FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1036 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
zapytanie :-D 
[powiadom znajomego]    
Autor "zapytanie :-D"   

Termitek
Little boy
 Wysłana - 20 maj 2004 00:31        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

witajcie

mam pytanko do was nie za ciekawe otoz :

parenascie dni temu auto potracilo kolegi mame, potracilo ja na ulicy zamknietej - deptaku, podczas cofania vanem,
jest zapisana jego wina przez policje ze cofal i nie zabezpieczyl sie - nikt go nie wyprowaidzl,

niestety stukniecie nie jest za ciekawe
ma kosc udowa na siatce i sruby w nodze i w biodrze, nie wiadomo czy nie bedzie miala "zmienianej" panewki w nodze, lekarze juz powiedzieli ze jakies tam kalectwo do konc zycia bedzie miala

jak on ma oc w pzu sa to wpierw z jego oc bedzie sciagane odszkodowanie
a jak "uzyskac" zadosc uczynienie za trwale kalectwo i spowodowanie nie moznosci powrotu do pracy itp itd
jakie sa zasady ubiegania sie o zadoscuczynienie w takich sprawach ?
cio robic ? na co zwracac uwage ?
mozna ubiegac sie o odszkodowanie na drodze cywilno prawnej ?

...

Zwierz
 Wysłana - 20 maj 2004 19:52      [zgłoszenie naruszenia]

oczywiście, że można...i trzeba!
jakkolwiek równiez w postepowaniu karnym (które z pewnością ma miejsce) jest możliwosc uzyskania zadośćuczynienia w kilku formach...
przyznam, że nie bardzo mam teraz czas wszystko wyjaśniać...
ale wierzę że zaraz MLKV to zrobi...więc bez obaw:)

Pozdrawiam
Wasz don Zwierz

Jeżeli moja wypowiedż Ci się spodobała to nie dawaj Sog'a tylko wejdż na [http://www.pajacyk.pl]

Termitek
Little boy
 Wysłana - 20 maj 2004 20:47      [zgłoszenie naruszenia]

spoko

jego mama wyszla ze szpiatala i ejst w domu, jako tako sie miewa wiec zle nie jest

dzieki jak cos ja czekam

pzdr :_)

...

mlkv
 Wysłana - 21 maj 2004 14:00      [zgłoszenie naruszenia]

Wstyd siedzieć cicho skoro Zwierz wywołał Mnie z lasu. Postaram się odpisać coś sensownego jak tylko wstanę od książek ( sesja ).

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

mlkv
 Wysłana - 23 maj 2004 23:58      [zgłoszenie naruszenia]

Ubiegać się o odszkodowanie oczywiście należy. Może to przebiegać dwutorowo ( dochodzenie roszczenia cywilnego o naprawienie szkody spowodowanej wypadkiem w postępowaniu karnym to jedna możliwość, a druga to dochodzenie go w postępowaniu cywilnym ), przy czym dzisiaj napiszę jak to może wyglądać na drodze karnej, a ewentualnie później jak w cywilnej.
Aktualnie w toku jest sprawa karna, o spowodowanie wypadku, albo o spowodowanie uszkodzenia ciała. W każdym postępowaniu karnym istnieje możliwość załatwienia również spraw cywilnych. W tym wypadku będzie można : 1) Wnieść powództwo adhezyjne, czyli w toczącym się postępowaniu karnym dochodzić roszczenia majątkowego wynikłego bezpośrednio z popełnienia przestępstwa. Jest to regulowane w art. 62 - 70 Kodeksu Postępowania Karnego, w kwestiach nieunormowanych w KPK stosuje się odpowiednio do tego powództwa przepisy Kodeksu Postępowania Cywilnego. Można je wytoczyć aż do rozpoczęcia przewodu sądowego na rozprawie głównej ( której z pewnością jeszcze nie wyznaczono, skoro wypadek miał miejsce niedawno ), prokurator może sam wytoczyć ( lub wytoczone poprzeć ) takie powództwo, jeżeli leży to w interesie społecznym ( różnie to wygląda w praktyce ). Należy pamiętać że skutkiem wytoczenia powództwa adhezyjnego jest niedopuszczalność dochodzenia w "czystym" trybie cywilnym. 2) Kolejna możliwość, która będzie miała zastosowanie w tej sytuacji, o ile zapadnie wyrok skazujący ( zarówno jeżeli mamy do czynienia z oskarżeniem o spowodowanie wypadku jak i gdy chodzi o uszkodzenie ciała ) to orzeczenie przez sąd karny obowiązku naprawienia wyrządzonej szkody w całości / części w postępowaniu karnym ( art. 46 Kodeksu Karnego ). Są tutaj jednak pewne niedogodności - sąd nie robi tego z urzędu, ale na wniosek osoby pokrzywdzonej / innej osoby uprawnionej i, co bardziej istotne, nie ma wtedy możliwości zasądzenia renty. Odszkodowanie jako takie, w każdej z opisywanych sytuacji, powinno naprawiać szkodę w całości, więc nie tylko poniesioną bezpośrednio stratę ( koszty leczenia ), a także utraconą z powodu szkody korzyść ( przyszła niezdolność do pracy ). Sąd ma obowiązek wziąć te dwa elementy pod uwagę.
To tyle odnośnie możliwości załatwienia sprawy od razu w postępowaniu karnym. Oczywiście można również zrobić to przed sądem cywilnym, bardziej "predysponowanym" do załatwiania takich spraw, czego konsekwencją jest fakultatywny charakter przytoczonych rozwiązań. Pozdrawiam.

