FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2377 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Moda i Uroda
zestaw do golenia 
[powiadom znajomego]    
Opcja Wyniki Głosuj
jednorazówki 
maszynki jednoczęściowe 
maszynki z wymiennym ostrzem 
maszynka na żyletki 
brzytwa 
mam 2 dniowy zarost/brodę 
nie rosno mi wąsy :( 
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
Autor "zestaw do golenia"   

Kubek89
 Wysłana - 4 wrzesień 2013 23:11    | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

z czystej ciekawości a także z powodu rosnącej popularności zjawiska które można określić jako tradycyjne metody golenia zarostu męskiego chciałem dowiedzieć się, jakie metody golenia są najczęściej wybierane.

Ostatnio szukałem najlepszego i najbardziej ekonomicznego zestawu, którym mógłbym się ogolić. Od dłuższego czasu golę się co 2-3 dni, twarz+ głowa na zero.

próbowałem już jednorazówek, maszynek jednoczęściowych wielorazowych, maszynek z wymiennymi ostrzami, różne żele kremy itp.

i właściwie najlepszy zestaw, dla mnie to:

maszynka wilkinson xtreme 3 sensitive
- świetna do golenia głowy - główka maszynki jest elastyczna i dopasowuje się do kształtu golonej powierzchni co w przypadku głowy ma większe znaczenie. ponadto między ostrzami są duże przerwy i nie zapycha się zarostem. ogolenie całego łba z włosem i pod włos to jakieś 10-15 minut.

pędzel do golenia (tani) + krem do golenia WARS - testowałem ostatnio różne drogie i tanie żele i pianki, ale wróciłem do używanego przeze mnie od czasu kiedy mam zarost pędzla i kremu. Marka Lider albo Wars na pewno jest znana naszym ojcom/dziadkom, a obecnie można to kupić w rossmanie i chyba każdym kiosku. uważam, że żaden żel/pianka nie przygotuje tak zarostu do golenia i nie będzie tak ekonomiczna jak krem+pędzel. Zawsze połowa pianki/żelu zostaje na palcach a nie na twarzy/głowie. w przypadku pędzla nie ma tego problemu i dodatkowo rozprowadzanie piany jest dokładniejsze niż za pomocą rąk.

czyli najtańszy zestaw wg mnie do sprawnego, komfortowego "codziennego" golenia to ten podany wyżej.

osobiście nie testowałem jedynie maszynek na żyletki ani brzytew :D choć w rossmanie ( i to właśnie świadczy o wzroście popularności tradycyjnych metod) jest teraz wilkinson na żyletki za 12 zł.

ogólnie polecam do twarzy zawsze jakikolwiek pędzel i tani krem niż piankę. a do golenia głowy - wspomnianego wilkinsona albo inną maszynkę z elastycznymi ostrzami.

zapraszam do dyskusji :D

Zmieniony przez - Kubek89 w dniu 2013-09-04 23:13:31

Moderat
 Wysłana - 4 wrzesień 2013 23:21      [zgłoszenie naruszenia]

niedawno kupiłem wilkinsona na żyletki. całkiem fajnie się tym goli, tylko mam chvjowy żel do golenia i wali wódą :/

wypróbuje ten krem co podałeś.

Zmieniony przez - Moderat w dniu 2013-09-04 23:22:02

Kubek89
 Wysłana - 4 wrzesień 2013 23:32      [zgłoszenie naruszenia]

jak z tępieniem się żyletek? na ile starcza jedna przy częstym goleniu (czyli krótszym zaroście)? zastanaiam się nad kupnem tego do golenia samej twarzy, bez głowy.

p.s.
ogólnie zauważam, że przygotowanie do golenia to 60% sukcesu. Ja najczęściej golę się po kąpieli/prysznicu i dodatkowo masuję twarz/głowę pędzlem zamoczonym w gorącej wodzie. pianę wyrabiam bezpośrednio na twarzy. te kremy i ogólnie kosmetyki firmy miracullum na pewno nie każdemu przypadną do gustu z uwagi na ich tradycyjny charakter (czyli dla niektórych dziadkowy zapach) ale są tanie i mają coś w sobie, tyczy się to także wody kolońskiej "brutal grand" którą polecam :D

fraggy1
 Wysłana - 5 wrzesień 2013 00:58      [zgłoszenie naruszenia]

10-15min zajmuje Ci golenie głowy?Nie wiem co ty masz za włosy

Can't force trust.

