FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1850 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
wjazd na chate 
[powiadom znajomego]    
Autor "wjazd na chate"   

LuigiPL
 Wysłana - 8 sierpień 2013 16:02        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam. Ostatnio przytrafiła mi sie przykra sytuacja. Otoz 25.07 napadnięto i okradziono mnie we wlasnym domu. Wygladalo to mniej wiecej tak.
Moj owczesny znajomy, ktory mial pewne problemy finansowe chcial sie ze mna spotkac, by zalatwic pewne interesy. Ow znajomy przyjechal do mnie o godzinie 22 z pewnym roslym mezczyzna. Ow rosly mezczyzna na podworku odepchnal mnie i wpadlem w zywoplot. W tym czasie moj znajomy i mezczyzna weszli do mojego domu i ukradli 200. Nastepnie pod grozba pobicia musialem jechac z nimi do bankomatu i wyplacic, co mam na koncie, czyli 400 zl.
Moj problem polega a tym, ze ten rosly mezczyzna siedzial 12 lat w wiezieniu za rozboje i nie bardzo mam jak sobie z tym poradzic, poniewaz jesli pojde na policje, to bede obawial sie o zdrowie swoje i swojej rodziny. Juz tak jest. Odwet tez odpada, poniewaz to nie skonczy sie za dobrze.
Prosze wiec Was o porade, poniewaz nie wiem, co z tym zrobic.

Take the highway to the end of the night
Take a journey to the, bright midnight

metro90
 Wysłana - 8 sierpień 2013 16:09      [zgłoszenie naruszenia]

Nie daj się zastraszyć, idź z tym na policję. Przyszedł raz, przyjdzie ponownie jeśli teraz ujdzie mu to na sucho. Będziesz miał nieustanne powody do obaw.

Zmieniony przez - metro90 w dniu 2013-08-08 16:10:13

Jesus died for somebody's sins but not mine. My sins - my own - they belong to me.

SteStifler
Policja
 Wysłana - 8 sierpień 2013 16:11      [zgłoszenie naruszenia]

idź z tym na Policje i opisz cała sytuacje, jesli bedziesz zwlekał to moze byc jeszcze gorzej, miedzy czasie mozesz zbierac jakies dowody, widział ktos zaistniałą sytuacje? rozumiem ze sam byles, moze masz jakies smsy od niego.
Swoją drogą swietnych masz znajomych

Noblesse oblige

Znawca -

mlkv
 Wysłana - 8 sierpień 2013 16:15      [zgłoszenie naruszenia]

Nicka Luigi kojarzę z jakiegoś pitu-pitu po hyde, więc nie wiem czy dupy nie zawracasz jakimś *******eniem. Dlatego za dużo czasu nie będę tracił.

Jak się srasz to nic nie rób i kontynuuj bycie skarbonką dla jakichś frajerów, jak się przestaniesz srać to tu jest cała seria przestępstw popełnionych w sposób głupi, wystarczająca aby obaj panowie poszli nawet w Polsce pod celę. Problemem ewentualne kwestie dowodowe, ale tu nie znam sprawy ( poza tym że w każdym bankomacie obecnie jest kamera ).

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

LuigiPL
 Wysłana - 8 sierpień 2013 16:17      [zgłoszenie naruszenia]

Tak, Mam nagrania rozmow z nimm jak mi grozil, jest tez jeden swiadek.

SteStifler
Policja
 Wysłana - 8 sierpień 2013 16:21      [zgłoszenie naruszenia]

no to super, zgłaszaj sprawe na Policje, wszystko masz na tacy, miedzy czasie mozesz zbierac więcej dowodów i po kłopocie, mozesz też funkcjonariuszowi prowadzącemu sprawe powiedzieć iż obawiasz sie o swoje zdrowie i zycie w trakcie postepowania, ze Ci grozili iż zrobią ci krzywde gdy zglosisz sprawe wymiarowi sprawiedliwosci.

Noblesse oblige

Znawca -

mlkv
 Wysłana - 8 sierpień 2013 16:26      [zgłoszenie naruszenia]

Jak wiedzą gdzie mieszkasz i była taka akcja to przy udokumentowaniu jej w sposób wystarczający na potrzeby postępowania karnego przygotowawczego powinien iść w Mojej ocenie jednoznacznie wniosek o tymczasowy areszt ( "do sprawy" ) dla obu autorów tego dowcipu od Prokuratora który to dostanie.