Ekspert -

Termitek
Little boy
 Wysłana - 24 maj 2004 09:39      [zgłoszenie naruszenia]

wielgasne dzieki drukuje i zanosze to juz

...

Michau
 Wysłana - 24 maj 2004 11:30      [zgłoszenie naruszenia]

Roszczenia o odszkodowanie,czyli szkodę majątkową na osobie( jak np. koszty leczenia, rehabilitacji , operacji) i zadośćuczynienie (za doznaną krzywdę, cierpienia [sychiczne) najlepiej jest dochodzić przed sądem cywilnym. O ile wiem sądy karne dosyć niechętnie roztrzygają roszczenia cywilne w pocesie karnym. Z resztą prawo stwarza sadowi karnemu furtkę do odstąpienia od rozpatrywania takiego roszczenia..jesli prowadzi to do komplikacji w prowadzeniu postępowania głównego - karnego ( jakoś tak to było)
MLKV: widzę że w tym roku masz egzmin z kpk ..na jakiej uczelni studiujesz?Dałbym ci soga gdybym mógł.

mlkv
 Wysłana - 24 maj 2004 22:13      [zgłoszenie naruszenia]

Kończę studia na uniwersytecie łódzkim, kpk już zdałem a aktualnie ślęczę nad kpc .

Ekspert -

INSOMNIA
 Wysłana - 15 wrzesień 2004 09:45       [zgłoszenie naruszenia]

Mam mały problem.
Otórz 25 lutego br. zostałem zaatakowany i pobity w klubie przez pijanego chłopaka. Złamał mi nos.
Policja i kartka przyjechała na miejsce, mnie wzieli do szpitala na nastawianie nosa a jego do izby wytrzeźwień.
Teraz toczy sie sprawa karna.
Była pierwsza rozprawa na której oskarżony nie przyznawał sie do winy i podał inny tok zdarzeń niż faktycznie miał miejsce.
Został powołany na świadka ochroniarz który był na miejscu zdarzenia.
Na kolejnej rozprawie nie pojawił sie oskarżony i sprawa została odroczona ze względu na jego pisemną prośbę. Argumentował, że wyjechał na wakacje za granicę zarabiać pieniądze.
Sprawa została odroczona na 30 września 2004.
Chciałbym wytoczyć dodatkowe postępowanie o odszkodowanie.
Jak sie zabrać do tego?? Czy to ma być powództwo adhezyjne??

Prosze pomóżcie!!!!

Robert

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

zapytanie :-D

Warto przeczytać: renta rodzinna | pełnomocnik do konta | Czy mozna wplacac kase? | zdanie: portfel inwestycyjny banku | inwestycje, pomoc w zrozumieniu | Pobicie?Bójka? | koniec studiów po 1 semestrze a wojsko .. | Długi rodziców. | Ile grozi | Oskarżenie o pobicie | wojsko-szkola-pobyt za granica | Pytanie o Narokotyki | zgubiony dowod wplaty | wirusowe zapalenie skory a odszkodowanie | pewna sprawa na allegro - prośba a rade | Allegro i list od windykatora | mieszkania | telewizja naziemna | za 10 groszy | namierzanie telefonu | dysk zewnętrzny | rzym dla włóczęgi | dziewczynka | gruchelski | rebeca | poznajmy się | wspomagacze dla kobiet | broni | bojko | slodko w ustach | laski w jeansach | będzie siwy gęsty dym, ubralem sie, machnolem pare pompek co by forme | ide kurwy | johnyb | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.