FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1694 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Motoryzacja
wydech 
[powiadom znajomego]    
Autor "wydech"   

mobi89
 Wysłana - 17 lipiec 2010 01:17        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Panowie często widać na ulicach samochody które mają "tuningowane" wydechy. Wygląda to tak, że z tyłu wystaje ruła jak rynna a samochód zamiast ładnego brzmienia robi typowe " BUUUUUUUU " i słychać go z kilometra. Ogólnie lipa.

Pomijając już fakt silników typu V6, V8 itp. Chciałbym abyście mi powiedzieli jak właściciele aut które zaraz wkleje a do mocnych one nie nalezą uzyskali taki efekt. Ciekawi mnie ile kosztuje taka zabawa bo może i sam bym kiedyś zainwestował w takie "brzmienie" np. w samochodzie który ma ze 150hp ale nie ma tam rzędowej 8. Da sie uzyskać taki efekt na częściach z "allegro" ??

Pierwszy przykład to Getz 1.3 benzyna

No i klekot, tutaj też jestem mile zaskoczony

Pytam całkiem poważnie kiedyś na ulicy widziałem astre. Miała ze 110-130kucy a silnik a raczej tłumik wydawał baaaaaardzo przyjemny dzwięk dla ucha.

Zmieniony przez - mobi89 w dniu 2010-07-17 01:19:57

Biker BoyZ
TorQe

Kisielu
 Wysłana - 17 lipiec 2010 07:14      [zgłoszenie naruszenia]

Jak? Odpowiedni tłumik i tyle.

Znawca -

Neo3
 Wysłana - 17 lipiec 2010 09:06      [zgłoszenie naruszenia]

imo brak komorowego
drugi brzmi jak przelot

MotorSport Technology.

Specjalista -

mobi89
 Wysłana - 17 lipiec 2010 09:32      [zgłoszenie naruszenia]

Ok ale w takim razie jak dobrać taki tłumik? Nie chciałbym np. uzyskać efektu, gdzie okaże sie że słychać mnie z kilometra i zamiast fajnego brzmienia będzie to wyglądało jakbym stracił tłumik.

Neo, przelot? co masz na myśli ? :)

Biker BoyZ
TorQe

Mazaki
 Wysłana - 17 lipiec 2010 10:49      [zgłoszenie naruszenia]

Samemu to lepiej się nie zabierać za kombinowanie, chyba że masz o tym jakieś pojęcie. Niestety, ale źle dobrany wydech tylko pogorszy parametry silnika.
Najlepiej to zgłosić się do jakiejś firmy która się tym zajmuje.
Koszta takiej przyjemności zaczynają się od ok 1500 zł w zależności od skomplikowania układu wydechowego.
Jak już robić wydech to i warto zrobić kolektor wydechowy(dodatkowy 1000zł)
No chyba, że nie zależy ci na poprawieniu mocy i osiągów a tylko na dźwięku to końcowy mugena czy ultera powinien załatwić sprawę.
Pamiętaj jednak, że nigdy ze zwykłego silnika nie uzyskasz dźwięku widlaka

Zmieniony przez - Mazaki w dniu 2010-07-17 10:50:14

Neo3
 Wysłana - 17 lipiec 2010 11:04      [zgłoszenie naruszenia]

przelot - luzny wydech z (lub nawet nie) tlumikiem przelotowym.

ztcw to najwiecej halasu robia wlasnie takie pseudotuningowe wydechy,

swego czasu robilismy przelot do 1,3, na jednym tlumiku przelotowym (ze starego poloneza/fiata bodajze ) ktory byl umieszczony na samym koncu, dzwiek byl swietny(bardzo podobny do tego na 1 filmiku tylko ze na wysokich obrotach glosniejszy), do tej pory nie wiemy czy normy nie przekroczyl ale mysle ze bylo blisko. Na niskich obrotach za to wzglednie cicho bylo. Niesteyy filmikow raczej nie mam a teraz tlumik wylecial i na jego miejscu jest jakiś kat takze brzmienie pewnie troszke sie zmieni.

Najgłosniejsze auto jakie sluszalem mialo wydech jedynie z puszka rezonansowa, naprawde głooosny wydech..

Zmieniony przez - Neo3 w dniu 2010-07-17 11:04:33

MotorSport Technology.

Specjalista -

JOVOVlCH
 Wysłana - 17 lipiec 2010 12:29      [zgłoszenie naruszenia]

nie tu.

Zmieniony przez - jovovlch w dniu 2010-07-17 14:34:32

mobi89
 Wysłana - 17 lipiec 2010 14:35      [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki Czyli jeśli sie nie znam po prostu lepiej udać się do jakiejś firmy tuningowej która się tym zajmuje i powiedzieć co chce sie uzyskać

No chyba, że nie zależy ci na poprawieniu mocy i osiągów a tylko na dźwięku to końcowy mugena czy ultera powinien załatwić sprawę.

