FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3868 razy ¬

ROZRYWKA | Polityka
zlodziejskie panstwo 
[powiadom znajomego]    
Autor "zlodziejskie panstwo"   

ziemon
LADY
 Wysłana - 6 lipiec 2007 11:09        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

to ze panstwo w majestacie prawa okrada nas z duzej czesci dochodu jest faktem, pomijajac podatki placone od dochodu mamy jeszcze kupe roznych skladek, ubezpieczen rentowych, emerytalnych, zdrowotnych, zusow srusow i innych wymyslow
do tego podatek od towarow i uslug, podatki od czynnosci cywilno-prawnych, sprzedazy, kupna, darowizny i cholera wie jeszcze czego, akcyza na paliwo, wodke, papierosy, klimatyczne, myto, platne autostrady (ktorych mamy tak na marginesie wiele...), oplaty skarbowe, oplaty od wydania dokumentow typu prawo jazdy, dowod, rejestracje, zezwolenia, znaczki, pozwolenia, koncesje i tak mozna dalej wyliczac

ale zaczeto robic jakies kroki w kierunku zeby jednak kasa ktora czlowiek zarabia byla bardziej twoja niz panstwa, jednym z nich bylo rozdzielenie skladek na ZUS, czyli czesc idzie na te cholerne panstwowe emerytury a czesc do prywatnych funduszy, gdzie ma sie wlasne konto a wplacone pieniadze nie znikaja

otoz okazuje sie ze nie - nasz aktualny socjalistyczny rzad ma nowy pomysl na rozporzadzanie II filarem

podkreslenia w tekscie ponizej sa moje

[zdystansem.salon24.pl/21995,index.html]

Właśnie w majestacie prawa rząd chce okraść swoich własnych obywateli.
Przeczytałem propozycje rządu dotyczące wypłaty emerytur zgromadzonych w OFE. I nie wierzę własnym oczom:
"Rząd chce on, aby pieniędzmi z OFE zarządzały prywatne zakłady emerytalne (utworzone przez firmy ubezpieczeniowe) i jeden państwowy - będzie to osobna spółka skarbu państwa. Aby utworzyć zakład, trzeba będzie mieć na koncie 20 mln zł (pierwotnie zakładano 50 mln zł).

Zakłady emerytalne będą wypłacać dwa rodzaje świadczeń: emeryturę indywidualną - w momencie śmierci cały kapitał przepada, tzn. nikt z krewnych go nie odziedziczy; oraz emeryturę z gwarantowanym okresem wypłaty. Ta druga byłaby niższa od indywidualnej, ale emeryt miałby przywilej wskazania osoby, która po jego śmierci dostawałaby emeryturę ."

OFE czyli II filar, to miały być pieniądze, które miały pozwolić na ZNACZNIE wyższą emeryturę niż same wypłaty z ZUS. Co miesiąc płacimy składki, z których częśc idzie na ZUS - i te w przypadku naszej śmierci przepadną oraz do wybranego funduszu emerytalnego - gdzie znamy stan WŁASNEGO konta. I właśnie się okazuje, że te drugie pieniądze chcą nam (i naszym rodzinom) ukraść.

A najgorsze jest to, że jestem przekonany, że sprawa w polskich mediach nie będzie miała nawet ułamka takiego oddzwięku jak choćby sprawa lektur szkolnych.

Dlatego prośba do wszystkich politycznych autorów w salonie - trąbcie o tym durnym pomyśle gdzie się da. To są również Wasze pieniądze .

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -

Sowizdżał
 Wysłana - 6 lipiec 2007 12:05      [zgłoszenie naruszenia]

Ziemion-kiedyś miałem ochotę napisać bardzo dobrze udokumentowany esej pod tytułem"Państwo polskie jako organizacja o charkterze przestępczym" ale póki co dalej mieszkam w tym kraju i pobyt w mamrze mnie nie bawi.

malygarb
 Wysłana - 6 lipiec 2007 12:16      [zgłoszenie naruszenia]

Polaku nie kradnij, panstwo nie znosi konkurencji

ziemon
LADY
 Wysłana - 6 lipiec 2007 12:23      [zgłoszenie naruszenia]

gdzies mam wyliczenia ile idzie na co rocznie, jak znajde to wrzuce
zreszta skok cisnienia mam gwarantowany przy kazdym rozliczeniu PIT

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -

Remi-Thor
 Wysłana - 6 lipiec 2007 12:40      [zgłoszenie naruszenia]

... i wlasnie dlatego: zalozylem sobie Fundusz Inwestycyjny Akcji oraz standardowo wyjechalem z kraju. Wiec mam to gdzies, chociaz ponad 6 tys. lezy w OFE z moich skladek i iles tam poszlo na emerytow z haraczu pobieranego przez ZUS..

