FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1242 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
zwrot niewykorzystanego OC 
[powiadom znajomego]    
Autor "zwrot niewykorzystanego OC"   

marcin1504
 Wysłana - 18 luty 2010 09:10        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam
Jest to mój pierwszy post na tym forum chociaż siedzę tutaj juz od jakiegoś czasu. Mam pewien problem z firma ubezpieczeniowa MTU, dotyczy on zwrotu niewykorzystanego OC... a teraz bardziej szczegółowo: w lipcu 2009 zawarłem polise OC z ww firmą, zapłaciłem z góry za cały rok, w grudniu sprzedałem samochód, nowy właściciel wypowiedział moje ubezpieczenie, wszystko wysłałem do ubezpieczyciela, otrzymałem zwrot NW, jednak zwrotu OC nie. Towarzystwo ubezpieczeniowe argumentuje swoją decyzje faktem spowodowania przeze mnie stłuczki w okresie trwania tejże polisy.
Proszę o jakieś rady...
Pozdrawiam

GB
 Wysłana - 18 luty 2010 22:47      [zgłoszenie naruszenia]

Wg mnie próbują Cię naciągać. Rekalkulacja następuje zwykle dopiero jak zawierasz następną umowę, a tutaj tymczasem próbują Ci ją de facto wcisnąć w środek okresu który już miałeś opłacony.

yennie
 Wysłana - 18 luty 2010 22:59       [zgłoszenie naruszenia]

i dobrze robia, zaden ubezpieczyciel nie zwrocilby ci kasy

napisales ze miales stluczke - ty ja spowodowales i z twojego oc poszlo odszkodowanie dla poszkodowanego. W takich sytuacjach zwrotu nie ma - taki zapis możesz znaleźć w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych

Art. 41
1. ...
2. Zwrot składki, o którym mowa w ust. 1, nie przysługuje, jeżeli szkoda, za którą zakład ubezpieczeń wypłacił lub jest zobowiązany wypłacić odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, nastąpiła w okresie poprzedzającym rozwiązanie umowy w przypadkach określonych w art. 33 pkt 2-5.

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

zwrot niewykorzystanego OC

Warto przeczytać: Ochrona konkurencji na forach | PLAN PRAKTYKI- EKONOMIA?? | Dopisanie do księgi wieczystej - koszty | referat | konto internetowe | Ostry cenzor czy naciagacz? | przekwalfikowanie budynku gospodarczego | Uciązliwy sasia - potrzebny prawnik | wypaek odszkodowanie. | Zaświadczenie o niekaralności | wlasna dzialonosc - przewoz osob | Problemy...chcą zlikwidować mój biznes... | ZPCH | Ogłoszenie orzeczenia TK w dzienniku ustaw. | zajecie mienia ruchomego | Tajemnica handlowa ? | problem ae wspomaganie vectra c | filologia angielska | najlepszy wiosenny | ściąganie | nagi | empik | kod ograniczeń nokia 6103 | szefowa | teleturnieje | przysłowia | przesądy | roksa w niemczech panie | zdradzila | rozwod | samemu | m jak miłość odcinek 1087 | mama siostra opowiadanie erotyczne | wazektomia | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.