianemu uczeszczajacemu do szkoly nalezy udzielic urlopu w okresie ferii szkolnych. mlodocianemu, ktory nie nabyl prawa do urlopu, o ktorym mowa w par. 1 i 2, pracodawca moze, na jego wniosek, udzielic zaliczkowo urlopu w okresie ferii szkolnych.

pracownik może mieć inny wymiar urlopu i inną ilość przyznanych dni wolnych. Różnice nie pojawią się jednak jeżeli dobowy wymiar czasu pracy równa się 8 godzinom. Tylko więc w przypadku gdy dobowy wymiar czasu pracy jest większy lub mniejszy od 8 godzin będzie pojawiała się potrzeba dokonania przeliczeń.

W przypadku pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze czasu pracy wymiar urlopu należy ustalić proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy.
Podstawowy wymiar urlopu (20 lub 26 dni) należy pomnożyć przez ułamek będący wymiarem czasu pracy np. 1/2 , 1/5, 1/8.
Jeżeli wynikiem powyższego mnożenia będzie liczba będąca ułamkiem, należy zaokrąglić ją do pełnego dnia.
Przykład : pracownik zatrudniony jest w wymiarze czasu pracy wynoszącym 1/8 etatu. Podstawowy wymiar urlopu wynosi 26 dni.
Obliczenia:
26 x 1/8 = 3,25
3,25 zaokrąglamy do 4

W zamian za swój wymiar urlopu pracownik powinien otrzymać dni wolne od pracy (mechanizm ten nazywamy właśnie udzieleniem urlopu).
Zgodnie ze znowelizowanym kodeksem pracy istnieją dwie podstawowe zasady rządzące udzielaniem urlopu:
1) urlopu należy udzielać w dni, które są dla pracownika dniami pracy zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy,
2) urlopu udziela się w wymiarze godzinowym.
ad)1 Pierwsza zasada nie wymaga szerszego omówienia. W typowym przypadku pracownik pracuje od poniedziałku do piątku więc urlopu udziela mu się w te dni. Jeżeli pracownik nie pracuje w poniedziałki, urlopu udziela mu się od wtorku do piątku itp.
ad)2 Druga zasada obowiązuje od 1 stycznia 2004. Zgodnie z nią pracownikowi w danym dniu udziela się tyle godzin urlopu ile zgodnie z obowiązującym go systemem czasu pracy w danym dniu powinien przepracować. Do obliczeń przyjmuje się, że 1 dzień wymiaru urlopu równa się ośmiu godzinom pracy

młoda

Kask
 Wysłana - 25 sierpień 2006 11:26      [zgłoszenie naruszenia]

Czyli gdybys mial urlop w wakacje to caly tydzien a jesli poza wakacjami feriami to tylko praktyki. Na to wyglada.

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Znawca -

Daer
 Wysłana - 25 sierpień 2006 11:42      [zgłoszenie naruszenia]

Umowa o pracę, umowa-zlecenie, umowa o dzieło, czy na czarno? Podstawowe pytanie, zauważyłem, że niektórzy nie widzą różnicy

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Znawca -

Kask
 Wysłana - 25 sierpień 2006 12:49      [zgłoszenie naruszenia]

No tak ale powiedzial ze ma 16 dni urlopu.

Znawca -

Daer
 Wysłana - 25 sierpień 2006 13:02      [zgłoszenie naruszenia]

Tyle że potem może okazać się, że bezpłatnego... Kumpel kiedyś tak dał się wrobić.

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Znawca -

Kask
 Wysłana - 25 sierpień 2006 15:35      [zgłoszenie naruszenia]

To fakt.

Znawca -

ziomekkk
hooligans
 Wysłana - 25 sierpień 2006 15:52      [zgłoszenie naruszenia]

dostalismy urlop platny ale wiecie wg umowy powinismy pracowac max 8 godzin ( mamy po 17 lat) i pracowac TYLKO jedna sobote w miesiacu a pracujemy 10godzin i kazda sobote w miesiacu a praktyka ustalona przez szkole to TYLKO czwartek i piatek w zeszlym miesiacu przepracowalem az (tylko ) 240godzin i to za "psie" pieniadze nasza firma jest z lekksza pop*** a gdy komus sie cos nie podoba to niech zabiera papiery i niech spada uczniowie to jest tania sila robocza jak to u nas nazywaja a kazdy sie boi isc do CECHU lub do sadu pracy a sprawa bedzie wygrana w 100%
a jestesmy przyjeci legalnie na umowe
czyli jak teraz dostane urlop to leci mi 28 29 30 31 i od wrzesnia 2/3/4/9/10/11/16/17/18/23/24/25 tak ?
prosze o dalsze odp.
sogi leca dla was

Nie liczy się też ile masz w łapie ważne jest to że jesteś wariatem.

puzon1488
 Wysłana - 26 sierpień 2006 09:33       [zgłoszenie naruszenia]

Urlopu udziela się w dni, które są dla pracownika dniami pracy, w wymiarze jaki miałby w tym dniu przepracować. Udziela sie na dni robocze! nawet jeśli pracujecie więcej niż wynika to z przepisów Kodeksu pracy, pracodawca fałszuje ewidencję czasu pracy, to i tak urlopu powinien udzielić w waszym przypadku na dni od poniedziałku do piątku. Soboty sa wolne i niedziele, więc na te dni urlopu się nie wstawia. nie sądze, aby postąp[ił inaczej bo w przypadku kontroli zostanie stwierdzone wykroczenie przeciwko prawom pracownika i mandacik. Także głowa do góry! pzdr.

Berserkr

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

urlop dla mlodocianego

Warto przeczytać: forum studentow prawa lublelskich uczelni | Działka pod stacje | pracownicze ogrody działkowe | w czym kasa ??? | "Za, a nawet przeciw" audycja w Trójce | Urlop bezpłatny!! | Komornik | SzKoŁa ÓcZy i WyHoWóJe... | UPR - aktualne wiadomości | WYBITA KOŚĆ W RĘCE | Odszkodowanie ..Odprawa .. Prawo Pracy | POTRZEBUJE POMOCY! PROSZE WEJDZ : ) | mały sklepik | Handel zagraniczny | Tiszert dla wolności | Promocja | zarobki w anglii | x19x | Generat123 | tomaszów mazowiecki | łeba | gambler | _wygralem_ | iron maiden | kogucik_ | maszynki do tytoniu | malomowny | kardka | kluczyk17 | marek grechuta | idealna dziewczyna | As Monaco | moro sport | nie mam znajomych | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.