FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 935 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
wezwanie do zapłaty 
[powiadom znajomego]    
Autor "wezwanie do zapłaty"   

antek111
 Wysłana - 13 wrzesień 2009 10:49        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

witam
mam następujący problem, otóż chodzilem do szkoły dla dorosłych mimo, ze mialem ukończone technikum i mature (typowa ucieczka przed wojskiem gdy jeszcze był powszechny pobór). W lutym tego roku bodajrze weszła w życie ustawa o zawodowym, więc od tego czasu w szkole juz sie nie pokazałem, bo oczywiście szkoda mi było czasu a oficjalnie szkoła trwała do maja lub czerwca. Płaciłem stówę miesięcznie z aneksem, ze ostatni semestr będzie za free, łącznie mialy być 4 semestry, 3 płatne + 4gratis. całe dwa opłacilem, trzeci odpuściłem natomiast za czwarty nie musialem płacić nic. Jużcałkkiem zapomniałem o tej szkole gdy nagle jakoś w czerwcu dzwoni do mnie koleś z gadką, że mam zapłacić 100zł Mówie mu, że ok, ale z jakiej paki 1000 jak jeden semestr miał być za damkę, wiec jak już do 500 a nie 1000. Dodam, że nigdy wcześniej nie kwitował mi gdy wpłacalem kasy. Powiedzial również, że jeśli nie zapłace to dostane sądowny wezwanie do zapłaty i koniec tematu. Czy rzeczywiście może tak zrobić?? Czy może mi udowodnić, że nie placilem skoro przy wcześniejszych wpłatach nie było kompletnie żadnego pokwitowania?

INSOMNIA
 Wysłana - 13 wrzesień 2009 11:30      [zgłoszenie naruszenia]

Dobra nie doczytałam. Nie zapłaciłeś tego 100zł? Wystarczy, że wyślą ci teraz wezwanie do zapłaty, że masz do tego i tego uregulować wraz z należnymi odsetkami w przeciwnym wypadku skierują na droge sądową. W praktyce mogą sobie wystawić rachunek dla ciebie z jakimś terminem do zapłaty. Plus to ich wezwanie. Piszą pozew do sądu. Ty nie masz jak udowodnić, że zapłaciłeś. Dostają tytuł wykonawczy później klauzulę wykonywalności i papa. Płacisz należną kwotę+odsetki(o ile o nie wystąpią)+koszty sądowe+komornicze. Lepiej zapłacić to co im się należy?

Zmieniony przez - kle0_ w dniu 2009-09-13 11:37:37

antek111
 Wysłana - 13 wrzesień 2009 16:05      [zgłoszenie naruszenia]

tam miało być 1000zł a nie 100, gdyby chodzilo o 100zl to bym zaplacil bez badania, ale mowie, ze 1000zl to sobie pan nauczyciel ubzdural, bo zapomnial, ze mam placic za jeden a nie dwa semesrty (czyli pozostalo mi do zaplaty 500zl)

Miareczka
katechetka
 Wysłana - 13 wrzesień 2009 16:23      [zgłoszenie naruszenia]

Masz gdzies umowę o naukę?

stateczna żona swojego męża%-)

antek111
 Wysłana - 13 wrzesień 2009 22:40      [zgłoszenie naruszenia]

no mam a co? jet napisane, ze zobowiązuje sie do zapłaty 100zł miesięcznie z tytulu pobierania nauki.

Klejcun
Win Dizel
 Wysłana - 13 wrzesień 2009 22:45      [zgłoszenie naruszenia]

to co to ****a za szkola jak nawet dowodow wplaty nie masz ani nic ? moze dyplomy dla studentow kupuja nastadionie ?

Nie piszczie do mnie nic na PW bo nie sprawdzam tego maila.

antek111
 Wysłana - 14 wrzesień 2009 00:13      [zgłoszenie naruszenia]

sluchaj klejcun, jaka to szkoła to nieistotne, sedno sprawy tkwi w tym czy musze placic czy nie:)

INSOMNIA
 Wysłana - 14 wrzesień 2009 18:54       [zgłoszenie naruszenia]

szkola zarejestrowana? masz jakas umowe podpisana cokolwiek??? nie to niech sie w dupe całują.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

wezwanie do zapłaty

Warto przeczytać: edukacja %-)inaczej | wynagrodzenie za pp | Zmiana Nazwisko | ksiazeczka mieszkaniowa w PKO | Dane osobowe | WESOŁYCH SWIĄT | apelacja | Państwo opiekuńcze vs. państwo jako nocny stróż | 200 zł w 1-dno groszówkach !!!!! | witajcie:)mam wielka prosbe | Tranzycja - co to? | Jaki fundusz emerytalny wybrać? | Ukraina , i co dalej ? | Chile wczoraj i dzis | Konto walutowe | mbank | drzwi sie zamkly | drzwi się zamkły | astra | primeal | komunia | diablica | polonez | arutmia | arytmia | kreacja herosa | syn | budziłem się czując, że ktoś trzyma mnie za penisa | Idol Rudy się nie dostał | Mickeyjew | zuckerberger | świecące oczy | Idol Rudy się nie dostał | olciaww | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.