FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1563 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
ustawa o o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej 
[powiadom znajomego]    
Autor "ustawa o o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej"   

spider00
 Wysłana - 24 czerwiec 2008 12:32        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam.

Mam pytanie dot. w/w ustawy.
Mój problem dotyczy reklamacji. Półtora roku temu kupiłem mp3, która się zepsuła. Oddałem ją do sklepu na podstawie niezgodności towaru z umową.

Sklep przysłał mi pismo, w którym wyszczególnił Art. 4. 1.

Sprzedawca odpowiada wobec kupującego, jeżeli towar konsumpcyjny w chwili jego wydania jest niezgodny z umową; w przypadku stwierdzenia niezgodności przed upływem sześciu miesięcy od wydania towaru domniemywa się, że istniała ona w chwili wydania.

Powołując się na niego, biorąc pod uwagę datę zakupu sprzętu oraz datę zgłoszenia usterki (minęło półtora roku) sklep nie zgadza się z tym, że wada istniała w momencie wydania towaru.

W takim razie jaka odpowiedzialność leży na sklepie przez 2 lata od wydania towaru?

A cóż, sprzęt teraz oddam na gwarancję producenta..

Pozdrawiam

PanMarcin
 Wysłana - 26 czerwiec 2008 14:58      [zgłoszenie naruszenia]

przez te dwa lata jest normalna odpowiedzialność za niezgodność towaru z umową wynikająca z powołanej przez Ciebie ustawy

kluczowy jest tu ten okres 6 miesiecy bo domniemanie ze niezgodnosc z umową istniała w chwili wydania znacząco ułatwia dochodzenie odpowiedzialności od sprzedającego, wtedy to nie ty musisz udowadniać że niezgodność istniała w chwili wydania tylko sprzedający że nie istniała (bo to domniemanie jest oczywiście obalalne)
natomiast po okresie tych 6 m-cy to na tobie spoczywa obowiązek udowodnienia że niezgodność istniała w chwili wydania co jest trudne dla zwykłego konsumenta, wiec sklep może sie wykpić własnie takim pisemkiem jakie dostałeś, ale generalnie od tego jest gwarancja zeby mimo wszystko dało sie coś zrobić z zepsutym sprzętem

Zmieniony przez - PanMarcin w dniu 2008-06-26 14:58:50

Specjalista -

spider00
 Wysłana - 27 czerwiec 2008 23:27       [zgłoszenie naruszenia]

a to tak..
ok, dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Jeżeli wejdzie, to sog.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

ustawa o o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej

Warto przeczytać: pytanie dot przerejestrowania | SPRAWCA UCIEKŁ | Zerwanie umowy z Orange | ważność pisma... | Czy grozi mi poprawczak?? | blagam o pomoc,w sprawie pobicia | lojalka w firmie | kasa rejestrująca a działalność handlowa cudzoziemców?? | Kontrola- urząd skarbowy | towar z usa.. cła opłaty. ktos cos wie na ten temat? | umowa o dzieło -od kiedy? | prosze o pomoc w wyborze tematu pracy lic. (pilne) | Moje prywatne dane osobowe | Handel obwozny | Zwolnienie z Vatu | kij bejsbolowy | kontaktowa dziewczyna | jak doładować konto w holandi | jak doładować konto w holandi | penis śmieszny | penis skurczony | głowy | edyta gorniak nago | big brother poland | u mnie na wykladzie | strony podobne roksypl w niemczech | fisting analny | dzieci przegryw | MARTA KWIECIEŃ | duzy biust | z duzym biustem | znane polki oops | towarzyska dziewczyna | prostytutk | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.