FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3900 razy ¬
 
ROZRYWKA | Polityka
zlodziejskie panstwo 
[powiadom znajomego]    
Autor "zlodziejskie panstwo"   
 
ziemon
LADY
 Wysłana - 22 lipiec 2007 21:48      [zgłoszenie naruszenia]

reformy polegaja na tym ze przez pewien (najlepiej - krotki) okres czasu bywaja dotkliwe
zaczeto reformowac system emerytalny - patrz II i III filar, ale to "spolecznie solidarny" wymysla teraz jak polozyc lape na twoich/moich/naszych pieniadzach
reforma jest mozliwa - szkoda ze np jak wprowadzano ofe to nie zarzadzono ze IIfilar stanowi wiekszy %niz zus,mozna tez bylo wprowadzic zasade ze czesc (okreslony %) ze skladki zus wraca spowrotem do platnika raz na rok (np przy rozliczeniu podatkowym - wraz z nadplata badz minus niedoplata podatku) masz wowczas sytuacje ze czesc skladki pozostaje po staremu finansujac emerytury wg starego systemu, czesc jest odkladana w prywatnych firmach, czesc do ciebie wraca i mozesz z tym robic co chcesz - wowczas pojawia sie miejsce dla prywatnych ubezpieczycieli badz twojej wlasnej inwencji tworczej
oczywiscie nie jest to rozwiazanie ostateczne a przejsciowe
po pewnym czasie gdy zmniejsza sie ilosc emerytur wg starego systemu - platnosci te (tak jak pisales pod warunkiem zabezpieczenia kwestii deficytu budzetowego,pozostali przechodza na ubezpieczenia z firm prywatnych

wszystko jest mozliwe - trzeba tylko chciec, oczywiscie optymalnym rozwiazaniem jest brak takich skladek w ogole, ale tez sobie zdaje sprawe ze w momencie w ktorym jestesmy - nie jest to mozliwe do przeprowadzenia
natomiast coraz wiecej osob sobie tez zdaje sprawe ze tkwienie w obecnym systemie jest kompletnie bez sensu gdyz stal sie on niewyplacalny

_______________________________
 
[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -
 
Sowizdżał
 Wysłana - 23 lipiec 2007 10:55      [zgłoszenie naruszenia]

Ziemion to co piszesz ma ręce i nogi tyle, że zapomniałaś dodać jednej rzeczy- sprawa Zus to nie sprawa zwyłej gospodarki tylko dla każdego kto się miałby tym zająć forma polityczego harakiri albo jeszcze gorzej bo po sepuuku to przynajmiej miałeś szacunek a tu to zapewne dodatkowo zostaniesz opluty. Nic dziwnego, że brak jest chętnych instytucjonalnych i indywidualnych na nowego (zusowskiego) Grabskiego. Sytuacja polityczna w tej sprawie jest następująca finase publiczne toną a będą tonąć jeszcze bardziej a to że jeszcze nie zatonęły jest wynikiem dobrej koniunktury gospodarczej.W tej sytacji trzeba albo ciąć wydatki państwe ( ale jak to sobie samemu od ust odjąć)albo zwiększać dochody.W zwiazku z tym już założenia widać tylko jedno przyszłe emerytury będą niższe bo państwo musi z nich wiecej zabrać niż oddać bo potrzebne jest to do ratowania finansów państwa.Te wszystkie reformy szumne zapowiedzi itd mają tylko na celu jedno - ukrycie tego faktu. Założenia każda nowa reforma emerytur będzie dla ubezpieczonego na gorsze pytanie jest czy będzie tylko na dużo gorsze czy na tragicznie.

 
Otokonoko
 Wysłana - 19 marzec 2010 10:02      [zgłoszenie naruszenia][http://www.efakt.pl/Panstwo-zabiera-pol-wyplaty,artykuly,66965,1.html]
Ale pytanie w ankiecie delikatnie mówiąc głupie. Powinno być Chciałbyś płacić mniejsze podatki, ale w zamian aby obcięto środki na politykę społeczną(dopłacanie do KRUS(16 miliardów), zasiłki dla bezrobotnych(kilka miliardów) itp.)?