I proponuję żeby to w stosownym doniesieniu było czytelnie napisane - obawa o zdrowie, życie, seria ciężkich przestępstw na Twoją szkodę, obawa że będą bez osadzenia w tymczasowym "wpływać na świadków" oraz na Ciebie.

Prokurator będzie potrzebował tutaj dowodów więc na pewno to nagranie, film z kamery w bankomacie jeśli była jak podchodzisz flankowany przez dwóch panów, data transakcji z bankomatu, zeznania tego świadka.

To tak na szybko.

Ekspert -

LuigiPL
 Wysłana - 8 sierpień 2013 17:16      [zgłoszenie naruszenia]

Oto mi chodzilo. Dzieki wielkie.
Mlkv, to byly dawne czasy, jesli chodzi o glupote na inso.

Zmieniony przez - LuigiPL w dniu 2013-08-08 17:18:11

mlkv
 Wysłana - 8 sierpień 2013 18:19       [zgłoszenie naruszenia]

Oto mi chodzilo. Dzieki wielkie.
Mlkv, to byly dawne czasy, jesli chodzi o glupote na inso.

Dobrze misiu, wyjaśnienia przyjmuję, więc żeby zamknąć temat... masz tutaj co do tego doniesienia/do tych zeznań na Policji/Prokuraturze powinno wejść, zaznaczam że to co Ja uważam ma tutaj drugorzędne znaczenie bo Prokurator może wiedzieć lepiej i życzę Ci żebyś trafił na mądrego...:

1) Ow znajomy przyjechal do mnie o godzinie 22 z pewnym roslym mezczyzna. Ow rosly mezczyzna na podworku odepchnal mnie i wpadlem w zywoplot.

Naruszenie nietykalności cielesnej 217 § 1 k.k., mały pikuś tutaj bo to z oskarżenia prywatnego i tylko grzywna/ogr. wolności/pozbawienie wolności. Jak chcesz możesz to pchać, ewentualnie robić obdukcję podchodzącą pod ściganie z urzędu, ale ten element który oznaczyłem 1 ma tutaj niskie znaczenie w całym scenariuszu.

2) W tym czasie moj znajomy i mezczyzna weszli do mojego domu i ukradli 200.

Kradzież z włamaniem ( 279 § 1 k.k. ) o ile przełamali jakieś zabezpieczenia wchodząc do mieszkania ( zamek, zamknięte drzwi ). To jest od roku do lat 10, niezależnie czy wzięli 200 złotych czy 20.000.

Jeśli nie przełamali zabezpieczeń to możesz zgłosić zwykłą kradzież która się tutaj nie łapie na próg kodeksu karnego ( czyli będzie to wykroczenie ) z racji na kwotę 200 zł, ale niezależnie od tego zgłaszaj 193 k.k. czyli tzw. naruszenie miru ( "wdziera się do cudzego domu/mieszkania" ). Ścigane z urzędu i do roku pozbawienia wolności.

3) Nastepnie pod grozba pobicia musialem jechac z nimi do bankomatu i wyplacic, co mam na koncie, czyli 400 zl.

Clou programu:

Art. 280. k.k. -

§ 1. Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
§ 2. Jeżeli sprawca rozboju posługuje się bronią palną, nożem lub innym podobnie niebezpiecznym przedmiotem lub środkiem obezwładniającym albo działa w inny sposób bezpośrednio zagrażający życiu lub wspólnie z inną osobą, która
posługuje się taką bronią, przedmiotem, środkiem lub sposobem,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Nigdy nie namawiam do takich praktyk, ale jeśli się okaże że pan ( którykolwiek ) posługiwał się w chwili zdarzeń zacytowanych właśnie jakimś takim niebezpieczny przedmiot z tego par. 2 to by było dla Ciebie lepiej.

Z tego artykułu ( czystego, a tu będzie combos ) ludzie idą pod celę, to nie jest kapiszon.

