FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 52439 razy ¬

ROZRYWKA | Seks
wakacje polek 
[powiadom znajomego]    
Autor "wakacje polek"   

Sweet69
 Wysłana - 19 sierpień 2008 13:17      [zgłoszenie naruszenia]

dla mnie nie jest ważne jakiej narodowości jest facet, byleby mnie kochał i był dla mnie dobry.

oj jest ważne
różnice kulturowe są nie do przebycia

Ekspert -

Demon...
 Wysłana - 19 sierpień 2008 13:19      [zgłoszenie naruszenia]

zapewne pod tym "i byl dla mnie dobry" kryje sie poniekad stwierdzenie "i zeby roznice kulturowe nie doprowadzily do niemilych sytuacji"

Alter ego...

Luna_Piena
 Wysłana - 19 sierpień 2008 13:42      [zgłoszenie naruszenia]

Napisałam o muzułamanch, czytamy ze zrozumieniem lub całość wypowiedzi
Cały czas mam na mysli facetów z kręgu Europejskiego, gdzie różnice kulturowe występują, ale nie są one aż tak drastyczne.
Młoda dupa jestem Wciąż żyjąca w świecie ułudy, że kiedyś się zakocham i pokocham ze wzajemnośćią.
A napisałam, że nie jest ważne, jakiej narodowości, bo jestem świadkiem funkcjonujących, wcale nie mniej szczęśliwych od polsko-polskich, związków mieszanych.

Zmieniony przez - Luna_Piena w dniu 2008-08-19 13:48:05

Sweet69
 Wysłana - 19 sierpień 2008 14:30      [zgłoszenie naruszenia]

na zewnątrz większosć par jest szczęsliwych

Ekspert -

Luna_Piena
 Wysłana - 19 sierpień 2008 15:05      [zgłoszenie naruszenia]

Z tego wynika, że najlepiej jest być samemu, bo każdy związek z góry skazany jest na niepowodzenie. Ja tam jestem optymistką

Sweet69
 Wysłana - 19 sierpień 2008 15:10      [zgłoszenie naruszenia]

nie
z tego wynika, że nie sądzi się książki po okładce
bo znam kupę "dobrych" malzeństw - jak sądzono - po lub w trakcie rozwodu

Ekspert -

Viverna
 Wysłana - 19 sierpień 2008 15:58      [zgłoszenie naruszenia]

sweet - zgodze sie z Luna, ze malzenstwa mieszane czy nie mieszane, to nie ma znaczenia dla szczescia.
ma znaczenie kim jest ta druga polowa, jakie ma wartosci i jak zostawla wychowana i w jakim stopniu to sie pokrywa z wartosciami i wychowaniem tej drugiej polowy.
ja jestem w zwiazku(malzenskim)z obcokrajowcem. porownujac nasza relacje z moimi poprzednimi relacjami z polakami, stwierdzam ze moj maz jest cudem, ostatnim z gatunku, rycerzem i w ogole idealem. najprawdopodobniej dlatego,z e jego i moja rodzina jest podobna, maja podobne wartosci, moja i jego matka sa niemal identyczne, ojcowie maja podobne podejscie do zycia itd itditd. ostatni polak z jakim bylam byl zaklamanym son-of-the-bitch'em, jego rodzinka byla jeszcze gorsza. czy powinnam wysnuc wniosek, ze polacy sa sukami, bo mam negatywne doswiadczenia?

masz racje sweet, ze roznice kulturowe sa nie do przejscia-szczegolnie pomiedzy muzulmanami a chrzescijanami. taka karma, co zrobic.

ziemon - sog nie wchodzi, a nalezalby sie za to co mowisz:)

polacy tez potrafia - poszukajcie sobie adult friend finder, chaty sex/bi/homo.

ja ostatnio mam uraz do statystyk, a tu widze statystycznie wszystko ogladacie - statystyczna polka jadac do turcji ruchnie sie ze statystycznym turasem, ktory bedzie boyem hotelowym. i mamy kraj, w ktorym statystycznie co 3 panna to dupodajka, a co 2 koles ma rogi.

our souls are like a dragons.....dragons on fire...

oraz matka polka:D

Znawca -

Sweet69
 Wysłana - 19 sierpień 2008 16:02      [zgłoszenie naruszenia]

najprawdopodobniej dlatego,z e jego i moja rodzina jest podobna, maja podobne wartosci, moja i jego matka sa niemal identyczne, ojcowie maja podobne podejscie do zycia itd itditd.