Znawca -
 
Multimir
 Wysłana - 1 kwiecień 2010 12:04      [zgłoszenie naruszenia]

.
.
W 2008 roku zapłaciliśmy do Skarbu Państwa 230 miliardów złotych w podatkach. Daje to 6000zł na KAŻDEGO obywatela. A przecież nie wszyscy pracują. Na każdego Polaka w wieku produkcyjnym przypada 9350zł podatku w 2008 roku. A na każdego pracującego Polaka - 17450zł podatku rocznie. [Źródło: obliczenia własne na podstawie danych GUS]. Skąd to się bierze?

PIT
Kiedy otrzymujemy wypłatę, płacimy podatek dochodowy (od realnego podatku 9% przy umowie o dzieło z przeniesieniem praw autorskich, do 40% przy najwyższej stawce w przypadku podatku progresywnego). Wliczane tu też są podatki nakładane w przypadku pobierania dywidendy z akcji oraz zysków na giełdzie. W praktyce stanowi to jedynie 16% dochodów podatkowych.

CIT
Podatek od dochodów kapitałowych - nakładany na spółki kapitałowe, czyli nie na najbiedniejszych w tym kraju. 12% dochodów podatkowych.

Akcyza
Robi się ciekawie. Za każdym razem, kiedy kupujemy paliwo, alkohol, papierosy lub płacimy rachunek za prąd - należy dodać do ceny akcyzę. Akcyza jest bardzo wysokim podatkiem, dlatego nakłada się go jedynie na towary, bez których nie moglibyśmy się obejść lub jako ekonomista z wykształcenia, powinienem napisać - o małej elastyczności cenowej popytu. Mówiąc wprost - można zwiększać cenę produktu, a ludzie i tak będą kupować. Akcyza składa się na 23% dochodów podatkowych Skarbu Państwa.

Podatek VAT
W końcu, król wszystkich podatków - VAT. Od niemalże każdego produktu, który kupujemy, płacimy 22% podatku. Wybrane produkty opodatkowane są 7% stawką (głównie żywność), a niektóre zwolnione z tego podatku (np. szkolenia). Mimo tego, VAT stanowi aż 48% wszystkich podatków, jakie płacimy.

Inne opłaty
Nie wspomniałem tu o opłatach celnych i cłach, koncesjach, ZUSie i szeregu innych opłat, które obciążają nas równie skutecznie, co podatki.....
[http://www.topmenedzer.pl/2009/06/ile-tak-na-prawde-placimy-podatkow/]

Do tego dochodzi jeszcze zagadka gdzie podziewają się pieniądze z ogromnego, nagminnego zawyżania cen towarów przez korporacje, którym władza na to spokojnie zezwala. Dzieje się tak zarówno z ogromną masą made in China towarów jak i z zawyżanymi cenami żywności. Np. wędliny zawierają tylko ok. 50% deklarowanego produktu, reszta to woda
i polepszacze. Zobacz też temat [http://www.insomnia.pl/Na_Litwie_staniała_żywność_o_30_50_procent!-t632201.html]
gdzie po dziś dzień nasze media/polityka ukrywają tę informację, abyśmy nie byli świadomi ile nadpłacamy za żywność.

Jak widać podstawowym aspektem problemu jest blokowanie takich informacji przed ich upowszechnieniem. No bo jakiż polityk porusza te kwestie (tylko bez JKM mi tutaj)? Jakie media o tym mówią? Ha płaćmy abonament

Drogą wyjścia z takich problemów jest rozpoznanie co pozwala na takie działania rządu wobec obywateli. A jest to wszechstronne zorganizowane kłamstwo. Trzeba poznawać na czym ono polega i (co ważne) czynić tę wiedzę powszechną, bo nieliczni (promile) świadomi sami niczego nie zmienią.

Nie wystarczy wiedzieć w jakim stopniu jesteśmy okradani, ważne wiedzieć jak jest to bezkarnie realizowane.