Wystarczy kupić końcową część wydechu aby uzyskać taki efekt? (oczywiście nie mówie o nakładce).

Można prosić o przykładowy link z allegro bądź jakiegoś sklepu moto ?

Biker BoyZ
TorQe

Mazaki
 Wysłana - 17 lipiec 2010 15:13      [zgłoszenie naruszenia]

Końcowy tłumi zmieni ci nieznacznie dźwięk. Jeżeli chcesz sam możesz pokombinować. np usunąć katalizator, lub zrobić z niego wydmuszkę. Po usunięciu kata będzie głośniej i może z 1 lub 2 km więcej
Możesz modzić z różnego rodzaju tłumikami końcowymi i środkowymi.
Tylko ze wszystko musi trzymać się kupy
Możesz poszukać na allegro, bo czasami ludzie sprzedają gotowe wydechy. Jeżeli posiadasz auto z silnikiem lubianym przez tunerów to będzie ci dużo łatwiej dorwać gotowy wydech na allegro.
Poza tym możesz zaingerować w układ dolotu powietrza, tu też możesz lekko ugrać na dźwięku. Jakaś wkładka lepszej firmy np. K&N, lub stożek. W przypadku stożka wypada jeszcze zadbać o odizolowanie go od komory silnika, aby nie zasysał ciepłego powietrza z komory silnika.
Tu też możesz zyskać lekko na mocy(może do 5km)
Co do linków
Mugen

[moto.allegro.pl/item1118279486_tlumik_sportowy_mugen_wm_silencer_regulacja_obejm.html

Oczywiście nie są to jedyne firmy robiące tłumiki, jest ich cała masa, czasem nawet zwykłe chińczyki dobrze grają.
Powiedz do jakiego auta to ma być, z jakim silnikiem, to będzie łatwiej powiedzieć co możesz.

mobi89
 Wysłana - 17 lipiec 2010 15:29      [zgłoszenie naruszenia]

heh, aktualnie to mam focusa 1.8 TDCI 115km. Także z diesla ciężej coś wyciągnąć, choć nie powiem bo ta Bora co wrzuciłem ładnie gra Natomiast jeśli koszt takiej modyfikacji w dieslu wyniósłby pare stówek to czemu nie i do focusa bym wrzucił

[http://www.youtube.com/watch#!v=n00iy9CvDlk&feature=related] jak na diesla bardzo przyjemny

[http://www.youtube.com/watch#!v=mrCAheK5E2w&feature=related] ten jednak podchodzi mi z tych dieslowskich najbardziej.

dałoby rade? :)

Ps.Ta Corsa konkretny dzwięk :)

Zmieniony przez - mobi89 w dniu 2010-07-17 15:32:01

Biker BoyZ
TorQe

Mazaki
 Wysłana - 17 lipiec 2010 16:17      [zgłoszenie naruszenia]

Powiem ci ze z diesla jest dużo łatwiej coś wyciągnąć niż z wolnossącego, jeżeli chodzi o moc.
Jeżeli chcesz robić tego focusa, to ja na twoim miejscu zrobiłbym to w dobrej firmie tuningowej. Nie ma co się oszukiwać, oni zwojują najwięcej.
Godne polecenia to:
TTC - Kraków
CompSport - Bielsko , Kraków, Łódź
DynoSoft - Katowice, Wrocław
Wypuszczają na ulice bardzo fajne diesle

Jeżeli zależy ci na dźwięku to rób przelot.
Jak starczy ci kasy zrób program i nie dość ze będzie ładnie brzmieć, to jeszcze z twoich 115 koni zrobi się gdzieś 140+ jak nie więcej, a spalanie wzrośnie naprawdę nieznacznie.

Dźwięku diesla nie ma co porównywać do benzyniaka.
Jak masz jakieś pytania to chętnie odpowiem na ile będę potrafił
I parę filmików

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

wydech

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: Nawigacja do 500 | Dla tych co nie moga zdac... | Alkomat - jaki wybrać? | ZGUBIŁEM PRAWKO !!!! kvtfa | zdawać prawko teraz czy później? jak lepiej? | Peugeot 407 - opinie | sprzedac samochód z niemiec czy moge?? | koszty rejestracji i ubezpieczenia | cinquecento 0.9 - pasek czy łańcuch ?? | włoszczyzna | Pytanie o opony. Z forda do poloneza? | Hałas w wnętrzu Primery P11, '01. | MAŁA KOLIZJA | problem z poduszkami | Kaskaderzy za PRL-u | wibracje | lodzo | karima adebibe | olulu | femdom | domina | yaris | nibiru | prosaki | kara śmierci | kurdes | penilarge | tor | matlab | mat lab | monika mrozowska | regulator | morandi | wojsko | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.