FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 20458 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
wypowiedzenie a chorobowe ?? 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "wypowiedzenie a chorobowe ??"   

exe2002
 Wysłana - 1 luty 2006 22:01        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Mam jedno pytanie, chce sie zwolnic z pracy , okres wypowiedzenia trwa 2 tyg, czy moge isc na te 2 tyg na chorobowe ??

EXE

Skjoeld H.
 Wysłana - 1 luty 2006 23:05      [zgłoszenie naruszenia]

Nie ma przeszkód, żeby pracownik dokonał wypowiedzenia w czasie usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy. Może być problem z kwestią poinformowania pracodawcy W każdym razie okres wypowiedzenia rozpoczyna się od momentu, w którym pracodawca mógł zapoznać się z oświadczeniem woli pracownika w tej sprawie.

Inaczej wyglądałaby sytuacja, gdyby wypowiedzieć umowę chciał pracodawca, którego obowiązuje zakaz z art. 41 KP.

Znawca -

exe2002
 Wysłana - 1 luty 2006 23:25      [zgłoszenie naruszenia]

Tzn moge zrobic taka akcje ze dam wypowiedzenie i po 2 dniach pojde na chorobowe i nikt nie bedzie sie czepiac ??

Sorry za tak glupie pytanie ale nikt nie potrafi mi konkretnie odpowiedziec

EXE

Skjoeld H.
 Wysłana - 1 luty 2006 23:34      [zgłoszenie naruszenia]

Jak się mają czepiać jak będziesz chory ?
Przecież choroba może złapać Cię w każdej chwili, niezależnie od tego czy wypowiedziałeś umowę czy nie...

Znawca -

Nowieńkij
 Wysłana - 1 luty 2006 23:38      [zgłoszenie naruszenia]

Tak, możesz iść na zwolnienie nawet od tego dnia w którym złozysz wyp. Żadna ustawa nie zabroni Ci chorować

A tak na marginesie - nie lepiej się dogadać z pracodawcą?
Niech Ci da wypowiedzenie z klauzulą "zwolniony z obowiązku pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia".

Mało który chce , ale czasem dają. Wszystko zależy od tego, jak się dogadasz.

A jak dogadać się nie da i masz urlop zaległy a chcesz pieniadze za niego dostać, to idź na zwolnienie

Lecz kiedy nadejdzie godzina powstania, magnatom lud ucztę zgotuje,
muzykę piekielną zaprosi do grania, a szlachta niech wtedy tańcuje.

exe2002
 Wysłana - 1 luty 2006 23:46      [zgłoszenie naruszenia]

Dzieki, oczywiscie sog beda

EXE

puzon1488
 Wysłana - 6 luty 2006 10:10      [zgłoszenie naruszenia]

Wszystko pięknie tylko.......! Jeżeli w okresie wypowiedzenia będziesz na zwolnieniu, to licz się z ewentualnoscią, że pracodawca może wystąpić do ZUS w wnioskiem o kontrolę prawidłowości korzystania ze zwolnienia lekarskiego (jeśli jest upierdliwy może tak postąpić!) jeśli poweżmie wiadomość, że korzystasz ze zwolnienia w sposób nieprawidłowy, niezgodnie z zaleceniami lekarza np. jeżeli w trakcie zwolnienia będziesaz sobie gdzieś dorabiał, albo w zwolnieniu będzie kod, że chory musi leżeć, a ty będziesz sobie pomykał ulicami miasta jak nigdy nic, to może się dla Ciebie skończyć dyscyplinarką . No i bedziesz musiał bujać sie po sądach aby zmienić tryb rozwiązania umowy o pracę. Więc jeśli korzystasz ze zwolnienia to sie pilnuj! Sorki za takie czarne scenariusze, ale w przypadku niekorzystnego zbiegu okoliczności tak może być! pozdrawiam

Berserkr

JarekCK
 Wysłana - 6 luty 2006 18:52      [zgłoszenie naruszenia]

Zobaczczmy jak to jest pracownik ma tzw. moralne przyzwolenie na "szukanie lepszego dla siebie wyjścia", może takim sposobem, może jednak lepiej chorobowe... itd. Gdyby tak pracodawca snuł swoje rozważania to szybciutko podniósłby się krzyk pt "wyzysk", "krwiopijca kombinuje", do Sądu Pracy z nim... Czy Waszym zdaniem nasz Kodeks Pracy nie jest zbyt przychylny pracownikom a kontra pracodawcom? Pozdrawiam

