FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2724 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Humanistyczne
wizerunek kobiet w literaturze pisanej przez kobiety... 
[powiadom znajomego]    
Autor "wizerunek kobiet w literaturze pisanej przez kobiety..."   

DISKOPOLO
 Wysłana - 5 kwiecień 2006 19:22        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

...rozwin temat na wybranych przykladach literatury XX i XXI wieku.

dolaczam sie do lawiny podobnych watkow zawsze jest szansa na nowy pomysl i nowe spojrzenie na temat. Jakie lektury przychodza wam do glowy?
odpada bridget jones, gretkowska, cudzoziemka..

myslalam o "Godzinach" W.Woolf,
dostalam tez od kolezanki E.Jelinek "Amatorki" ale jeszcze nie przeczytalam..
dalej cos z Poswiatowskiej, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Sylvii Plath. Interesuja mnie wyraziste kobiety, najlepiej nieszczesliwe

generalnie uciekam od lektur wiec np "granica" odpada.

czekam na pomysly

Zmieniony przez - diskopolo w dniu 2006-04-05 19:56:47

tera mie to wali bo jestem na fali

Znawca -

...KaM...
 Wysłana - 5 kwiecień 2006 22:48      [zgłoszenie naruszenia]

książki z serii harlequin ew. "dziennik bridget jones"

vogue
 Wysłana - 5 kwiecień 2006 23:00      [zgłoszenie naruszenia]

Autorką pierwszej feministycznej powieści pt. "Krystyna" była Klementyna Tańska; pierwszym zbiorowym wydawnictwem kobiecym było pismo "Pierwiosnek" pod redakcją Pauliny Kraków (1838).

tu o feminizmie,ale mozna cos wybrac
[prace.sciaga.pl/43597.html]

mi do głowy przychodzi np. p.Dulska,ale to lektura...

.

Znawca -

Nicci
 Wysłana - 6 kwiecień 2006 08:36      [zgłoszenie naruszenia]

Mi przychodzi do glowy Prawiek i inne czasy, ale to nie jest ksiazka zajmujaca sie tylko kobietami Jednak sa tam wyraziste bohaterki, jak nie czytalas to sprawdz

Wiec kimze w koncu jestes?
Jam czescia tej sily, ktora wiecznie zla pragnac,
wiecznie czyni dobro
Noctua Summe Farmosa Parvula

Znawca -

macja
 Wysłana - 7 kwiecień 2006 16:26      [zgłoszenie naruszenia]

Może Katarzyna Grochola i jej "Nigdy w życiu"?

Wizerunek kobiety po nieudanym małżeństwie, kobiety po przejściach, kobiety po 40tce, która mimo wszystko, mimo, iż cały jej świat się zawalił, potrafi wybudować go od nowa, potrafi pokazać, że jest silna, jest piękna wewnętrznie i da sobie rade bez faceta, ktory opuscil ja dla mlodszej - wrecz przeciwnie, sprawi, ze byly maz bedzie zalowac decyzji i bedzie chcial do niej wrocic Ogolnie wizerunek kobiety silnej.

Tylko ten przyklad teraz mi przychodzi do glowy

DISKOPOLO
 Wysłana - 8 kwiecień 2006 14:19      [zgłoszenie naruszenia]

Wybralam: Sylvia Plath "Dzienniki" i "Szklany klosz" oraz Wirginia woolf "Pani Dolloway" + eseje

tylko nie mam teraz bibliografii przedmiotu

Zmieniony przez - DISKOPOLO w dniu 2006-04-08 14:19:29

Znawca -

ANlA
 Wysłana - 9 kwiecień 2006 11:04      [zgłoszenie naruszenia]

Pewnie już za późno, ale poleciłabym książkę Casual - zwyczajna historia Oksany Robski. Ksiązką ukazała sie u nas pod koniec lutego i moim zdaniem jest świetna. Nie jest to jakaś ambitna literatura, ale coś do poczytania
Przepiszę fragmencik z okładki:
Bajecznie kolorowy, dotąd nieznany świat "nowych ruskich:, biznes i polityka, luksus, blichtr, ekscentryczne fanaberie, korupcja i zbrodnia... Oksana Robcki, "jedna z nich", odsłania sekrety mieszkańców moskwy w powieści, która stała się sensacją literacką, przedmiotem plotek i wyzwalaczem skandalu towarzyskiego"

Na prawdę bardzo ciekawa ksiązka, można się wielu ciekawych, zaskakujących rzeczy dowiedzieć. Mnie osobiście szczena opadła przy kilku fragmentach
Tak jak napisałam wcześniej, lekka, łatwa i przyjemna

friko & koko %-)

DISKOPOLO
 Wysłana - 9 kwiecień 2006 11:22       [zgłoszenie naruszenia]

Temat juz ustalilam, taki jak napisalam wyzej (Plath i Woolf) a moze mialabys Aniu jakis pomysl na bibliografie przedmiotu? Bo ja nic a nic ;-(

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

wizerunek kobiet w literaturze pisanej przez kobiety...

Warto przeczytać: pomoc w pracy maturalnej | Społeczeństwo polskie po 45 roku i jego przemiany. | Jak przebiegała bitwa o Troję (trojańska) ?? | Czy matura z WOsu jest łatwa??? | Informacje na temat żydów. | Prezentacja... | Portret mordercy w literaturze europejskiej | Dziecko jako bohater literacki- MATURA | Humanistyczny spampost%-) | zderzenie cywilizacji | Realizm a Naturalizm - róznice | Literatura podmiotu w pracy językowej | Matura _WOS | WOS mam pytanko na temat socjalizacji!!! | napisz Swoj wlasny mit . SOGI :) | zbiór pyt. o gen. andresie | piotr szwierzak | zmiana płci | tango | kakaowe ziaja | beldzior testoviron | bezpośrednie inwestycje | tom ford | kobielak | masturbacja wzajemna | policja testy | laski z fotki | czy kręci cie | towarzyska | joanna trzepiecinska | praca w holandi | kontaktowa dziewczyna | jak doładować konto w holandi | jak doładować konto w holandi | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.