FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1503 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
znęcanie 
[powiadom znajomego]    
Autor "znęcanie"   

ewenementa
 Wysłana - 18 wrzesień 2008 20:33        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Znęcanie psychiczne jest gorsze od fizycznego! Mam problem moja Mama znęca się nade mną psychicznie - to jest straszne nie wiem co zrobić ?! Potrzebuje pomocy, rozmowy!

ewenementa
 Wysłana - 18 wrzesień 2008 20:40      [zgłoszenie naruszenia]

jestem tu nowa nie wiedziałam gdzie mam zamieścić ten temat :( przepraszam.

bezemocji
 Wysłana - 18 wrzesień 2008 21:40      [zgłoszenie naruszenia]

Spokojnie, nie jedyna masz takie problemy.
z podobnym spotkał się jakiś insomnik, jakaś Krysia...

[http://www.insomnia.pl/zn%C4%99canie_psychiczne-t183574.html]
[http://www.gazetaprawna.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=45774]

Sądzę, że temat mieści się w dziale psychologia. Nie mamy żadnych danych, Sprawa wydaje się trudna i rodzi wiele pytań.
W zasadzie o matkę, o co jej chodzi, co chce osiągnąć, jakie projekcje, kompleksy odreagowuje (jeżeli wchodzi to w rachubę), po co dręczy cię psychicznie? To ona staje się "bohaterką", a może tylko tak ją postrzegasz, może jest nieustępliwie wymagająca?
W każdym razie współczuję Ci, poczytaj jak sobie inni z tym radzą.
Może ktoś wniesie do tematu swoje doświadczenia?

Specjalista -

Angel...
 Wysłana - 18 wrzesień 2008 21:42      [zgłoszenie naruszenia]

Napisz moze cos wiecej. Ile masz lat, jak dlugo to trwa, czym sie dokladnie przejawia, w jakich sytuacjach, czy mieszkasz tylko z nia?

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 19 wrzesień 2008 15:21      [zgłoszenie naruszenia]

Nie można się jednoznacznie ustosunkować do Twojej wypowiedzi autorko.

Napisz coś więcej.

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Cahir
 Wysłana - 19 wrzesień 2008 15:26      [zgłoszenie naruszenia]

myśle, ze wogóle nie ma sensu ustosunkowanie się. Obraz będzie jednostronny a i osoba zakładająca temat raczej nie ma zbytniej wiedzy psychologicznej.

Jedyne co w takich sytuacjach można radzić w miare bezpiecznie to pomoc psychologa... w naszym kraju jest darmowa więc warto spróbować przejść się do niego.

pozdrawiam
+Cahir+

Zamroczony
 Wysłana - 19 wrzesień 2008 15:31      [zgłoszenie naruszenia]

pomimo to przydałoby się trochę więcej informacji o sposobie tego znęcania itp.

traktuje internet smiertelnie powaznie
"człowiek stworzył boga na swój obraz i podobieństwo"

ewenementa
 Wysłana - 23 wrzesień 2008 15:18      [zgłoszenie naruszenia]

Wiec tak mam 18 lat. Mieszkam z rodzicami, moja mama jest taka że strasznie faworyzuje moje rodzeństwo... moja siostra mieszka za granicą [mama też się z nią pokłóciła], a moj brat jest dla niej bogiem co on powie jest święte, jemu daje pieniądze [chociaż pracuje i ma własną rodzine] jemu robi zakupy. Hmm kłamie, tak moja matka kłamie... mój tato pracuje cały dzień od 9 do 16/17. Jak ja czegoś nie zrobie po jej myśli ona przeobrazi to 2 razy i powie ojcu tak jak ona sobie daną sytuacje przeobraziła... ja już nie mam do niej sił... nawet się nie kłóce, że tak czy siak nie było - odpuszczam, przykro mi bo przecież mama ma być najbliższą osobą... ale niestety. Mój tato nie jest taki nawiny - bywa, że sam na nią krzyczy że przesadza itp. ehhh :( ja nie wiem co robił