Jarek

Nowieńkij
 Wysłana - 6 luty 2006 20:24      [zgłoszenie naruszenia]

Czy Waszym zdaniem nasz Kodeks Pracy nie jest zbyt przychylny pracownikom a kontra pracodawcom? Pozdrawiam

Nie

pracownik ma tzw. moralne przyzwolenie na "szukanie lepszego dla siebie wyjścia", może takim sposobem, może jednak lepiej chorobowe..

Czy wiesz coś więcej o sytuacji tego pracownika, stosunkach w zakładzie pracy, wywiązywania się pracodawcy ze swoich obowiązków itd., czy zakładasz apriori, że pracownik to ten zły?

Gdyby tak pracodawca snuł swoje rozważania to szybciutko podniósłby się krzyk pt "wyzysk", "krwiopijca kombinuje",

Po pierwsze - świadomość swoich praw wśród polskich "pracowników najemnych" jest raczej niska.
Po drugie - wola do korzystania z nich, w związku z sytuacją na rynku pracy , prawie zerowa

To nie jest problem kodeksu - tylko sytuacji i mentalności.
Jeśli wielka, miedzynarodowa korporacja finansowa próbuje dymać swoich pracowników (przepraszam za kolokwializmy ) na tzw. "żywca" - to o czym to świadczy?

O tym, że kodeks jest zły dla pracodawcy?

JarekCK
 Wysłana - 6 luty 2006 22:30      [zgłoszenie naruszenia]

Nowieńkij, nie zakładam absolutnie apriori , że pracownik jest tym złem. Daleki jestem od tego. Najczęściej to rzeczywiście pracownicy są poszkodowani ale zaznaczam najczęściej... A tak przy okazji to co myslisz o tym, żeby zupełnie zlikwidować Kodeks Pracy. Przecież wszystkie kwestie między pracodawcą a pracownikiem można regulować Kodeksem Cywilnym. Pozdrawiam

Jarek

Nowieńkij
 Wysłana - 6 luty 2006 22:50      [zgłoszenie naruszenia]

Ja uważam, że zmiany tego typu (słuszne zresztą - tu masz rację) można wprowadzać tylko na ustabilizowanym, normalnym rynku pracy.
Gdzie urzedy powołane do kontroli robią uczciwa robote, gdzie pracodawca nie kombinuje żeby tylko oszczedzić, gdzie pracownik nie jest z góry nastawiony na anty
Popuszczenie cugli pracodawcom w tej chwili niczego dobrego w najbliższym czasie nie przyniesie.

To jest oczywiście moje prywatne zdanie, ale ja jakby znam trochę sytacje z własnego bolesnego doświadczenia i wiem jak ogromna moze być pomysłowość ludzka. (ale potem jaka radośc jak odszkodowanie wypłacą )

Może sie mylę, ale uważam, że droga do poprawy sytuacji nie leży aktualnie w kombinowaniu kodeksem

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

wypowiedzenie a chorobowe ??

Strony: 1 2

Warto przeczytać: odszkodowanie za wypadek w niemczech nie z mojej winy | Renta | Alimenty od Matki? | Dotacja z uni-na co mogę przeznaczyć pieniądze | Pracodawca mnie oszukał | Fundusz Alimentacyjny | Jak uprzykrzyć życie pracodawcy | Jak to jest z mandatem za jazde bez biletu i sciaganiem pieniedzy .. | Kancelarie prawne - sprawy medyczne | studia-problem | zgubilem prawko, co zrobic? | Czy to prawda? | Jaka odprawa po zwolnieniu, a następnie uzyskaniu prawa do renty? | Działalność Gosp. a sposób opodatkowania!!!! | Zatarcie skazania | Wypadek przy pracy, ZUS i świadczenia. | brak znajomych | looper | Gokacy | Małgorzata Socha | ps3 | rosyjski | chada | muzułmanie | islam | dzieciństwo | Welcome to africa everybody | szakal2402 | dziwk | dziwka | normalnie o tej porze | reprezent | gra horror | horror | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.