FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 11053 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
znaleźne 
[powiadom znajomego]    
Autor "znaleźne"   

marioosz
 Wysłana - 24 listopad 2003 20:26        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam wszystkich.
Bardzo prosze o porade w nastepujacej kwesti.
Niedawno niezle mi sie "pofarcilo" bo znalazlem fajny telefonik :)
jednak jako ze staram sie byc osoba uczciwa chcialbym zwrocic zgube wlascicielowi. Jednak wiem ze istnieje cos takiego jak znalezne rowne jednej dziesiatej wartosci znalezionej rzeczy i z tego nie chcialbym rezygnowac gdyz uwazam ze nalezy mi sie jakas nagroda.
Mam jednak kilka watpliwosci. Zanim napisalem na forum staralem sie znalezc cos na sieci. Znalazlem jakies paragrafy z kodeksu cywilnego. Jest tam miedzy innymi fragment ktory mowi ze znalazca mam prawo domagac sie znaleznego najpuzniej w momencie oddawania zguby jezeli _dopelnil swoich obowiazkow_ .... O jakie obowiazki chodzi ???? (Nie chcialbym miec jakis nieprzyjemnosci z tego tytulu ze np. za dlugo nie kontaktowalem sie z wlascicielem, nie dosc ze chce byc uczciwy to jeszcze jakies obowiazki ???).
Jest tam tez napisane cos takiego ze jezeli znajdzie sie cos w miejscu publicznym to powinno sie oddac wlascicielowi budynku ktory bedzie szukal znalazcy czy cos w tym stylu. ja znalazlem telefon w toalecie w pubie i komu to mialem oddac ? barmanowi ? (juz widze jakby "szukal wlasciciela" ;) ) nie chce miac zadnych klopotow ze wzialem go ze soba.
Druga sprawa ze niemam jak skontaktowac sie z wlascicielem gdyz telefon znalazlem poznym wieczorem (kolo polnocy). Potem bylem ze znajomyli w klubie (telefonu nie wylaczylem i jak go wyjalem po pary godzinach to byly jakies nieodebrane polaczenia choc wczesniej ich nie slyszalam (wibra wylaczona). jednak kiedy wrocilem do domu karta sim byla juz nieaktywna (gosciu sobie widocznie pomyslal zeby szybko ja zablokowac zanim mu ktos ladny rachunak zrobi..). jednak w telefonie zachowaly sie jakies numery i adresy wiec moge sie skontaktowac ze znajomymi wlasciciela ale jak sprawdzic czy to jemu faktycznie oddaje telefon ? czy powinienem zadac dowodu zakupu jakiegos ???
jak to zrobic zeby bylo w zgodzie z prawdem ale jednoczesnie zebym dostal nalezne mi 10% (nie usmiecha mi sie perspektywa ze gosciu przyjdzie z ekipa i jeszcze za moja uczciwosc zamiast znaleznego obija mi pysk )
jak oszacowac wartosc telefonu (aby obliczyc moje 10 % :) )?

ps.
dziekuje wszystkim za odpowiedzi typu "glupi jestes - po co oddawac - zostaw sobie albo sprzedaj !" bo nie skorzystam. pomyslcie sobie gdybyscie to wy zgubili - chcielibyscie trafic na kogos takiego jak wy czy jak ja ?

"Wszystko należy robić tak prosto jak to możliwe - lecz nie prościej" A. Einstein

INSOMNIA
 Wysłana - 24 listopad 2003 21:06      [zgłoszenie naruszenia]

A więc Tak nie jestem z tego działu ale co tam może pomoge
1) jestes bardzo uczciwym człowiekiem :) heh
2) zadzwoń do jakiegoś znajomego tego ziomka i powiedz o co chodzi, wartość telefonu możesz mniej więcej ocenić np. przy pomocy serwisu allegro
3) jeżeli koleś jest spoko to nie przyjdzie ci z ekipa i wpi** powied zmu ze ma przyjśc sam , a ty sie gdzies zaczaj zeby obadac czy rzeczywiście jest sam :P
3) jak ja bym był na jego miejscu to dałbym ci jakomś flote za tą uczcziwośc
4) no a jak ci nie da kasy, to nie przejmuj sie BÓG i tak to doceni :)
heh

...::GRUDZIĄDZ::...
pOzdrawiam

INSOMNIA
 Wysłana - 24 listopad 2003 21:11      [zgłoszenie naruszenia]

sOrry ze 2 razy wysłałem ale za 1 mi jakis błąd wyskoczył

...::GRUDZIĄDZ::...
pOzdrawiam

Tommygun
 Wysłana - 25 listopad 2003 20:38      [zgłoszenie naruszenia]

kontaktuj się ze znajommi właściciela, próbuj u operatora, może uda ci się wydobyć jego namiary, albo zostawić mu swoje
jeżeli któryś zeznajomych da ci namiar - jak się umówisz i boisz się o siebie, to pójdź ze znajomym, kimś z rodziców i zażądaj wcześniej dowodu zakupu, porównaj numer imei i będziesz wiedział co i jak, najlepiej miej spisany nr imei a telefon niech trzyma ktoś znajomy, oddalony trochę od ciebie - iście szpiegowska akcja, miem zdaniem nie masz się o co obawiać a o znaleźnym powiedz wcześniej i już, aby właściciel nie był zdziwiony

a tak w ogóle to potrzebny jest tu specjalista a nie jakiś tam inżynier

Specjalista -

maciek
 Wysłana - 27 listopad 2003 12:32      [zgłoszenie naruszenia]

Wlasnie wlasnie - nie badz od poczatku nachalny z tym znaleznym. 'Oddam Ci telefon, jak mi dasz 50zl'. Tak postepuje wielu zlodziei i ja w tym przypadku interweniowalbym na policji.

Swoja droga kodeks ladnie reguluje takie sprawy metoda kija i marchewki. Z jednej strony pietnuje przywlaszczenie sobie mienia, ktore np. znalezlismy, a z drugiej strony nagradza znaleznym.

Czy ktos moze podac inne podobne przyklady?

Pozdrawiam
M.

Moderator dzialu Prawo, Ekonomia i Gospodarka.
[http://www.e-stacja.pl]

jakryc
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 3 grudzień 2003 07:56      [zgłoszenie naruszenia]

i jeszcze coś - to tym, że chcesz znaleźne musisz powiwedzieć najdalej w momencie przekazywania rzeczy znalezionej właścicielowi.

Moderator w dziale MMA.
SI VIS PACEM, PARA BELLUM

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

znaleźne

Warto przeczytać: Zarządzanie produkcją | Włochy - co tam mozna kupic taniej? | jakies sankcje karne? | Potrzebne materiały na temat sektora portali internetowych w Polsce | WYPIEPRZMY GIERTYCHA Z FOTELA MINISTRA | FIRMA - PROSZE O POMOC. | Import butów z USA | Antysemickie Radio Maryja Pod Nadzorem | Co moze grozic ... ?? - prosze o odp | DOBROWOLNE PODDANIE SIE KARZE.PROSZE O POMOC | Pawłokoma... jedwabne again... | zerwanie umowy o neostrade-koszty? | Czy drugi fakultet coś daje? | Odszkodowanie | Kupno mieszkania przez studenta | Prawa Autorskie, Teletubisie, Spider-many itp... | gender | bezsennosc | polskie gwiazdy fotki | olsztyn showup | cud sBoDca | czy kobiety to | sztanga i cash | skrzynecka | stek | opowiadanie erotyczne mam i syn | kominiarka | kominiarce | drzwi sie | królik | Kevin Carter | nokia lumia | lamanie simlocka simens c62 | ofe | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.