INSOMNIA
 Wysłana - 23 wrzesień 2008 15:44      [zgłoszenie naruszenia]

Jesteś w jeszcze w jakimś stopniu zależna od swojej matki? Napisałaś że mieszkasz z rodzicami ale pytam, bo może jesteś niezależna finansowo i samowystarczalna wtedy nie widzę problemu żeby olać matkę. Jeśli jesteś na garnuszku u rodziców to graj w jednej drużynie z ojcem skoro on jest OK. Matce odpłać także znęcaniem. Powiedz, że się do niej nie odezwiesz ani słowem póki Cie nie przeprosi za wszystkie przykrości. Wygarnij jej wszystko wprost, że faworyzuje twojego brata itd. Jeśli będzie to miała gdzieś i nie zmieni do Ciebie nastawienia to nie odzywaj się do niej ani słowem choćby nie wiem co się działo. Ignoruj ją, traktuj jak powietrze. Jeśli nie jesteś dla niej obojętna to zobaczy ona w tym problem. Jeśli będzie to miała gdzieś to zapewne też się do Ciebie nie odezwie i problem jako tako z głowy.
A jakie masz stosunki ze swoim bratem faworyzowanym przez mamę? Jeśli dobre to porusz z nim temat matki i tego jak Cie traktuje, skoro to co on powie jest dla niej święte to może on do niej dotrze.

bezemocji
 Wysłana - 23 wrzesień 2008 15:46      [zgłoszenie naruszenia]

Byc może traktuje jak niechciane dziecko, zawiedziona że nie jesteś chłopcem. Projektowała /w sensie psychologicznym/ chłopca wyszła dziewczynka, teraz odreagowuje swoją frustrację. Możliwe, że do końca Cię akceptuje, stąd "zemsta" poprzez gnębienie.
Znamienne nieakceptowanie dziewczyn z aprobatą brata. Coś w tym może być, w każdym razie sporo by tłumaczyło.
Zastrzegam, że to tylko przypuszczenia, nadal nie mamy wielu danych.

Specjalista -

ewenementa
 Wysłana - 23 wrzesień 2008 19:52      [zgłoszenie naruszenia]

"bezemocji" masz racje! Mój tato kiedyś mi opowiedał [z tatem jestem bardzo blisko, moge powiedzieć o nim przyjaciel], że mama bardzo chciała synka już miała dla niego imiona kubuś/jarek i niestety wyszłam ja. Mama zaczeła palić papierosy z żalu, że ma córke :(. Niestety jestem zależna od rodziców finansowo uczę się jestem w 3 klasie technikum. Naprawde szukam błędów w sobie, ale ja robie wszystko co tylko moge, uczę się, w domu MOJA MAMA PALCA NIE RUSZA NIC[!] ja sprzątam [tato też] ona tylko obiady gotuje, w niedziele rodzinny obiad robi tato. Co ja mam robić... wytrzymam jeszcze 2 lata i uciekam jak najdalej od tej osoby.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

znęcanie

Strony: 1 2

Warto przeczytać: wszystkie informacje na temat "Deva"(Buddyzm) | pytanie o regressing | Chrzescijanstwo a katolicyzm | "666, czyli polowanie na Antychrysta" art z Interii | Czy może mi ktoś pomóc? | kruchośc zycia | Opowiadania z morałem | Pytania | colitis ulcerosa | Kara | Metody poznania | Zeitgeist | [ Art - onet ] Schematy myślowe - "Urodzeni pechowcy" | przepowiednia - koniec świata | The Century of the Self | ksiądz a dzieci ?! | gradowka | silverlight | ogame | hard | zenon z elei | poziom morza wzrośnie | ciekawostki o ue | ludobójstwo | spirytus cytryny | lepki | zdjecia objawow zakazen pluciowych | akt darowizny | rynki hurtowe | odzież termoaktywna | alkomat | depilacja brazylijska | tran | skradziono | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.