wlacha

to super, ze dobrze trafilas
ale to nie reguła

Ekspert -

Viverna
 Wysłana - 19 sierpień 2008 16:09      [zgłoszenie naruszenia]

sweetka, ja trafilam jak slepa kura majac wiecej szcescia niz rozumu.
ale mysle, ze o to chodzi tez lunie - jesli sie ma szczescie(czy w relacji z obcokrajowcem czy swojokrajowcem)to nacja nie ma znaczenia.

osobiscie nie tknelabym zadnego muzulmanina, niezaleznie od koloru, ani pakistanczyk/srilanczyka/bangladesza czy hindusa - mieszkalam kolo nich pol roku, do dzis trzesie mnie z obrzydzenia, tak samo jak na ruskich, czechow, slowakow, rumunow, jugoslawian i tym podobnych. ale w kraju w ktorym mieszkam tylko niewielki odsetek z wymieniosnych to normalni ludzie, pracujacy normalnie, mieszkajacy z rodzina albo sami. reszta wyglada i zachowuje sie jakkby ich wypuszczono z wiezienia dwa dni temu po 10latach odsiadki..

our souls are like a dragons.....dragons on fire...

oraz matka polka:D

Znawca -

mlkv
 Wysłana - 19 sierpień 2008 18:19      [zgłoszenie naruszenia]

Na wstępie - sorka za mały i dość długi offtop. Może bardziej pasowałby w Polki na emigracji, ale tutaj zebrało się parę adresatek.

Tego posta kieruję głownie do pań, raczej tych pozostających za granicą.

I raczej proszę się nim nie przejmować jak ktoś ma <21.

Zdroworozsądkowo i praktycznie, związki z osobami z innej kultury na wstępie mają więcej przeszkód - brak wspólnej płaszczyzny kulturowego porozumienia - czego z reguły w pierwszej fazie znajomości nie widać, bo przecież globalizacja, wielki tygiel, etc.

Kvrewki z kompleksami z Polski które, z racji tychże kompleksów wodze fantazji muszą popuszczać w tunezji z brudasami, bo im w Polsce "nie wypada" - w tym momencie na chwilę pomijam żeby nie babrać się w gównie.

Pomijam też paniusie które są "w związku" dlatego żeby mieć bliżej do pracy, czy też zaoszczędzić na miesięcznym czynszu, bo tu wiadomo że nie ma dyskusji i jak coś nie pasi to jest wylot na butach na ulicę.

W obydwu przypadkach kultura pochodzenia "partnerów" nie gra żadnej roli. Te dwie kategorie zatem odpadają. Weźmy tzw. normalny związek.

Prędzej czy później, ale różnice kulturowe wyjdą, z reguły w formie jakiegoś mniejszego lub większego konfliktu w którym objawi się mocno odmienny sposób postrzegania sprawy przez partnerkę czy partnera.

Proszę nie pisać że nie - związki zdarzały Mi się z kobietami z daleko odmiennej od Polskiej kultur i wiem że coś kiedyś będzie

I wtedy Polki z reguły, z uwagi zapewne na wspomniane kompleksy, przyjmują iż kultura ich partnera jest lepsza od ich własnej w każdym calu i akceptują obce rozwiązania bez wahania. Zaczyna się oczywiście od języka, kończy na wszystkich elementach kulturowych.

Sorry, takie są Moje obserwacje z lat pobytu za granicą. W związkach z obcymi nie walczycie w ogóle o swoją kulturę. Nie ma mieszania kultur, jest bezwarunkowe przyjęcie obcej, nauka obcego języka, wpasowywanie w obce środowisko.

Poznane przeze Mnie Polki będące z Angolami czy Amerykanami zachowują się jakby Boga za nogi złapały, starają się być bardziej angielskie od angoli, ze swojej kultury zachowując co najwyżej "pierogi", kilka słów polskich wciskanych dziecku w usta czy wizyty na "egzotycznych" "polish weddings" w kraju.

Dość często, z uwagi na typ panów jacy się z Polkami żenią, tzw. "polish wife" pozostaje tylko epizodem w życiu tychże kolesi, wymienionym na młodszy model czy na inną "egzotykę" po kilku latach.

Takie podejście kobiet było może uzasadnione 30 lat temu w ciemnym komuniźmie. Ale teraz czasy się mocno zmieniły, a mentalnościowo u wielu wykształconych kobiet dalej głęboki Uzbekistan - złapać cudzoziemca i wyjechać gdzieś.

Polacy za granicą są natomiast, czasami aż za bardzo, dumni ze swojej kultury i pochodzenia. Czasami po buracku, ale jednak.

Skąd się zatem bierze ta różnica w podejściu do własnej kultury i pochodzenia u Polaków i Polek? Wy dziewczyny inne szkoły kończycie? Innej historii się uczycie? Czy wam mamusie coś tam jak tatuś nie słyszy powtarzają na uszko?

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 59 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

wakacje polek

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59