FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4136 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
wypowiedzenie pracy 
[powiadom znajomego]    
Autor "wypowiedzenie pracy"   

INSOMNIA
 Wysłana - 10 październik 2003 22:54        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Zmieniam pracę i chcę sie zwolnić z obecnej pracy za porozumieniem stron,bo nie moge czekać 3 m-cy. Jak napisac podanie? Jak wywalczyć jak najszybsze zwolnienie? Jestem gotowy na wszelkie ustępstwa,bo zmieniam prace na DUŻO lepszą:)
Proszę o porady w tym temacie

pozdrawiam

"Co nas nie zabije, to nas wzmocni"

Amazone
 Wysłana - 11 październik 2003 06:28      [zgłoszenie naruszenia]

Jeśli pracodawca pójdzie Ci na rękę, to oczywiście rozwiąż umowę za porozumieniem stron:

Oferta pracownika o rozwiązanie umowy o pracę za wzajemnym porozumieniem
....................................... ............................, dnia........................r.
(oznaczenie pracownika)

do ...............................................................
(oznaczenie pracodawcy)

Proszę o wyrażenie zgody na rozwiązanie ze mną umowy o pracę z dniem ............................r. na podstawie porozumienia stron.
Odpowiedzi na moją ofertę oczekuję do dnia ............................r.

.......................................
(podpis pracownika)

---------------------------------------------------------------------------------------
kawoszka ===== modka działu fitness =====
================= zamiast dawać mi soga kliknij: [http://www.pajacyk.pl]

Znawca -

Amazone
 Wysłana - 11 październik 2003 06:38      [zgłoszenie naruszenia]

Nie będę się tu bawić w spacje żeby to jakoś sformatować, dasz sobie radę albo wyślij mi powiadomienie sfd to prześlę mejlem w wordzie.

Jeśli pracodawca się nie zgodzi, możesz go... ee... nakłonić mówiąc, że pójdziesz na zwolnienie lekarskie.
Jeśli okres wypowiedzenia to rzeczywiście 3 miesiące (pracujesz u tego pracodawcy już 3 lata?) to jednak za długo by ryzykować zwolnienie, bo może dopaść Cię orzecznik ZUS - jeśli więc zagranie nie wyjdzie, masz 2 możliwości:
- najpierw iść na zwolnienie, potem na urlop - tylko w trakcie zwolnienia nie możesz pracować,
- trochę bardziej paskudnie, ale wykorzystując aktualny stan prawny rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracodawcy na podstawie art. 55 par. 1 [1] kp. Umowa rozwiązuje się natychmiast, a Tobie przysługuje jeszcze odszkodowanie Pracodawca może wystąpić z pozwem o odszkodowanie za niezgodne z prawem rozwiązanie umowy (jeśli wskazana przyczyna nie uzasadniała rozwiązania w tym trybie) ale zwykle się na to nie decydują ze względu na szybkość naszych postepowań oraz wysokość odszkodowania jaką mogą wygrać (w wysokości wynagrodzenia za okres wypowiedzenia).

Jeśli możesz się dogadać, rozwiąż umowę za porozumieniem, jeśli jest to wykluczone - bez wypowiedzenia z winy pracodawcy.

---------------------------------------------------------------------------------------

Znawca -

INSOMNIA
 Wysłana - 11 październik 2003 16:12      [zgłoszenie naruszenia]

hmm...
z tym zerwaniem umowy z powodu ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków wobec pracownika lub temu podobnych, to nie za bardzo... troche się obawiam, żebym sobie za bardzo nie zaszkodził, no chyba, że z powodu śmiesznie małych zarobków :)
ale z tym "straszeniem" chorowaniem i urlopem to pomyśle... :)
2-3 tygodnie na zwolnieniu, tydzień w pracy, znowy 2 tygodnie chorobowego, urlopik, itd... :)
aha, a do kogo kierować to podanie?
do dyrektora naczelnego (który jest zarazem prezesem)?
i czy musze/powinienem powiadomić o tym wcześniej kierownika mojego działu, czy poczekać, aż go powiadomi dopiero dyrektor?

pozdrawiam

"Co nas nie zabije, to nas wzmocni"

Amazone
 Wysłana - 13 październik 2003 12:36      [zgłoszenie naruszenia]

To zależy od organizacji u Twojego pracodawcy. Jeśli chodzi o prawo, wystarczy jeśli przedstawisz pismo 'naczelnemu', natomiast to Ty musisz wiedzieć, czy lepiej w Twojej sytuacji dogadać się z bezpośrednim przełożonym czy z kimś wyżej.

Znawca -

INSOMNIA
 Wysłana - 13 październik 2003 17:05       [zgłoszenie naruszenia]

UUU ciężko będzie - ale można też wypowiedzieć umowę o pracę ( być może pracodawcy zależy na tym żebyś się sam zwolnił a nie porozumienie )ale możesz się dogadać z pracodawcą i skrócić okres wypowiedzenia powiedzmy do 1-5 dni.
Generalnie skutek jest ten sam z tym, że podstawą nie jest p[orozumienie ale wypowiedzenie - dla niektórych pracodawców ma to znaczenie.
A jak nie to patrz AMAZONE
pozdro

>>boban<<
*Jak Ci pomogłem to nie dawaj soga tylko pomóż innym*

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

wypowiedzenie pracy

Warto przeczytać: Patent - moj pomysl, fragment realizacji w pracy | świadczenia pracownicze | Pobicie co robic?? | szkola i problem | prawo spadkowe - mieszkanie w spadku.. | gwarancja | Zakup firmowy za granica. VAT UE, vat reversed... ktos sie orientuje? | Giełda | Przesyłka z numerem NIP | rachunek przez internet | Zakup samochodu | Mikroekonomia-funkcja użyteczności | wyłudzenie | Konto w EUR - gdzie? | Szkoda komunikacyjna | Sprawa w Sądzie dla nieletnich - co mi może za to grozić. | puszcza się dysko | panna daje | panna szmata zdradza | ilu facetów po kolei | opowiadanie wymiana zon | sex historie | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.