FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 6396 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
zwolnienie lekarskie 
[powiadom znajomego]    
Autor "zwolnienie lekarskie"   

Matrox19
 Wysłana - 3 grudzień 2009 20:44        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

gdy daje sie pracodawcy zwolnienie lekarskie jako usprawiedliwienie nieobenosci to pracodawca sobie to zaswiadczenie lekarskie tylko obejrzy i odda z powrotem, czy zabierze na zawsze? Generalnie, co sie z takim zwolnieniem po prostu dzieje?

gienek78
 Wysłana - 3 grudzień 2009 20:46      [zgłoszenie naruszenia]

Oddajesz w kadrach. Zwolnienie jest dla pracodawcy. Jak twoja nieobecność jest dłuższa niż tydzień to dzwonisz do roboty i informujesz o tym - gdzieś to w przepisach chyba wyczytałem.
Bardziej opłaca się urlop wypisać na czas choroby niż iść na L4.

Praca to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu

Kobieta, która jęczy w nocy nie warczy w dzień

Klejcun
Win Dizel
 Wysłana - 3 grudzień 2009 20:50      [zgłoszenie naruszenia]

Zalezy co rozumiesz pzrez "oplaca sie". Finansowo sie bardziej oplaca, ale czy oplaca sie marnowac urlop na zcas choroby ? Zreszta na L4 placa 80 % wynagrodzenia, ale jak ci L4 wypadnie tez przez weekend, to placone jest tez za weekend.

Zmieniony przez - Klejcun w dniu 2009-12-03 20:51:16

Nie piszczie do mnie nic na PW bo nie sprawdzam tego maila.

gienek78
 Wysłana - 3 grudzień 2009 20:54      [zgłoszenie naruszenia]

"Finansowo sie bardziej oplaca, ale czy oplaca sie marnowac urlop na zcas choroby ?"

Właśnie o to "finansowo" mi chodzi.
Mi się opłaca brac bardziej urlop ponieważ jakoś nie mogę go całego wykorzystać. Raz mnie prezes przymusowo skierował na urlop i 2 miesiące się obijałem. Ciężko po tym wrócić do pracy i zapał do roboty się ulatnia.

Praca to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu

Kobieta, która jęczy w nocy nie warczy w dzień

gwzdka
 Wysłana - 14 maj 2010 20:35      [zgłoszenie naruszenia]

Hej, ja mam pytanie odnośnie tego 80 % które jest wypłacane jak się jest na chorobowym. Czy cała pensje mam podzielic przez dni pracujace w miesiacu i wtedy bede miala stawke za dzien i z tej stawki mam obliczyc to 80 procent? Czy to jakos inaczej sie liczy? Prosze o pomoc.

ariana20
 Wysłana - 14 maj 2010 21:16      [zgłoszenie naruszenia]

swoją miesięczną stawkę wypłaty dzielisz na 30, wynik mnożysz przez liczbę dni zwolnienia i od tego wyniku odejmujesz 20%. wyjdzie ci ile pomniejszona zostanie twoja stawka miesieczna, np

zarabiasz 1200 zł, a na zwolnieniu byłaś 5 dni

1200:30=40- stawka za dzien
40*5= 200- bo tyle dni bylas na zwolnieniu
200-20%= 160 zł
200-160= 40 - tyle mniej zarobisz

1200- 40= 1160

chyba, niech mnie ktos poprawi jak zle mysle

Zmieniony przez - ariana20 w dniu 2010-05-14 21:18:29

"Dmuchawce, latawce, wiatr...do Ciebie po niebie szłam...Tobą oddycham..."

gwzdka
 Wysłana - 15 maj 2010 21:06      [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki wielkie :)

bambochaaa
 Wysłana - 15 maj 2010 23:42       [zgłoszenie naruszenia]

przede wszystkim podstawa do chorobowego jest srednie wynarodzenie z ostatnich 12stu miesiecy pomniejszone o skladke emerytalna, rentowa i chorobowa

Zmieniony przez - bambochaaa w dniu 2010-05-15 23:58:20

"Mężczyźni są dla kobiet wesołym miasteczkiem z ubezpieczeniem na życie"

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

zwolnienie lekarskie

Warto przeczytać: Kursy ZUS-gdzie? | Wc Kamera | Uszkodzenie mienia | Zlecenie a L4 | jak oszczędzać ? | nielegalny handel internetowy | Nowe dowody osobiste | Rekrutacja na studia, a WKU | Zapytanie. | Mandat Komunikacja Miejska- POMOCY. | jak obliczyć podatek.? | Prawa odbiorcy przy przesyłkach kurierskich. | Problemy z pracą! | Powołanie do wojska | L4 - zwolnienie lekarskie | zasada gwarancyjna | e papierosy | eclipse21 | kredyt hipoteczny | białe spodnie | PC Klame | podoficerska szkoła | Ivory skład | ewab | preminent | amelia666 | polska przestępstwo | Sandii | temat187644 | bodek | tarnów | tomek kołsut | suash | jak załatwić benzo | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.