Moderat
 Wysłana - 5 wrzesień 2013 00:59      [zgłoszenie naruszenia]

mam słaby zarost, gole się co 2/3 dni bo tak wolno odrastają.

ale ogólnie jest ok, kilka razy się goliłem, dalej śmiga bardzo dobrze. Taki zestaw jest w miarę tani więc można kupić zamiast 4 piw i wypróbować.

ja polecam, zawsze to coś nowego.

x19x
 Wysłana - 5 wrzesień 2013 01:03      [zgłoszenie naruszenia]

Również obecnie golę się wilkinsonem classic. Na tą chwilę jest to najmniej przyjemne golenie z jakim miałem w życiu do czynienia. Na początku myślałem, że problem jest w technice mojego golenia, że pod złym kątem przykładam czy coś, ale nie, poprostu żyletka rwie jak sam skvrwesyn. Zauważyłem, że rwanie, zacięcia i ogólnie podrażnienia skóry zaczynają ustępować po 3-4 goleniu jedną żyletką, czyli już lekko przytępioną. Być może to właśnie żyletki wilkinsona, dołączone do zestawu z maszynką są winne sytuacji. Narazie się nie poddaje, poczytam co tam polecają i zmienię żyletki.

Na tę chwilę wikinson xtreme3>polsilver>wilkinson classic.

A z takich innych to muszę kupić miseczkę do robienia piany, bo na ryju mi jakaś lipna wychodzi.

Macie wypisane na twarzy: chciałbym uciec do ameryki ale nie mogę.

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 5 wrzesień 2013 13:23      [zgłoszenie naruszenia]

Kiedyś tu już pisałem, że od jakiegoś czasu tylko maszynka na żyletki (marka - Edwin Jagger) i szare mydło/hipoalergiczny żel do twarzy (ewentualnie mogę polecić jeszcze takie mydło, drogie w porównaniu do szarego, ale b. ładnie pachnie i jest b. wydajne - [sklep.tradycyjnegolenie.pl/pl/mydla-do-golenia/810027-thiers-issard-mydelko-do-golenia-migdalowe.html]. Zresztą polecam stronę, dużo różnych kosmetyków i akcesoriów dla mężczyzn właśnie do golenia), ale od kilku tygodni się nie golę na gładko, więc tylko podcinam co parę dni trymerem, bo inaczej mi się nie chce

Przesiadka na maszynkę na żyletki była spowodowana tym, że jedyna jednoczęściówka jaką uznawałem to była taka cała niebieska Gillete z dwoma ostrzami, ale po prostu już coraz gęstszy i twardszy zarost, szybko się tępiła i już tak komfortowo nie goliła ze względu na tylko dwa ostrza. Niestety wszystkie jednoczęściówki z większą liczbą ostrzy jakie spotkałem mają te chójowe ruchome główki, wyginające się w jakichś abstrakcyjnych kątach i latające jak dzikie, którymi nie lubię i nie potrafię się golić, więc zostało mi albo zapuszczenie zarostu kilkudniowego/brody i tylko przycinanie elektryczną golarką/trymerem albo kupno takiej maszynki (brzytwą bym się pewnie zabił) jak chcę się dalej golić na gładko.

Zmieniony przez - Pan Śmierć w dniu 2013-09-05 13:40:15

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -

Kubek89
 Wysłana - 5 wrzesień 2013 14:16      [zgłoszenie naruszenia]

przesadziłem z tym 10 min., ale średnio ogolenie głowy to najczęściej 15 minut, jak dłuższe włosy, to 20 min. kwestia wprawy, obecnie golę się bez użycia drugiego lusterka, wcześniej zajmowało mi to do godziny

p.s. hm czyli jak narazie maszynki na żyletki górą. musze kupic tego łylkinsona classic na próbe.

INSOMNIA
 Wysłana - 5 wrzesień 2013 14:23      [zgłoszenie naruszenia]

też zalecam te wilkinsony z pierwszego posta,jak dla mnie najlepsze z maszynek bez wymiennego ostrza

-__-
 Wysłana - 5 wrzesień 2013 16:44      [zgłoszenie naruszenia]

siwex19
 Wysłana - 6 wrzesień 2013 04:19      [zgłoszenie naruszenia]

gillette trzy częściowa, starcza na 8 tyg plus krem do golenia nivea
golę się raz w tyg (piątek, głowy nie golę ofc

Zmieniony przez - siwex19 w dniu 2013-09-06 04:20:52

Boga nie ma...:(
Jest Motór!!

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

zestaw do golenia

Strony: 1 2

Warto przeczytać: | | duchy | słodki skvrwiel | nipples | pes 2013 | brawa | siwko | tatuaż | tatułaż | fajka odbyt | papieros | kasia cichopek | pleyboy | edyta górniak | deprim | reklamy | 100 | radio | acetate | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.