FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 5784 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Motoryzacja
zregenerować katalizator - Scenic 
[powiadom znajomego]    
Autor "zregenerować katalizator - Scenic"   

expressif
 Wysłana - 8 maj 2010 16:34        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

witam
Dzisiaj po południu wyskoczył mi komunikat :"zregeneruj katalizator"
Wiecie może co oznacza, jaka jest przyczyna , co trzeba zrobić ??

Scenic 1,9 dCi rocznik 2006

GNICIE & BRODA -> Grupa Terespolska
COME ON YOU SPURS !
Nie pakuj się w providenta %-) !!!

Neo3
 Wysłana - 8 maj 2010 17:00      [zgłoszenie naruszenia]

przyczyna jest zapewne zasyfiony kat.
i podejrzewam ze komunikat ten ma oznajmic ze trzeba zrobić dopalanie. Nie wiem jak to wyglada w twoim silniku ale byćmoze trzeba jechac z tym na serwis żeby właczyc specjalny tryb dawkowania ktory spowoduje dopalenie.

MotorSport Technology.

Specjalista -

Mercedrech
 Wysłana - 8 maj 2010 17:45      [zgłoszenie naruszenia]

A nie czasem filtr cząstek stałych bo tam się chyba dolewa czegoś

Neo3
 Wysłana - 8 maj 2010 19:20      [zgłoszenie naruszenia]

Fap czy tez dpf to nic innego jak katalizator. I nie ma opcji zeby tam cokolwiek dolewac.

MotorSport Technology.

Specjalista -

expressif
 Wysłana - 8 maj 2010 19:50      [zgłoszenie naruszenia]

To co trzeba zrobic , da się obyć bez jechania do serwisu ?

COME ON YOU SPURS !

pitrek20
 Wysłana - 9 maj 2010 10:31      [zgłoszenie naruszenia]

katalizator!=dpf
jak wyskoczył błąd z dpfa to jedz na wypalanie techem, ewentualnie rozpedzasz na 4 do 4 tys obrotów i gonisz min 100 km (mozesz i 5 tylko nie wiem gdzie taka droge w polsce znajdziesz ). psj w nowych klekotach jest gorszy od butowania. nowy diesel musi sie "przedmuchac". co wazne-podczas samoczynnego wypalania tego gowna nei wolno gasic samochodu, moze w tym czasie palic x2, dymic jak batory (niekoniecznie tylko z tłumika ) i wyc jak s****ysyn. jak jest tak zabity ze wypalanie nie pomaga to sa 3 wyjscia:
1. nowy - w***** kasy to kosztuje
2. wykrecasz, przelewasz ropa (najpierw warto sprawdzic % zasyfienia, czy to na pewno on, wartosci z czujników z przed tego gówna i za tym gównem)
3. usuwasz mechanicznie, usuwasz z kompa - to juz do prawdziwch fachowcow trzeba jechac.
a jak katalizaotor-**** wie, nigdy z tym nie mialem problemow, ale niektorzy poprostu go rżną jak prosiaka

Ruskoniemieckie skurwesyństwo żydoskie u władzy. By żyło się kurwa lepiej!!!!!!!!!!!!!!!!!

Neo3
 Wysłana - 9 maj 2010 10:52      [zgłoszenie naruszenia]

szczerze to nie bardzo mi sie chce wierzyc ze da sie usunac alektronicznie kata czy tam sama sonde zza kata tak zeby nie srało bledami. cale obd by nie mialo wtedy sensu, juz predzej wywalenie kata i sonda w tulejce dystansowej.

MotorSport Technology.

Specjalista -

worldwar
 Wysłana - 9 maj 2010 11:18      [zgłoszenie naruszenia]

Sprzedaj w ****u. Mi za kata z Xsary HDI dali 300zł od ręki, bo więcej mi się szukać nie chcialo. Auto przegląd przejdzie, ma lekko lepszego kompa, generalnie na plus jak dla mnie.

I <3 D&B & green tea.
--------------------

don_yogi
 Wysłana - 9 maj 2010 11:21      [zgłoszenie naruszenia]

tylko jak wytnie kata to bedzie bledy wywalalo

Specjalista -

expressif
 Wysłana - 9 maj 2010 11:49      [zgłoszenie naruszenia]

w instrukcji do Scenica jest napisane, że aby oczyścić filtr cząstek stałych (oczywiście po ukazaniu się odpowiedniego komunikatu) w samochodzie z silnikiem 1,9 dci należy jechać ze średnią [prędkością 60 km/h aż do zgaśnięcia lampki kontrolnej. Czyszczenie trwa 20 min. Zatrzymanie pojazdu przed zgaśnięciem lampki kontrolnej może spowodować konieczność ponownego wykonania czynności.

COME ON YOU SPURS !

qligowski
 Wysłana - 9 maj 2010 17:00      [zgłoszenie naruszenia]

wytnij kata w pi.zdu ytylko przeszkadza i nie spelnia swojej roli , sonda lambda jest gdzie indziej

%-)

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

zregenerować katalizator - Scenic

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Głośniki na drzwi - pytanie | kratownica pomocy | antena TMC do TomToma | Opel Corsa B - skrzynia biegów | Czy ktoś zna szegóły wypadku Janusza Świtaja? | Car & Girls | Opel Insignia | problem z LPG.... | Opel Vectra B diesel | Taksówka.. :) | skojarzenie z marką auta | RYSY NA AUCIE | A4 - problem%-) | jak zadbac o akumulator? | lakiernik Toruń | problem | młodzi faceci | tora tora tora | dokumentalny | pułtusk | chemia książki do nauki | łatwe w poznaniu | łatwe laski w poznaniu | adidas active bodies | jerzy hadyk emocje8 | jerzy hadyk emocje8 | jerzy hadyk emocje8 | sandra walter | tvn | ananasy z mojej klasy | magda mołek | mario | pro 100 | rosja zaatakuje ukrainę | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.