Innymi słowy rozmiar kradzieży to ryba a sposób w jaki to robią jest wędką._______________________________
 
dawniej Multipro
ZAMKNIĘTY TEMAT [http://www.insomnia.pl/FAŁSZ_NA_MIARĘ_TRAGEDII-t636292-s6699.html#eot]

 
Alayas
 Wysłana - 1 kwiecień 2010 16:13      [zgłoszenie naruszenia]

Troszkę odświeżone, ale na dokładkę, społeczeństwo się starzeje, a przy najgorszym typie państwa (oczywiście mowa o - SOCJALIZM) i obecnym stanie tego gawna...Paradoks na paradoksie...

Dziś zostając w tym gównie rząd nazwie Cię patriotą, ale tak naprawdę, Ci którzy walczyli o ten kraj, KAZALI by nam stąd wyjechać.

 
CBR600
 Wysłana - 2 kwiecień 2010 08:25      [zgłoszenie naruszenia]

Nie będzie specjalnych zakładów emerytalnych, do których miały trafiać nasze oszczędności z OFE po przejściu na emeryturę. Świadczenia emerytalne wypłacać ma jedynie ZUS - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza"
- Po przejściu na emeryturę wszystkie oszczędności z OFE powinny trafić do ZUS i to on będzie wypłacał Polakom świadczenia - powiedział "Gazecie" Jan Krzysztof Bielecki, szef rady gospodarczej przy premierze, która ma przygotować propozycje zmian w systemie emerytalnym.

Według niego nasze świadczenia powinny być tam waloryzowane, tak samo jak dzisiejsze emerytury. Oznacza to, że w rządzie nie ma już sporu o to, kto będzie wypłacał emerytury z nowego systemu.

Krzysztof Lutostański z Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej uważa, że to zła wiadomość. Podkreśla, że wybierając podmiot, który będzie wypłacał emerytury, trzeba wybrać dobry kompromis między poziomem bezpieczeństwa a kosztami. - ZUS jest opcją tanią, ale może być też niebezpieczną - uważa. Jego zdaniem byłoby tak zwłaszcza wtedy, gdyby pieniądze z OFE faktycznie przechodziły do ZUS. - To zaprzeczałoby sensowi reformy emerytalnej, która zakładała dywersyfikację ryzyka. A tak wypłata pieniędzy może być zależna od decyzji politycznych - uważa.

Według niego dobra nie byłaby nawet opcja, gdyby ZUS miał wyłącznie funkcję zarządzającą. - ZUS ma już nadmiar zadań, już jest jedną z największych instytucji - mówi. Dla Zakładu dodatkowe obowiązki oznaczałyby konieczność wdrożenia odpowiedniego systemu. Przyznaje jednak, że emeryt miałby jedną, znaną mu już instytucję, do której by się zwracał.

Odmiennego zdania jest Robert Gwiazdowski z Centrum im. A. Smitha. - To dobre rozwiązanie i bardzo się cieszę, że premier Bielecki podzielił opinię tej mniejszości analityków, która za tym optowała. Zwłaszcza że do niej należałem. Nie jestem natomiast przekonany, że uda mu się do tego przekonać Witolda Orłowskiego, Bogusława Grabowskiego, Andrzeja Klesyka oraz Mateusza Morawieckiego. Jeżeli weźmiemy pod uwagę ich wcześniejsze wypowiedzi nt. reformy emerytalnej, to raczej nie spodziewałbym się poparcia przez nich tego projektu - mówi Gwiazdowski.
Uważa jednak, że z Bieleckim zgodzi się Aleksandra Wiktorow, była prezes ZUS. - Ona zdaje sobie sprawę, że ZUS jest tańszy niż byłyby zakłady emerytalne. - A jeśli jest tańszy, to parę groszy więcej będzie dla emerytów - pointuje.

- ZUS, jeśli chodzi o wypłaty, nigdy nie zawiódł. To system stabilny - podkreśla dr Wojciech Nagel z Business Centre Club. To, jak dodaje, nie pozbawia obaw. Zaznacza też: Przesądzanie już teraz, że wypłatami z OFE miałby się zajmować ZUS, jest przedwczesne.

Komentarza na tym etapie odmówiła Ewa Lewicka, prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych.

Można sądzić, że nie jest to jedyna propozycja co do tego, kto ma wypłacać emerytury z OFE. Można więc trochę złośliwie zapytać: co usłyszymy jutro?

