FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 16368 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
zaginiona paczka na poczcie :-( 
[powiadom znajomego]    
Autor "zaginiona paczka na poczcie :-("   

speedboy
 Wysłana - 5 listopad 2005 23:48        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

WITAM!
Sprzedałem na allegro tlefon wart ok 500 zł.
Kasę dostałem na konto , tel wysłałem , ale ten nie doszedł.
Paczka była priorytetowa więc powinna dojśc najdalej za 3 dni od nadania.
Dzis mija ok 20 dni i nic !!
Niestety nie posiadam kwitka nadania paczki.
Byłem na poczcie kilka dni po wysłaniu paczki , tam mi powiedzieli , że za wiele nie zdziałają jeśli kwitka nie mam , ale po chwili wymyślili , że przecież wysyłając zabierają tę kopię ze środka kwitka nadawczego .
Kazali mi przyjśc po upływie 14 dni od wysłania paczki , że niby wtedy moge reklamację składać.
Sprawa jest taka , że osoba , która wpłaciła kase żąda jej zwrotu , ale ja nie mam pewnośći , czy czasem nie ma tego tel i nie chce mnie w konia zrobic.
CO ROBIC !! ??

curf
 Wysłana - 6 listopad 2005 00:10      [zgłoszenie naruszenia]

Reklamację składasz ustnie do protokołu lub pisemnie na specjalnym druku pocztowym po 14 dniach od nadania przesyłki.
"Zgłoszenie reklamacji może nastąpić nie wcześniej niż po upływie 14 dni od dnia nadaniaprzesyłki rejestrowanej lub przekazu pocztowego i nie później niż w terminie 12 miesięcy od dnia ich nadania."
Sprawy reklamacji regulują przepisy:
[http://www.poczta-polska.pl/pliki/Regulamin050906.pdf]
oraz
Rozporządzenie Min. Infrastruktury z 13.10.2003 r. w spr. reklamacji powszechnej usługi pocztowej w zakresie przesyłki rejestrowanej i przekazu pocztowego (Dz.U. nr 183, poz 1794)

Zadbaj, żeby na poczcie dali Ci jakieś poświadczenie o złożonej reklamacji i wyślij xero tego dokumentu do nabywcy. Nie zwracaj mu pieniędzy do zakończenia postępowania reklamacyjnego.

PROSZĘ NIE ZWRACAĆ SIĘ DO MNIE MAILEM O WYKONANIE GRAFIKI :-)

Specjalista -

speedboy
 Wysłana - 9 listopad 2005 13:36      [zgłoszenie naruszenia]

no i po sprawie
nie mam oryginalnego kwitka nadania paczki
na poczcie dostałem ksero kopii nadania , ale nie mają oryginału nie można zacząć postępowania reklamacyjnego
musze chyba kase oddac za ten telefon tylko nie mam pewnosci czy ta osoba nie odebrala tego telefonu bo poczta mi tego nie sprawdzi bo nie mam reklamacji wiec KLOPS

baksiu
 Wysłana - 9 listopad 2005 15:17      [zgłoszenie naruszenia]

Idiotyzm z tym oryginalem, nie daj sie poczcie.

[http://www.pajacyk.pl] <- wlaz i klikaj :) to nic nie kosztuje

curf
 Wysłana - 9 listopad 2005 15:42      [zgłoszenie naruszenia]

Idź ponownie na pocztę i daj im szansę wyboru "afery" jaką im zgotujesz. Może to być skarga do Dyrekcji Generalnej Poczty Polskiej, Federacji Konsumentów bądź powiadomienie prasy.
Nie daj się zbyć stwierdzeniem, że brak oryginału nadania uniemożliwa przeprowadzenie postępowania reklamacyjnego!!! Skoro sami dysponuja potwierdzeniem przyjęcia usługi do realizacji, więc formalny kwitek nie może byc pretekstem do zbycia klienta. Tym bardziej, ze postępowanie to miałoby na celu ew. wykazanie, że usługa nie została wykonana.