P.S.
Swego czasu ja i pracodawca w sumie odprowadzal ok. 600zl/co miesiac, przy ok. 1800 z zarobku netto.
Koszmar!!!

EDIT: O fuck!
Wlasnie sprawdzilem konto i
Stan środków pieniężnych na rachunku: 9 557,97 zł

Taka kaska :]

Zmieniony przez - Remi-Thor w dniu 2007-07-06 12:58:15

[http://www.scenapolityczna.friko.pl/] - podział w polityce

coverley
 Wysłana - 6 lipiec 2007 13:34      [zgłoszenie naruszenia]

ziemion to uwazaj, bo Jarek caly czas twierdzi, ze nalezy najbogatszym zwiekszyc podatki.

Skladki i wszelkiego rodzaju podatki to oczywiscie zalegalizowane zlodziejstwo, ale ja niestety nie mam zbyt wiele nadziei, ze to sie zmieni w najblizszym okresie.

Dokladnie jak napisal ten bloger najsmieszniejsze jest to, ze najwiecej protestow i zainteresowania wzbudzaja takie ******ly jak lektury, twinky winky czy to co jakis polityk sadzi o gejach, a takie sprawy sie przemilcza.

Zmieniony przez - coverley w dniu 2007-07-06 13:40:23

Zmieniony przez - coverley w dniu 2007-07-06 13:42:19

Imperiall
 Wysłana - 6 lipiec 2007 17:30      [zgłoszenie naruszenia]

podatki, no coz sa za wysokie, niesprawiedliwe i ograniczja rozwoj gospodarczy, jezeli chodzi o system ubezpieczen to porazka na calej linni, sa rowni, rowniejsi i rolnicy, nie mowiac o zlym zarzadzaniu i innych wadach administracyjnych

Znawca -

Casus2
konserwatysa liberał
 Wysłana - 6 lipiec 2007 17:35      [zgłoszenie naruszenia]

Ale czym ty sie przejmujesz ?

Przeciez system ubezpieczen szlg trafi za mniej niz 10 lat- co sam zreszta zapowiedzial p. Gwiazdowski, przewodniczacy rady nadzorczej ZUS.

Myslisz ze te dzisiejsze regulacje beda mialy jakies znaczenie jak sie ZUS skonczy ?

Jak sie ludziom wydaje ze strajk lekarzy to jest cos ciekawego- to dopiero ciekawie bedzie za te kilka lat.

[http://www.campaignforliberty.com/]

coverley
 Wysłana - 6 lipiec 2007 18:46      [zgłoszenie naruszenia]

jakos mi sie nie wydaje, zeby sie ZUS mial "skonczyc", politycy juz cos wymysla, zeby przetransferowac srodki do Zusu, podniosa wiek emerytalny, polikwiduja przywileje i bedzie trwal i trwal...

varna
 Wysłana - 7 lipiec 2007 00:02      [zgłoszenie naruszenia]

ziemon: Ajlawju z miłą chęcią napisałbym drugą część eseju "Państwo polskie jako organizacja o charakterze przestępczym".

Zmieniony przez - varna w dniu 2007-07-07 00:03:24

Brain
 Wysłana - 7 lipiec 2007 17:28      [zgłoszenie naruszenia]

Ziemon, jakis czas temu załozylem temat o zusie wlasnie, o tym jak nas okrada: [http://www.insomnia.pl/Zlikwiduj_ZUS...-t571983.html]
i co? Jedna odpowiedz, zero zainteresowania. Polacy lubia byc okradani, polakom wszystko wisi, sprawa przejdzie bez echa. Dlatego koncze studia i wynosze sie z tego chorego socjalistycznego panstwa :(
Sam wiem lepiej co robic z wlasnymi pieniedzmi.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 5 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

zlodziejskie panstwo

Strony: 1 2 3 4 5