4) Tak, Mam nagrania rozmow z nimm jak mi grozil

Groźby karalne o ile treść odpowiada temu co w kodeksie ( tutaj wnioskuję że tak ), 190 § 1 k.k. ale tylko w stosunku do autora tych gróźb i od razu wniosek o ściganie tych gróźb ( to jest ścigane na wniosek ).

5) Rozpisujesz to tak jak napisałem, z tym zastrzeżeniem co do pkt 2 ( w zależności od stanu faktycznego kradzież z włamaniem lub zwykła kradzież + naruszenie miru ) , następnie kulturalnie zaznaczasz że panowie działali "wspólnie i w porozumieniu", czyny wymienione pozostają ze sobą w zbiegu.

6) Składasz dowodowo wszystko co masz, w szczególności tą rozmowę jak Ci grozi , na przesłuchanie przychodzisz od razu z tym świadkiem wnosząc aby go od razu przesłuchali, do tego wniosek o zabezpieczenie ewentualnych nagrań z kamery bankomatu.

7) Dalej ta litania o której pisałem - czyli boisz się o własne zdrowie, życie, o rodzinę, że wrócą i Ci łeb u*******ą albo że jak się dowiedzą że złożyłeś to wtedy Cię zabiją, potem dodajesz ( skoro masz takie informacje ) że według Twojej najlepszej wiedzy jeden ze sprawców odbywał już długoletnią karę pozbawienia wolności za rozboje.

Te elementy muszą się znaleźć w zgłoszeniu jeśli tu ma iść tymczasowy areszt.

8) Po tej litanii podajesz to co wiesz o klientach ( dane osobowe, adres ), prosisz żeby Prokurator prowadzący temat w trybie natychmiastowym rozważył ich:

a) zatrzymanie na 48 ( art. 247 Kodeksu Postępowania Karnego ) i doprowadzenie na przesłuchanie - od strony prawnej uzasadnia to obawa że nie stawią się na wezwanie i konieczność ich aresztowania tymczasowego:

b) wniosek od Prokuratora do Sądu o tymczasowe aresztowanie obydwu klientów, co uzasadniasz obawą o własne życie/zdrowie w sytuacji kiedy będą pozostawać na wolności ( że przyjdą i Ci u*******ą łeb ), wysokim prawdopodobieństwem popełnienia czynu ( dowody przedstawione ), wysoką grożącą im karą oraz obawą że przyjdą i będą Ciebie "nakłaniać" do odwołania zeznań ( 258 k.p.k. ). Możesz wspomnieć że jeden ze sprawców jest recydywistą i się boisz takich ludzi.

Spisz to Sobie na kartce jak nie zapamiętasz, nie ucz Policjanta/Prokuratora paragrafów i ich numerów ( pisałem je dla porządku ) tylko zeznawaj tak bo musi być czarno na białym żeby szedł tymczasowy.

Nawiasem mówiąc w takich sprawach tymczasowe chodzą często gęsto.

Tyle ode Mnie, jak coś pominąłem to osoby mające wiedzę proszę o dorzucenie.

Zmieniony przez - mlkv w dniu 2013-08-08 18:20:57

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

wjazd na chate

Warto przeczytać: Co mam zrobic, jak zareagować.? | Ubezpieczenie-student | reklamacja na podstawie ustawy o ochronie praw konsumenckich.. | przepisanie mieszkania z własnościowego na odrębną własność | "doradztwo finansowe" :) | Pomyłka przy wysłaniu zapytania / oferty mailem | wykraczenie zw ze 'stuczka' | Rw - wydanie materiałów z magazynu na cele budowy... | Jaki skrypt sklepu internetowego dla firmy ?? | Praca licencjacka pomocy | Wjazd prokuratury na teren firmy bez poinformowania właściciela | Czy mogłem oskarżyć bank? | potrzebna pilna porada prawnicza(spadek-kredyty) | wymiana waluty | Nakaz aresztowania a zapłacenie grzywny | KRAJOWY REJESTR DŁUGÓW | galant | wąsy | blondynki | cukrzyca | najlepszy film | film wszechczasów | wszechczasów | marzenia | rycie bani | vin diesel | oddychanie naprzemienne | marki koszul | animal | ps 3 | playstation | długość stosunku | żaba pokój | facebook to | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.