FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 7918 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Militaria
wykrywacz metali 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "wykrywacz metali"   

jarko27
 Wysłana - 18 marzec 2007 00:18        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

witam , chciałem sie pobawic w małe poszukiwania, lecz na sprzecie sie nie znam , myslałem nad takim sprzetem [http://www.allegro.pl/item174155607_wykrywacz_metali_profi3300_lcd_bez_minimum_.html] ocencie czy warto ewentualnie prosił bym o jakies propozycje, pozdrawiam

BiG BoSs
Rockefeller
 Wysłana - 18 marzec 2007 12:33      [zgłoszenie naruszenia]

nada sie..
tez bym sobie taki zakupil w lato po plazy pochodził zawsze mozna cos znaleść

Zmieniony przez - BiG BoSs w dniu 2007-03-18 12:35:20

Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia!

byku15
 Wysłana - 20 marzec 2007 21:06      [zgłoszenie naruszenia]

wszystko zalezy od tego co masz zamiar szukac?
Czy drobnica (monety, guziki, i inne male ******ly)
czy militarke.

jarko27
 Wysłana - 21 marzec 2007 23:27      [zgłoszenie naruszenia]

raczej jestem nastawiony na złoto ;P o jakies skarbiki nie o bomby ;P

minner
SZPIEG
 Wysłana - 22 marzec 2007 08:46      [zgłoszenie naruszenia]

To kilka takich podstawowych rzeczy na temat wykrywaczy metali z wiki

Typy wykrywaczy metalu

Występują trzy główne typy wykrywaczy metalu:

* BFO - ang. Beat Frequency Oscillator - generator zdudnieniowy. Zasada działania opiera się na wykrywaniu zmian częstotliwosci generatora. Zmiana indukcyjnosci spowodowana obecnoscia metalu w zasięgu cewki powoduję zmianę częstotliwosci drgań generatora. Detektory te charakteryzuja się prostotą konstrukcji i bardzo kiepska czułoscią. Najwiekszą ich wadą jest jednak wrazliwość na warunki zewnętrzne. Tego typu wykrywacze były stosowane głównie po II WŚ jako wykrywacze wojskowe zwane minerskimi.

* PI - Pulse Indicator - generator impulsów. Sygnał generowany jest przez cewkę, a następnie odbierane jest echo. Wykrywacze tego typu nie posiadają rozróżnienia metali. Wady to duży pobór prądu, mała stabilnościa, która wymusza częstsze strojenie. U tego typu wykrywaczy trudno o funkcje dyskryminacji metalu.

* VLF, VLF-TR - ang. Very Low Frequency - wykrywacze pracujące na niskiej częstotliwości w układzie nadajnik-odbiornik. Cewka nadawcza generuje sygnał sinusoidalny. Jeżeli w polu cewki nadawczej umieścimy metal, to przez układ odbiorczy odebrany zostanie zakłócony sygnał nadawczy. Wykrywacze tego typu posiadają najczęściej tzw. dyskryminacje, czyli możliwość wyboru, jakiego metalu wykrycie ma być sygnalizowane a jakiego ignorowane.

Prawne warunki korzystania z wykrywaczy metali

Wykrywacze metalu w poszukiwaniach archeologicznych bywają wykorzystywane zarówno przez archeologów, jak i przez amatorów (w tych krajach, w których amatorom wolno prowadzić poszukiwania archeologiczne, w Polsce jest to zakazane). W niektórych krajach (w tym w Polsce) do używania wykrywaczy metalu potrzebne są specjalne zezwolenia. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem "poszukiwanie ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych, w tym zabytków archeologicznych, przy użyciu wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych i technicznych oraz sprzętu do nurkowania" wymaga pozwolenia właściwego wojewódzkiego konserwatora zabytków (Ustawa z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami; art. 36 ust 1 poz. 12).

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Ekspert -

byku15
 Wysłana - 23 marzec 2007 08:17      [zgłoszenie naruszenia]

To teraz ile masz kaski na to przeznaczone?

gonzo17
 Wysłana - 14 kwiecień 2007 13:46      [zgłoszenie naruszenia]

Też mam ochote kupić sobie wykrywacz taki [http://www.allegro.pl/item185030267_wykrywacz_metali_garrett_ace_150.html]
co nim myślicie bo brat mi kupił wykrywacz ale to jest wykrywacz nadający sie na plaże a nie do militarki i do tego jeszcze jest chiński. Marzy mi sie ten Garrett w końcu jest amerykański

gonzo17
 Wysłana - 14 kwiecień 2007 13:48      [zgłoszenie naruszenia]

A ten co mam nazywa sie Precision Gold i kosztował aż 70 Funtów

beldzior
ERKAEMISTA
 Wysłana - 11 lipiec 2007 14:43       [zgłoszenie naruszenia]

Na militarkę najlepszym wykrywaczem jest HS-3, koszt używanego to coś koło 650-800zł Nowy około 1000zł
Na militarkę i drobnicę z tańszych ale dobrych to wszystkie rutusy.
Na drobnice z tych tańszych to Garett ace 150

Nie kupujcie chińskich MD i innego shitu.

Ja chcę karabin taki, którego lśniąca stal ogniste śle zygzaki, gdy padnie rozkaz: Pal!
Ja chcę karabin taki, co ciska śmierci grom, by wraże tłuc żołdaki , za Polskę,......

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

wykrywacz metali

Warto przeczytać: Pozwolenie na wiatrówkę | Jaką broń wybrać ?/ | WYKOPEK - LUFA pomocy!!!! | gdzie mozna dostac plakat? | Komisja wojskowa ... | Wiatrówki zna się ktoś?? | T-34/85 | sklep z militariami w wawie | POZOSTAŁOŚCI powojenne w Warszawie | KONKURS | Fotografie Dywizjonu 303 | ASG | <<<jak jest z podoficerską?? | Minigun's | Dawajcie pomysly... | Akadema Obrony narodowej - Ważne,pomóżcie!! | polo | Dżem 30 koncert dvd2avi | linki | bozemojale | pachy | milf | sqzi | moda | szwed | antoni | fryzjer kraków | fryzjer | playboy | sylwester | sylwek | hyde | hydepark | spam | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.