[[emerytury.wp.pl/kat,69594,title,Emerytury-Polakom-wyplaci-tylko-ZUS,wid,12131033,wiadomosc.html]]W tym temacie juz nic mnie nie zdziwi. Jezeli stanie sie tak, ze ZUS przejmie pieniadze z OFE to 23 prawiczek tego forum moze klekac do miecza, gdyz jego zdaniem sytuacja taka nigdy nie mogla sie wydarzyc.
Sam pomysl tego rozwiazania pokazuje, ze nie ma takiego glupstwa jakiego by wladza nie mogla wymyslic.

 
qligowski
 Wysłana - 2 kwiecień 2010 09:08     
 Usunięta przez ziemon za naruszenie Pkt1 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

 
 
Multimir
 Wysłana - 2 kwiecień 2010 10:08      [zgłoszenie naruszenia]

.
.
Qligowski
...czy chory system.....

Nie chory a po prostu złodziejski, bo to różnica. Jednak i ta "złodziejskość" jest tylko środkiem do osiągania określonych politycznych wyników. Szczególnie w przypadku Polski
stosowany od dawna. Myślę, że z tego samego powodu praktycznie tylko my z UE nie mamy wjazdu bez wiz do USA. Pomijam tu mały Cypr oraz czwartoligowe Rumunię i Bułgarię także potrzebujące wiz, a podkreślam znacznie mniej rozwiniętą Litwę oraz Słowację i Czechy i Węgry. Także w marcu br. sławna Grecja uzyskała ten przywilej.

Coś tu wyraźnie wskazuje na szczególne traktowanie Polski przez świat. Tak gospodarczo jak i politycznie. A trzeba tu pamiętać, że zarówno przed akcesją do UE jak i obecnie mamy gospodarkę kontrolowaną z zewnątrz. Świadczą o tym także medialne tematy "tabu" do których zaliczają się rzeczy wymienione przez Qligowskiego. Także jakoś Komisja Europejska nie krytykuje tych drastycznych różnic. Świadczy to o zorganizowanym działaniu wymierzonym w nasz kraj. Dlaczego tak jest? Odpowiedzi należy szukać w historii (II WŚ) i w geopolitycznym położeniu Polski przez co gdyby zwolnić jej te "hamulce" to mogła by się nieźle rozpędzić. Widać "światu" to nie w smak. Ale są tego i dobre strony, bo ta szczególna dyskryminacja skłania do myślenia oraz więcej nas uczy o światowej polityce jak i zachęca do poszukiwania powodów takiego traktowania. A to rozszerza horyzonty, np. mało kto tyle wie o kłamstwie polityki co Polacy, co jest właśnie efektem naszego szczególnego losu w historii. Może głownie ta wiedza stoi ością w gardle władzy opartej na zorganizowanym kłamstwie, i stąd szykany.

Może komuś zależy aby "zaraza prawdy" nie rozprzestrzeniała sie na inne kraje. Dlatego ciągle mamy ekonomicznie pod górkę, a całą energię w komunikacji ze światem poświęcamy na tłumaczenie się, że
nie jesteśmy wielbłądami. Tzn. w takiej sytuacji jesteśmy stawiani.Zmieniony przez - multimir w dniu 2010-04-02 10:14:17
_______________________________
 
dawniej Multipro
ZAMKNIĘTY TEMAT [http://www.insomnia.pl/FAŁSZ_NA_MIARĘ_TRAGEDII-t636292-s6699.html#eot]

 
iLight
świetlisty
 Wysłana - 2 kwiecień 2010 10:21      [zgłoszenie naruszenia]

Tak wybrał naród. Proszę wybaczyć, ale mądry polak po szkodzie.
Na szczęście ja na nich nie glosowałem, nie mam sobie nic do zarzucenia.

Zmieniony przez - iLight w dniu 2010-04-02 10:22:32

 
ziemon
LADY
 Wysłana - 2 kwiecień 2010 10:39      [zgłoszenie naruszenia]

qligowski prosiłam o edycję, niestety ale post leci - zapraszam do regulaminu oraz wyrażania się bez wulgaryzmów
_______________________________
 
[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 5 stron.   poprzednia | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

zlodziejskie panstwo

Strony: 1 2 3 4 5