Specjalista -

speedboy
 Wysłana - 9 listopad 2005 15:46      [zgłoszenie naruszenia]

więc co mam zrobić??
mam w ogóle szanse odzyskać te 500 zł??
nie mam dowodu nadania , dali mi jedynie ksero kopii nadania
więc??

curf
 Wysłana - 9 listopad 2005 16:05      [zgłoszenie naruszenia]

A jaka jest różnica między kserokopią dowodu nadania a oryginałem?
Przecież poczta nie podważa faktu, iż przyjęła przesyłkę - prawda? Mają swoją ewidencję i dokumenty, więc niech na ich podstawie przeprowadzą stosowne czynności.
Bądź wobec nich stanowczy. Niech fakt zagubienia (ew. zniszczenia) oryginału dowodu nadania nie powoduje, iż bedziesz wobec poczty prezentował "miękką" postawę

Specjalista -

Cronos
 Wysłana - 9 listopad 2005 22:01      [zgłoszenie naruszenia]

Nawet jeśli przyjmą Twoją reklamację to są dwa wyjścia:
1. Paczka doszła - będzie potwierdzenie odbioru, więc odbiorca niczego nie może żądać.
2. Paczka zaginęła - poczta zwraca pieniądze do bodajże 140zł.

Na drugi raz ubezpieczaj cenniejsze przesyłki na ich wartość na poczcie. Będzie drożej, ale w pełni bezpiecznie.

Kiedy rozum śpi budzą się Kaczory..

Kask
 Wysłana - 10 listopad 2005 15:37      [zgłoszenie naruszenia]

Dokladnie ubezpieczenie bylo by wazne.
Poza tym przesylki priorytetowe obsluguje firma zewnetrzna ktora nie zawsze zostawia awizo jesli Ciebie nie ma w domu. Wiec paczka moze lezec sopoki gosc nie pojdzie i nie spyta sie o przesylke.
Ciezka sprawa ale masz duze szanse odzyskac kase lub telefon.

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Znawca -

INSOMNIA
 Wysłana - 23 listopad 2005 21:32      [zgłoszenie naruszenia]

1.sparwdz czy gos odebral paczke
2.nawet jesli nie odebral nie oddawja kasy bo w chwili dostarczenia pieneidzy do ciebie telfon jest juz jego,wiec ty go wysylasz a ze poczta sie opie***la to jzu eni twoja wina

scooooooby
 Wysłana - 30 listopad 2005 12:14       [zgłoszenie naruszenia]

Tak jak napisal Kask, moze sie zdarzyc iz w drzwiach nie bedzie awizo, a paczka bedzie sobie lezala na poczcie. Sam ostatnio mialem podobna sytuacje, i tylko z czystej ciekawosci poszedlem na poczte sie zapytac o moja paczke, i okazalo sie iz lezala juz tam 4 dni. Tak wiec powiedz kolesiowi zeby udal sie na poczte.

PS. A na przyszlosc polecam ubezpieczyc paczke, badz firme kurierska

Hej Hej Falubaz :)

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

zaginiona paczka na poczcie :-(

Warto przeczytać: Windykacja | gdzie tu prawo? | sprzedaz ziemi | CENTRUM GSM - jak się ma to do prawa? | Mała zagadka | pomysł na biznes | program Absolwent | sprawdaznie danych przez przyszłego pracodawcę | Program Płatnik - pomocy | Książki..... | odszkodowanie | biznes?! | Da sie jakos zrezygnowac z abonamentu? | uprawnienia | Orzeczenie komisji lekarskiej | Czy na Białorusi będzie rewolucja | torba na rami | dojrzałe | plusy polski w ue | maxley | savatsEPARK f16 s40 | kozak ze wsi | ostry film dla ostrego typa | uwzględniając wspólne cechy typów związków chemicznych | browar | piwo | najlepszy | od czeO FUSION | piąta fala pożądania | piasek | mielno | wedkarstwo | namierzyc prepaid | anonimowy | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.